Ogled akvarija v Umagu in Piranu

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

Ogled akvarija v Umagu in Piranu

OdgovorNapisal/-a boysta » 06 Avg 2013, 22:33

V nedeljo, 4.8.2013 sem si ogledal akvarij v Umagu kot tudi v Piranu. Poln navdušenja in prelepih vtisov delim z vami video - posamezni video zajema posamezni akvarij.

Moje opazke, pripombe:

-Umag: vstopnina 40kn (slabih 6€), 29 akvarijev (25 morskih, 4 sladkovodni), akvariji so zelo čisti, urejeni, niso natrpani (edino ugor ima za moje pojme premajhen aq), pri sladkovodnih akvarijih imajo umetne rastline,piraje imajo apnenčaste kamnine, kar mi je kot akvaristu moteče; splošna ocena je presežek pričakovanj, priporočam ogled vsakemu, paša za oči in dušo nam ljubiteljem živali :)
- Piran-vstopnina 6€, po svoji obnovi je akvarij res na nivoju, dih vzemajujoč je globok akvarij, v katerem plavajo morski listi, morski psi, navdušil me je akvarij Jadranskega habitata, v katerem so ciplji in ušatke med drugim, splošna ocena je čista desetka, pohvalno, ponos akvaristike, ki se lahko primerja s "elito" iz toplejših krajev.

Začudeno pa se sprašujem in čudim dejstvu, da imam sam za 112l akvarij večje, zmogljivejše filtre, črpalke in drugo opremo. Kako je to sploh mogoče? :)

Želim vam prijeten ogled video materiala, zaželjena je tudi morebitna kritika, mnenje, debata.
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

Re: Ogled akvarija v Umagu in Piranu

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 06 Avg 2013, 22:59

Lepo od tebe da si z nami delil vtis, slike in videje. Piran še v kratkem obiščem, če se bo le našlo vsaj kakšen vikend dopusta za mene :)

Na portalu bi lahko taksno gradivo "popredalckali", saj marsikdo ki nacrtuje ogled kaksnega akvarija, si o njem kaj preveri na spletu. Mislim da ce vsak daruje nekaj gradiva, lahko kar lepo bazo akvarijev ustvarimo!

Lp!
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
ThaG
Kraj: Piran, Koper, Obala

OdgovorNapisal/-a ThaG » 11 Avg 2013, 09:01

Kot veš sem iz pirana in žal ti moram povedati, da glede filtracije se motiš, sem kar v stiku z osebjem akvarija, sploh pa oče, je v stiku z njimi, tako, da sem imel vpogled tudi v "bekstejđ" in nisem mogel verjeti filtritni kapaciteti akvarija, dejansko je zadaj soba, ki ima v tleh filtre in so OGROMI! hkrati imajo zadaj tudi karantenske bazeme, eden izmed njih je tudi v oglednem prostoru, a je žal prazen (tista kamnita posoda) Glede filtracije, pa sam veš, da nasplošno morska akvaristika se glede filtriranja ogromno razlikuje od sladkovodne :)
LP
Arian

Uporabniški avatar
D.Wolf
Član društva
Član društva
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a D.Wolf » 11 Avg 2013, 10:17

kdaj pa je bil v Piranu obnovljen? sam sem bil tam leta 2009 in je bil kar lepo poštiman :) smo uživali v božanju morskih psov in skatov (?) :)
When in doubt, go monster!

Uporabniški avatar
ThaG

OdgovorNapisal/-a ThaG » 12 Avg 2013, 15:49

LP
Arian

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 12 Avg 2013, 17:33

Hvala -Arijan sva mislila priti do tebe , na klepet - ampak nama časovno ni zneslo.
Za tehniko v prenovljenem piranskem akvariju sem vedel , da je poskrbljeno. - (Skrito in dovršeno). Sem pa malo v dvomu glede Umaga.
Če pogledaš sliko akvarija imajo notranje pleksi filtre z gobo , ali se tudi tam v ozadju skriva dovršena oprema ?
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Uporabniški avatar
ThaG

OdgovorNapisal/-a ThaG » 13 Avg 2013, 14:41

Ni problema, če se pa še kdaj znajdeš v naših tropih pa le :)
V umagu žal še nisem bil :(
Žal glede filtrirnega sistema nisem še z nobenim govoril detajlno imajo pa, če se prav spomnem sistem povezan v morje, tako da dnevno dovajajo svežo vodo. ( to sem zdaj na pamet ustrelil, ker sem spotoma slišal to, ko se je oče odločal za postavitev morksega doma, z enim vzdrževalcem v Akvariju, se bom pa pozanimal )
LP
Arian

Uporabniški avatar
Labrax

OdgovorNapisal/-a Labrax » 13 Avg 2013, 20:38

Ne da dovajajo dnevno, ampak imajo kar direktno iz morja napeljano, tako se voda menjava konstantno.
Sem bil tudi sam enkrat v kot praviš ti ''bekstejđu'', in je cela mašinerija tam :wide:

Aja...včeraj je bila ravno neka oddaja za otroke zjutraj na rtv1- obisk v akvariju (15. del), in je bil še star akvarij :)
Upam da ulovim še kakšen del, ker se je moj ''tavelik tamau'' prilepil pred TV, ker podrobno opisovali ribe.
Zdej en dan pa itak moramo spet malo pogledat.

Uporabniški avatar
rtmktl
Kraj: Sovodenj

OdgovorNapisal/-a rtmktl » 14 Avg 2013, 07:28

boysta napisal/-a:Za tehniko v prenovljenem piranskem akvariju sem vedel , da je poskrbljeno. - (Skrito in dovršeno). Sem pa malo v dvomu glede Umaga.

Nekaj časa nazaj je Aquanubis organiziral ogled akvarija v Umagu. Če bi takrat šel z nami, bi bili ti dvomi odveč. Morda pa ima kdo sliko centralnega filtra in jo prilepi sem.
LP, Blaž
Moj akvarij 180l 1.del, 2.del; 20l nano.

Uporabniški avatar
Labrax

OdgovorNapisal/-a Labrax » 14 Avg 2013, 08:24

Če se prav spomnim, ste bili v Puli (Verudela) :P
V začetku septembra se bom odpravil tja, ko bo manj gužve...

Glede filtrov...taki akvariji verjetno nimajo nevem kakšne filtracije, glede na to da se konstantno dovaja sveže morje.
Definitivno pa imajo zelo zmogljive hladilnike in črpalke.

Uporabniški avatar
primooz
Kraj: Vipava

OdgovorNapisal/-a primooz » 14 Avg 2013, 08:59

Res je takrat smo bili v Puli , letos sem za prvi maj bil v Medulinu in sem ponovno obiskal akvarij in moram rečt, da je še več novih akvarijev - predusem je na novo urejen del s tropskim morjem, ki ga takrat ni bilo oz je bil v pripravi, prav tako trenutno urejajo nove zunanje akvarije.

Uporabniški avatar
rtmktl
Kraj: Sovodenj

OdgovorNapisal/-a rtmktl » 14 Avg 2013, 11:05

Labrax napisal/-a:Če se prav spomnim, ste bili v Puli (Verudela) :P

Ah.. Sorry! :wall
LP, Blaž
Moj akvarij 180l 1.del, 2.del; 20l nano.

Vrni se na “Popotovanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost