Načrtovanje akvarija - 160l

Moderator: Ekipa Aquanubis

al3nz

Načrtovanje akvarija - 160l

OdgovorNapisal/-a al3nz » 16 Maj 2019, 17:33

TPozdravljeni :)

Torej, sem nov tukaj - sicer zadnje nekaj tednov intenzivno prebiram vse vaše takšne in drugačne objave, nasvete in trike :) Slučajno sem par tednov nazaj dobil v last 60l akvarij in ker sem ( bil) TOTALNI začetnik sem "na hitro" moral osvojiti kar nekaj znanja. Zaradi časovne stiske ( ribe sem dobil va pol litra vode in brez prejšnje vode iz akvarija je bilo potrebno nahitro naselit ribe in vse poštimat - nekaj jih žal procesa ni preživelo - kljub stresu pa sedaj uspešno domuje jata 6 žalovalk, 6 rdečeokih teter, par polžov in dva čistilca ki neumorno rijeta čez pesek :) iiiin ker kot vidim ti stvar kar zleze pod kožo sem nabavil še eden akvarij, tokrat 160l da štartam predvsem počasi in od začetka. :happycry: Steklo sem očistil starega in poškodovanega kita in že pokital na novo z kitom za akvarije ki se suši zdaj 2 dan. Vmes sem nabavil že nekaj kamnov za kakšno "skulpturo", jih potestiral z kisom in ker ne dajo kemične reakcije, torej predvidevam da so OK :happy Filter bo tunanji tetra ex700, v katerem že čakajo nove gobe, nov biološki material in ostalo potrebno. Cevi, intake in outflow je tud nov tako da štima. Osvetlitev bo LED, bela in nočna modra. Grelec 150w kot je bil ves čas v tem akvariju torej verjamem da bo OK. Zdaj pa razmišljam o ribah. Skoraj bi rajši kaj manjših pa zato večjo jato/e, čeprav po drugi strani se mi kakšne večje tudi dopadejo - recimo modre skalarke, ki pa dobivam mešane signale ali je akvarij sploh dovolj velik. "pravijo" da je dobro še kakšne lisičke - za alge in kakšen polž, tako mi je všeč :) Če mi pomagate z kakšno idejo o ribji kombinaciji bi bil več kot vesel :) Rastline še tudi izbiram, nekaj jih sicer imam, pridno rastejo v obstoječem, tako da bom kaj pobral stran in še kaj dodal. Kakšna slika sledi.....

Zaenkrat hvala za kako idejo okoli rib :) Če pa ima kdo še kako pripombo/nasvet/grajo o čemerkoli pa na dan z besedo :)

umekdav
Kraj: Krško

Re: Načrtovanje akvarija - 160l

OdgovorNapisal/-a umekdav » 16 Maj 2019, 20:15

v 60 litrov skalarke,lisicke ne bo OK,
Raje razmisli o kakik nano ribicah in kozicah. Namesto lisicke pa kakega otoncintlusa.

al3nz

OdgovorNapisal/-a al3nz » 16 Maj 2019, 22:09

hja eni pravijo 160 dovolj za skalarke eni pravijo da ne.. sej nisi pameten ... :) Koliko bi pol po vasem mnenju bil min litraza za eno jato skalark recimo?

general74
Član društva
Član društva
Kraj: lendava

OdgovorNapisal/-a general74 » 17 Maj 2019, 09:42

Najmanj kar lahko das je 200l, zdaj, ce pod jato mislis vsaj 8 primerkov, pa scasoma, ko zrastejo do polne velikosti tudi akvarij velikosti 500+litrov. Priporoca se torej dati vsaj 8 primerkov skupaj, ko bom imel cas bom prevedel en dober clanek o teh ribah..........moral bos dobro razmisliti kako in kaj, tudi glede stroskov.

al3nz

OdgovorNapisal/-a al3nz » 17 Maj 2019, 16:15

uu ne ne .. potemtakem odpadejo skalarke.. je ta velikost 160l zaenkrat max...

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 17 Maj 2019, 17:57

Moraš pač razumeti, tebi tudi ne bi bilo všeč, če bi te najprej kot otroka stlačili v prostor 2x2m, sprva bi bilo dovolj, a kaj hitro bi ta prostor prerasel, isto je z ribami. Lp.

general74
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a general74 » 22 Maj 2019, 13:09

https://www.youtube.com/watch?v=bWDlnhDBjqQ, pod tem videom si lahko pogledas za kako velike ribe se sploh gre, v polni velikost. Prodaja pa ravno tudi na fb skupini discus gojilnica gorenjska, skalarke v velikosti 25cm, torej poskusi stlaciti vsaj eno v 160l akvarij.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 24 Maj 2019, 07:32

Eno so Pterophyllum scalare, eno pa Pterophyllum altum.
"Skalarke" težko zrastejo do 25 cm (tam okrog 15 pa že).
Pterophyllum altum, ki so pa druga vrsta, pa že...

Vrni se na “Načrtovanje akvarija”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost