Nov akvarij

Obvezno branje za vsakega začetnika! Na vrhu vsake teme so krajši vodiči, tematsko pa so razporejena tudi že predelana vprašanja.

Moderator: Ekipa Aquanubis

babika77
Kraj: Celje

Nov akvarij

OdgovorNapisal/-a babika77 » 31 Mar 2013, 16:33

Ker sta otroka čisto navdušena nad ribicami, smo se odločili kupiti akvarij. Kupili smo 54l in ga pripravili. spodaj smo dali podlago za bolj trde rastline, nanj droben pesek ter nekaj trdolistnih rastlin, ker predvidevamo nakup 2-3 ribic pajčolank. Imamo še Notri je še filter vita tech max300l/h ter grelec, kateri je trenutno naravnan na 22 stopinj. Akvarij trenutno ciklam 4 dni. Prodajalka mi je v trgovini rekla, da moram 10 dni vsak dan dodati nitrivec ni mi pa rekla koliko vsak dan. Koliko časa je še potrebno ciklati akvarij preden damo prve ribice notri? Kolikor sem brala na forumu je govora o 1 mesecu, vendar me otroka vsak dan sprašujeta kdaj gremo po ribice. Lahko zraven pajčolank sploh dam notri še kakšnega "čistilca"? Žal sem še čisto nova in še nisem uspela prebrati vsega. ne bi pa rada, da bi ribice poginile že v prvem tednu.
Valerija

Uporabniški avatar
vberce1
Kraj: kranj

Re: Nov akvarij

OdgovorNapisal/-a vberce1 » 31 Mar 2013, 17:23

najbolje,bi si bilo za začetek malo prebrati uvod v akvaristiko uvod-v-akvaristiko/
kjer je za začetek kar nekaj branja,pa pozdravljeni med mokrimi komolci
l.p.uroš :)
"Ko dosežeš bistvo življenja, boš odkrival lepoto v vseh stvareh, celo v očeh, ki so za lepoto slepe."

Uporabniški avatar
jure95
Kraj: Črni Kal
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jure95 » 31 Mar 2013, 19:19

Tako, na hitro...

-Akvarij je potrebno utekati 1 mesec (odvisno od parameterov vode).
-Zlatih rib (pajčolanke spadajo med zale ribe) na naseljuj v tako majhen akvarij.
-Temperatura 22°C bo prenizka za kakšne manjše ribice, ki bi jih lahko naselila v tako majhen akvarij

Za več pa si preberi (kot je rekel soforumaš pred menoj), Uvod v akvaristiko. Tam ti bo vse skupaj postalo bolj jasno.

LP, Jure

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 01 Apr 2013, 00:53

Bolje potrpeti, kot pa potem gledati umirajoče ribice.
Nitrivcev in podobne navlake ne potrebuješ, akvarij pusti delovati en mesec, parkrat na teden dodaj ščepec hrane. Potrebno bo meriti tudi parametre vode.

Hiti počasi, sprašuj, beri in pogled na akvarij bo lepši. ;)

Lp, C

Vrni se na “Uvod v akvaristiko”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost