Problem-Bluwawe 03

Obvezno branje za vsakega začetnika! Na vrhu vsake teme so krajši vodiči, tematsko pa so razporejena tudi že predelana vprašanja.

Moderator: Ekipa Aquanubis

Gold-fish

Problem-Bluwawe 03

OdgovorNapisal/-a Gold-fish » 09 Apr 2013, 13:04

Zdravo,notranji filter Bluwawe o3 mi po domače povedano na usake tok časa špuka,sliši se kot da zakašlja,med tem ko zakašlja tudi spusti določene mehurčke,kaj naj naredim?

Uporabniški avatar
she
Kraj: Kamnik okolica

Re: Problem-Bluwawe 03

OdgovorNapisal/-a she » 09 Apr 2013, 13:25

Zrak je v črpalki ali pa filtrirni material še ni povsem napojen z vodo. Lahko daš ven v akvarij črpalko in jo malo obračaš, da pride voda povsod potem pa nazaj v filter, sam ne je dati vmes iz vode, če ne bo isto :)

Gold-fish

OdgovorNapisal/-a Gold-fish » 09 Apr 2013, 13:30

Jaz sem tudi pomislil na zrak,ampak kako bi prišel zrak notri? fora je to,da se mi to dela zadne 3 dni,kakor ga prime začne to počet

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 09 Apr 2013, 13:44

Ustavi črpalko, odstrani pokrov filtra, poglej če je vodna gladina v filtru poravnana s tistim v akvariju in jo potem znova zaženi. Pri tem opazuj za koliko se zniža nivo vode v prekatu kjer je črpalka. V primeru, da imaš zabit filter na vhodu, se lahko zgodi, da nivo v prekatu s črpalko (lahko tudi v prekatu z makaroni) drastično upade, tako da črpalka potegne zrak.

Gold-fish

OdgovorNapisal/-a Gold-fish » 09 Apr 2013, 13:50

Prvi prekat,kjer so makaroni je poravnan z vodo,prekat kjer je črpalka je nivo nižje od nivoja vode,naslednji prekat kjer je grelec je pa isti nivo kot pri makaronih :P oba prekata kjer notri vleče vodo sem že pogledal in nista zabita,me je pa tole z makaroni nasmejalo :lol:

Uporabniški avatar
plecco984
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a plecco984 » 09 Apr 2013, 14:02

Preprosto-očisti gobe in spucaj rotor črpalke.velikokrat je to vse kar je potrebno.
must love fish....

LThor

OdgovorNapisal/-a LThor » 09 Apr 2013, 14:49

Pozdrav.

Enak problem imam sam pri enakem filtru serije 7. Po moji oceni je črpalka premočna za tak presek filtra. Po mojem se tudi tebi goba, ki je nad črpalko zapaca do te mere, da ne prepušča dovolj pretka. Zaradi tega se zgodi, da črpalka za trenutek ''ostane na suhem'' in takrat potegne zrak in to se pozna po tem, da vidiš mehurčke na iztoku iz črpalke. Ponavadi se to s časom samo stopnjuje. Imaš več variant
1. Redno čisti gobo, ki zaradi zapacanosti preprečuje dotok vode na črpalko
2. Če je črpalka nastavljiva zmanjšaj pretok ali pa ga kako drugače zmanjšaj (sam nimam te možnosti)
3. Zamenjaj gostoto gobe

Pri seriji 7 je filtrirni material obrnjen in sicer je v prvem prekatu groba modra goba, fina modra goba v drugem prekatu je keramika in v tretjem še ena fina goba in spodaj črpalka. Meni se je to ponavljalo in billo je potrebno kar pogosto čiščenje gobe, na koncu me je razjezilo in na koncu sem fino gobo iz prvega prekata odstranil in pustil le grobo polovico in za zdaj imam mir.

L.P.

Tomaž

dFREAK

OdgovorNapisal/-a dFREAK » 09 Apr 2013, 14:59

glede pretoka nebo držalo.
jaz imam v bw 03 600l/h črpalko in ne vleče zraka.
na desni strani filtra je oznaka -min -max torej nalij vodo malo pod max in bo delovalo kot je treba

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 09 Apr 2013, 15:02

Gold-fish napisal/-a:prekat kjer je črpalka je nivo nižje od nivoja vode.....

Tukaj je normalno, da je nivo nekaj nižji kot v ostalih prekatih. Vseeno opazuj nekaj časa, če se še kaj zniža. Lahko je zabita tudi črna goba z aktivnim ogljem, ki je nad črpalko. Pravzaprav to gobo kar vzemi ven in na njeno mesto raje daj siporax (makarone :P ). Samo jih moraš dati v nekakšno mrežico, da jih lahko potegneš ven, ko bo potrebno sčistiti črpalko. Lahko pa namesto tega daš v ta prekat grobo modro volno (Prodac Clarolan recimo), ki potem služi tudi za biološko filtriranje.

LThor

OdgovorNapisal/-a LThor » 10 Apr 2013, 07:17

dFREAK napisal/-a:glede pretoka nebo držalo.
na desni strani filtra je oznaka -min -max torej nalij vodo malo pod max in bo delovalo kot je treba

Če je goba zapacana in ne dovoli dovolj pretoka potem ne pomaga to da je voda nalita do predpisane višine. Sam sem imel vodo nalito celo malce preko oznake za MAX in pretok skozi filtrirni material še vedno ni dohajal zmogljivosti črpalke.

L.P.

Uporabniški avatar
krcko
Kraj: Novi Beograd

OdgovorNapisal/-a krcko » 10 Apr 2013, 13:01

Bluwave 07 imam u 110 pro, funkcioniše od 2006. Obično bude nešto malo vazduha u komorama posle izmena vode i pranja mehaničkih medija-sunđeri iz druge komore( u prvoj je grejač ). Izbacivanje vazduha, ako ga ima rešim tako što sve kertridže na trenutak izvadim iz pregrada i vratim nazad.
" Pri seriji 7 je filtrirni material obrnjen in sicer je v prvem prekatu groba modra goba, fina modra goba v drugem prekatu je keramika in v tretjem še ena fina goba in spodaj črpalka. Meni se je to ponavljalo in billo je potrebno kar pogosto čiščenje gobe..." LThor, koliko komora( prekata ) samo 3? To je neka nova štedna varijanta Bluwave 07?
Slike sa neta 03, 05, 07 i 07
Priponke
bluwave07.jpg
odozgo.jpg
07.jpeg
07.jpeg (9.5 KiB) Pogledano 1927 krat
Pozdrav krcko

LThor

OdgovorNapisal/-a LThor » 10 Apr 2013, 13:33

Pozdrav.

Moja napaka ali površnost. Bluwawe 7 ima 5 prekatov. 1 ''slepi'' kjer je grelec, 3x prekat s košarami (1x modra goba, 1x keramika, 1xplastične kroglice) 1x prekat kjer je črpalka, ki je pod črno gobo kot je razvidno na sliki, ki jo je pripel krcko. Sem štel samo prekate, ki so hitro izmenljivi in enostavni za izvlačenje. Sam sem imel problem s fino modro gobo, ki je v prekatu poleg grelca in mi je po parih dneh po pranju zmanjševala pretok, da je potem črpalki zmanjkovalo vode.
Bluwave 03 je sicer malce drugačen a po mojem je lahko problem isti saj črpalka drugače kot da nima dovolj dotoka vode ne more vleči zraka.

L.P.

dFREAK

OdgovorNapisal/-a dFREAK » 10 Apr 2013, 18:36

LThor napisal/-a:
dFREAK napisal/-a:glede pretoka nebo držalo.

Če je goba zapacana in ne dovoli dovolj pretoka potem ne pomaga to da je voda nalita do predpisane višine. Sam sem imel vodo nalito celo malce preko oznake za MAX in pretok skozi filtrirni material še vedno ni dohajal zmogljivosti črpalke.

L.P.

O tem je itak nesmiselno pisat, da nesme bit goba preveč umazana, saj to je jasno?

Gold-fish

OdgovorNapisal/-a Gold-fish » 10 Apr 2013, 22:05

Prosil bi za pomoč,kako je pravilno motor postavljen v prekat? Ima kdo kakšno sliko ?

Uporabniški avatar
krcko
Kraj: Novi Beograd

OdgovorNapisal/-a krcko » 10 Apr 2013, 22:53

Vidi se na poslednjoj slici( 05/07 ) baš na pumpi je broj 5.
Pozdrav krcko

Vrni se na “Uvod v akvaristiko”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost