Črne konice rastlin

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderatorji: kkaty, lifestreamer, Kevin17, jure95

Črne konice rastlin

OdgovorNapisal/-a klavdija » 27 Nov 2006, 18:17

V akvariju imam dve vrsti rastlin. Opažam, da imajo v zadnjem času črne "konice". Mi lahko kdo pove kako se to odstrani oz. kaj je narobe?
Rastlinam redno dajem gnojilo.

Hvala za odgovore!

Klavdija
klavdija

Odg: Črne konice rastlin

OdgovorNapisal/-a Aquanubis » 27 Nov 2006, 18:21

Glede črnega na konicah rastlin bi bilo dobro najprej vedeti, za katere rastline sploh gre. Jaz pa vseeno sumim na alge in sklepam da na rastlinah, ki imajo večje liste npr. anubija,...
Zadnjič spremenil inaaj, dne 07 Feb 2007, 17:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Aquanubis

OdgovorNapisal/-a klavdija » 01 Dec 2006, 13:24

Hvala, ker si popravil! Sem potem ugotovila, da sem naredila napako pa nisem imela pojma kako jo popraviti.
Mi lahko prosim poveš kako bi se dalo te alge odstraniti oz. kako bi lahko preprečila nastajanje novih?

Hvala za odgovore.
klavdija

OdgovorNapisal/-a repa » 01 Dec 2006, 13:36

Klavdija, kot ti je že Denis omenil, bi bilo dobro vedeti o katerih rastlinah se pogovarjamo. Poleg tega podatka, je ključen podatek koliko časa sistem že deluje, kakšno imaš osvetlitev, prebivalce, parametre vode, ...
Če imamo na razpolago več podatkov, pa po možnosti še slike (ki povedo največ). je veliko laže odgovoriti na vprašanje in tudi ponuditi odgovor.
Zato bi jaz rekel, da je sistem po vsej verjetnosti še mlad, filter ne deluje zadovoljivo, zato se tudi pojavljajo alge. Lahko pa bi bilo kaj narobe z vodo. Kaj vem, premalo podatkov za zadovoljiv odgovor. Poskusi se potruditi in nam postrezi s čim več podatki. Hvala.

LP
Repa
Teorija je, da vsi vse vejo, a nič ne deluje.
Praksa je, da vse deluje, a nihče ne ve zakaj :-)
Uporabniški avatar
repa

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a klavdija » 04 Dec 2006, 20:36

Za kakšne rastline gre ne vem natančno. V akvariju imam 2 skalarki in somčka. Polovico vode zamenjam vsake 2 tedna. Temperatura je 26 stopinj. MOgoče pa se to pojavlja zaradi previsoke temperature? Filter čistim vsakodnevno.
Rastline imajo kar velike liste, v zadnjem času pa sem opazila, da se je rast upočasnila oz. skoraj ustavila saj so alge naselile že na čisto majhne lističe (poganjke). Lučko v akvariju imam prižgano vsaj 12 ur in več, tako kot mi je svetoval trgovec, kjer sem kupila rastline.

Bom se potrudila in prihodnjič poslala še slike!

Lp, Klavdija ;-)
klavdija

OdgovorNapisal/-a Aquanubis » 04 Dec 2006, 21:06

Najprej vidim težavo v trajanju delovanja žarnic. Probaj zmanjšat delovanje na nekje 10-11 ur. Temperatura pa ni previsoka. Skrbi me menjava polovice vode na dva tedna. Pravilno bi bilo 1/3 vode na teden dni. Kaj pa pomeni to (Filter čistim vsakodnevno.)? A to pomeni, da celotno vsebino filtra čistiš? Kakšen je sploh ta filter. Težava bo zagotovo v nepravilnem delovanju filtra in tudi pri nepravilni uporabi le-tega.
Uporabniški avatar
Aquanubis

OdgovorNapisal/-a inaaj » 05 Dec 2006, 00:03

Sem enakega mnenja kot Denis, če čistiš filter vsak dan (mogoče še celo z vodovodno vodo) sproti podiraš ravnovesje ki bi se moralo ustvariti v akvariju.
Prodam posteljo, potrebujem prostor za nov akvarij :) :)
Uporabniški avatar
inaaj

Kraj: Medvode

Vrni se na Rastline

• Sorodne objave
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

AquaNubis
Vse pravice pridržane!