Z masko in fotoaparatom v Rdečem morju

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Labrax

Re: Z masko in fotoaparatom v Rdečem morju

OdgovorNapisal/-a Labrax » 31 Jan 2012, 13:58

Tam pri Ajdovščini imajo baje neko malo tropsko morje...in ker je postalo prava atrakcija, se je nekdo spomnil da bi lahko okoli zgradili pizzerijo :lol:
http://www.sloreef.com/phpBB2/viewtopic.php?f=30&t=3401&start=885#p61982

Uporabniški avatar
cikaloka
Kraj: Idrija (kočevje)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cikaloka » 31 Jan 2012, 14:22

Kopanje v rdečem morju ni nevarno, tako da kar pogumno na dopust.
Je pa do srede marca har hladno (odvisno od posameznega leta). BIla sem 2x v marcu doli, prvič je bilo kar toplo v Sharmu, drugič pa zelo mrzlo v Hurgadi z ledenim vetrom in smo se šli gret v morje.
Predvsem zelo piha veter v Hurgadi, Dahab-u. Voda pa ima cca 22 stopinj. Zunaj pa je max 24 stopinj.

Jaz sem bila konec lani novembra v Dahabu na potaplanju, pa je bilo meni kr mrzlo, pa drugače nisem zmrznene sorte. Temparatura je bila zunaj cca 22-25 stopinj a ker stalno piha imaš občutek, da je veliko bolj mrzlo. Voda je bila v vseh globinah ( izmerjeno do 35metrov) 23 stopinj. Vendar plavanje za užitek ni bilo, saj je nad vodo pihalo in zanohtalo.
Potop po 50 minutah, postane kar želja po toplem suhem mestu na soncu, razen če imaš suho potaplaško obleko, pol ne čutiš kaj dosti okolice :wide:

Če boš potoval v tem času svetujem Marsa Alm, kjer je veliko topleje, saj je južneje ali pa počakat kak mesec, da se malo segreje.

Vsekakor pa brez panike, napadi z morskega psa so zelo redki, prej te povozi avto ali ti pade kokos na glavo, če se sončiš pod palmo ;)

Uporabniški avatar
bojkoker
Kraj: Sevnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojkoker » 31 Jan 2012, 19:39

Hvala. Sklepam, da je nekako najprimernejši mesec nekje oktober?. Torej, samo odločit se bo treba, spakirat in......
Bojko

Uporabniški avatar
cikaloka
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cikaloka » 31 Jan 2012, 19:45

april, maj, september, oktober

kako leto nazaj sem bila zadnji teden v septembru in bilo je super. Morje je imelo 27 stopinj, zunaj je bilo čez dan 35, ponoči pa 25

Uporabniški avatar
bojkoker
Kraj: Sevnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojkoker » 31 Jan 2012, 19:48

Torej najboljše bi bilo kmalu po naši končani sezoni. Tako bo verjetno najbolje . Hvala
Bojko

Uporabniški avatar
ThaG
Kraj: Piran, Koper, Obala

OdgovorNapisal/-a ThaG » 01 Feb 2012, 10:27

jaz sicer sem bil na drugem koncu Kanarski otoki, bil sem novembra 2010 in smo imeli 28°C konstantno. Je bil prav šok ko smo prišli z letalom na madrid na -2°C hehehe

Drugače pa je bilo dol morje zaradi vetra kar hladno in ni bilo primerno za kakršnokoli potapljanje, mogoče na severni strani Gran Canarie.
LP
Arian

Uporabniški avatar
cikaloka
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cikaloka » 01 Feb 2012, 14:19

morje na kanarskih je vedno bolj hladno letno se giblje temparatura vode med 20 - 25 stopinj. Najtopleje je morje v teh koncih v pozni jeseni. Nikoli pa ni zelo toplo, saj je prevelik upliv oceana.

Potaplat se sicer da v vsaki temparaturi, treba imeti le pravo opremo - suha obleka, katerih pa ponavadi nimajo za izposoje po kljubih, moraš imeti svojo. Kolegi so se potaplali v novembru in bili kar malo razočarani, jadran je mnogo bogatejši za raziskovat, so dejali.

So pa Kanarski izredno lepi za pogledat nad vodo: pokrajina, kanjoni, gore, endemična favna flora,...dežela stralicij :wide:

Uporabniški avatar
kkaty
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kkaty » 28 Mar 2012, 07:55

Sem pripravila en krajši slide show (delam čistko na disku), me pa že pošteno vleče v toplo morje ;)

lp

Uporabniški avatar
Gupijevsky
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a Gupijevsky » 28 Mar 2012, 09:26

Zelo težko komentiram vse tvoje filme oz. montaže, saj vedno ostanem brez besed.... in s cmokom v grlu ter lužico sline na tipkovnici!

Vrni se na “Popotovanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost