prva menjava vode, in čiščenje peska

Obvezno branje za vsakega začetnika! Na vrhu vsake teme so krajši vodiči, tematsko pa so razporejena tudi že predelana vprašanja.

Moderator: Ekipa Aquanubis

rok123

prva menjava vode, in čiščenje peska

OdgovorNapisal/-a rok123 » 30 Jan 2014, 16:10

Akvarij se cikla 14. Dan, voda je malo motna oziroma vleče bolj na rumeno zaradi mangrove ( korenine ), to mi najbolj ne ugaja, posesal bi pa tudi dno saj je kar nekaj odmrlih listov od rastlin ali lahko že zdaj ? :?

Uporabniški avatar
Silver

Re: prva menjava vode, in čiščenje peska

OdgovorNapisal/-a Silver » 30 Jan 2014, 19:09

Prvo preberi kaj utekanje sploh je in zakaj je pomembno >> ciklanje-akvarija/topic12147.html

Korenino lahko namakaš izven akvarija, da ti ne bo mazala vode. Barva je sicer neškodljiva, prav tako bela plesen, ki se pogosto pojavi na novih koreninah.
Razpadli listi pa so v teji fazi kvečjemu koristni, saj se razkrajajo in tako hranijo koristne bakterije. Najbolje bo, da nekje 4 tedne akvarij samo redno hraniš s ščepcem ribje hrane, potem pa narediš menjavo vode. Če želiš biti siguren, da je utekanje končano zmeri parametre vode oziroma vzorec vode odnesi v trgovino in ti bodo tam pomerili potrebne parametre.

rok123

OdgovorNapisal/-a rok123 » 30 Jan 2014, 19:29

potem bom pa kar počakal še saj en teden ali več, zanima me pa še to ali moram pred nakupom rib menjati 1/3 vode ?

Uporabniški avatar
Silver

OdgovorNapisal/-a Silver » 30 Jan 2014, 20:23

Ja, preden naseliš prve prebivalce naredi menjavo vode, ta naj bo iste temperature in naj stoji v odprti posodi vsaj 24 ur.
Nato pa tedensko menjaj nekje 20-30%, ti bodo alge hitro povedale kdaj imajo dovolj. :wide:

rok123

OdgovorNapisal/-a rok123 » 30 Jan 2014, 21:15

hehe zaenkrat je še vse v redu alg še ni na spregled, kaj pa ko se bodo naselile ?
vem da bom mogel redno menjavati vodo, čistiti steklo, in pa sesati ali še kaj več kakšni preparati, čeprav se jaz nebi najbolj spuščal v kemijo :? aha pa še nekaj zakaj mi na rastlinah vsak dan odpade nekaj listov približno dva tri na dan ( ta spodnji )?

Vrni se na “Uvod v akvaristiko”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost