Začetnik- ne vem nič

Obvezno branje za vsakega začetnika! Na vrhu vsake teme so krajši vodiči, tematsko pa so razporejena tudi že predelana vprašanja.

Moderator: Ekipa Aquanubis

zdejbo
Kraj: Snovik
Kontakt:

Začetnik- ne vem nič

OdgovorNapisal/-a zdejbo » 08 Feb 2012, 22:04

Ja vem, da je glede začetkov v akvaritiki napisano ogromno tudi na tem forumu. Vseeno pa prosim za pomoč. Sin je v dar dobil akvarij, ki pa še ni naseljen. Nekaj sem že bral, glede priprave akvarija....ker pa smo dobili akvarij in v njem podlogo, filter, luč in podobne stvari vas prosim za konkreten nasvet o pravilni pripravi akvarija in vode. Seveda pa tudi kakšni "prebivalci" so primerni za manjši akvarij.
Akvarij je 20 litrski. Tako, da za začetek in za učenje bo mislim dovolj? :?
pripenjam še slikico.
Priponke
DSC06171.JPG

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

Re: Začetnik- ne vem nič

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 08 Feb 2012, 23:59

Pozdravljen na forumu!

Za zečetek je treba akvarij ciklat. Kar pomeni da se nalije voda. Se vklopi filter in se akvarij pusti cca en mesec. Med ciklanjem se lahko vnesejo kakšne rastline (najbolje hitro rastoče). Za pohitritev postopka se lahko v zoo trgovinah kupijo začetne bakterije ki se jih doda v akvarij, še bolje pa če se dodajo v filter. Po recimo treh tednih bi bilo dobro zmeriti parametre vode in jih objavit na forumu. Ciklanje je končano ko NO2 padejo na neizmerljivo vrednost (0). V 20l akvarij se da naselit kakšne manjše rastline, priporočam pa kakšen mah in kozice ki ga obozujejo. Kar se pa rib tiče, pa je akvarij premajhen za kaj drugega kot kakšne nano ribice.

Bi pa pomagalo če bi še napisal kakšen je filter, kakšna luč in koliko W, ali je grelec ali ne. (grelec bo vsekakor potreben pri naseljevanju organizmov ker je večina organizmov iz tropskih krajev)

P.S. lažje se je učit na 100l+ akvariju,... manjši kot je akvarij, manj je stabilen, prej pride do problemov :)

LP! Dejan
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
Dorian

OdgovorNapisal/-a Dorian » 09 Feb 2012, 12:04

zdejbo napisal/-a:Seveda pa tudi kakšni "prebivalci" so primerni za manjši akvarij.
Akvarij je 20 litrski.

Tole bo dovolj samo za kakšne polže & koyice in kakšnega CPO raka. Seveda pa tudi ciklaj. Si kupil testerje?

zdejbo
Kraj: Snovik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a zdejbo » 09 Feb 2012, 21:48

Mi lahko svetujete oz. posredujete linko kaj konkretno moram kupiti, da izmerim parametre vode...res se šele spoznavam z akvaristiko. Pa linke kje lahko kupim rastline in ostalo. Filter je Blucompakt 2 internal filter 450l/h...grelca še ni (kak nasvet?), luč pa je aries 11W.

Uporabniški avatar
irccar
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a irccar » 09 Feb 2012, 22:01

Kapljične teste (so bolje zanesljivi kakor tisti v listih).

Zaenkrat potrebuješ: NO2, NO3, PH, KH, GH

Dobiš jih tudi v kompletih. Npr.: http://www.aquashop.si/Product-Aquili-T ... _8684.aspx

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 09 Feb 2012, 22:50

Če želiš imeti v akvariju rastline in če je luč starejša od enega leta, priporočam menjavo zarnice.
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
Dorian

OdgovorNapisal/-a Dorian » 10 Feb 2012, 10:58

Predlagam trgovini Aquareja in Akvatera Obe trgovini pošiljata po pošti, imajo pa zdrave organizme in ti strokovno svetujejo. Od tu lahko kupiš kozice, polže, in rastline.

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 10 Feb 2012, 13:41

Lahko pa tudi oddaš na forumu oglas, da iščem kozice, polže in rastline, se da dobiti dobro ponudbo. ;)

Lp, C

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 08 Apr 2012, 09:52

Morske školjke,beli vrtni kamni gradovi ne sodijo v sladkovodno akvaristiko.Lepo je ,da se v času ciklanja
prebere Klik Akvarij je všečen kot izdelek in super za Mahove,kozice in polže.Ribe ne kupujta, saj bi se kmalu zastrupila ali bi postala prevelika za akvarij.
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Vrni se na “Uvod v akvaristiko”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost