Zunanji filter TetraTec EX700

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

Odg: Zunanji filter TetraTec EX700

OdgovorNapisal/-a Dean » 01 Apr 2008, 22:29

Prevelik pretok za tako majhne luknje. Če ne moreš postaviti obeh kosev enega za drugim, kot je originalno, potem poskusi povečati luknje. S tem boš zmanjšal hitrost vode skoznje in končno tudi glasnost.
Stupid now or stupid for life, your decision. ;D

Uporabniški avatar
Silver

OdgovorNapisal/-a Silver » 01 Apr 2008, 22:44

Ampak prej sem imel isto samo eno cev, pa je deloval popolnoma potiho! Nikakor ne najdem logike v temu. :D
Edino kar sem naredil je, da sem spucal celotne cevi (alge).
Sam sem že razmišljal o večjih luknjah, vendar se bojim da bi ob vrtanju počila plastika... verjetno bo boljše z vročim izvijačem jih povečat.

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 01 Apr 2008, 23:07

Če se odločiš za vrtanje moraš zadevo dobro fiksirati in vrtati z res visokimi obrati, sicer bo sveder dobesedno raztrgal cevko.
Veliko bolje je, da poskusiš s segretim žebljem (uporabi klešče) oz starim izvijačem ali pa uporabiš brusilni kamen, ki je oblikovan v špico. Tako boš luknjo elegantno povečal brez nerodnih ostankov plastike na notranji strani cevi, ki bi predstavljali oviro oz. oprijemališče za nalaganje organskega materiala ali rast alg.
Stupid now or stupid for life, your decision. ;D

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 01 Apr 2008, 23:33

Kaj se je pa spremenilo, da ti je "tuš" začel piskat? Če prav razumem, ti je na startu delalo vse ok... Sicer je res, da se boš z večjimi luknjami rešil piskanja, vendar dvomim, da ti piska ta "tuš". ;-)
LP, Matija

Uporabniški avatar
bucini
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bucini » 01 Apr 2008, 23:36

Lahko, da je cev zamašena ali kaj podobnega. Če piska je nekje pretok zožan.
Lp, Boštjan

Uporabniški avatar
Silver

OdgovorNapisal/-a Silver » 01 Apr 2008, 23:45

Edino kar sem naredil je menjava filtrirne vate in čiščenje cevi. Vendar nov je bil čist in ni piskal. :)
Bom pogledal še če je kaj narobe tam kjer se cev natakne, ampak dvomim.
Zadeva je taka, da če zaprem cevko s prstom popolnoma ali delno nič ne piska, tuša pa mi piskata oba. Razen če dam oba skupaj gor je boljše. Da ne piska s tušem pa moram pretok res močno zmanjšati, recimo na četrtino, mogoče manj. 
Resonanca pa se sliši predvsem skozi pokrov, saj odmeva po plastiki. Žal pa ne morem speljati cevi tako da se ne bi dotikale pokrova, vsaj plastičen U člen ne.

Update:
Ob polnočni intervenciji, ko se pripravljam že počasi na spanje sem plastični U člen obložil z paščkom fine filtrirne gobe. In zvok je skoraj popolnoma izoliran, saj se ne prenaša več na pokrov. Sedaj pa spat, da vidimo če dela.  ;D
Nazadnje spremenil Silver, dne 02 Apr 2008, 00:09, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Bosty
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bosty » 22 Jun 2008, 18:19

Pozdravljeni.
Odločam se za zamenjavo notranjega filtra v svojem akvariju Cayman 80 pro z zunanjim s filtrom TetraTec EX700 in teh 9 strani je še podkrepilo nameno. V Zootic-u sem ta vikend gledal tudi omenjeni filter in stane 71 €. Zanimajo pa me predvsem praktične izkušnje menjave oz vgradnje omenjenega filtra. Pogledal sem filmček na njihovi strani, kjer je sama vgradnja lepo prikazana, a v akvarij brez pokrova in notranjega filtra. Da skrajšam na par točk:
1. Kako po odstranitvi notranjega filtra pritrditi grelec
2. Kako odstraniti črpalko notranjega filtra (razdiranje pokrova, odstranitev kablov,....)
3. Priprava odprtin na pokrovu za cevi (Pokrov izgleda kar masivno narejen)
Vse izkušnje oz predlogi dobrodošli.

LP
Bošty

Uporabniški avatar
repa
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a repa » 22 Jun 2008, 18:26

Bosty napisal/-a:1. Kako po odstranitvi notranjega filtra pritrditi grelec

Uporabiš priseske in ga pritrdiš na steno akvarija. Paziti moraš le, da se priseski nad grelnim telesom, kar jih bo v nasprotnem primeru stopilo.

Bosty napisal/-a:2. Kako odstraniti črpalko notranjega filtra (razdiranje pokrova, odstranitev kablov,....)

Slika bi bila zelo dobrodošla.

Bosty napisal/-a:3. Priprava odprtin na pokrovu za cevi (Pokrov izgleda kar masivno narejen)

Luknje narediš z vrtalnikom na primernem mesto, ali pa odžagaš z žago.
Teorija je, da vsi vse vejo, a nič ne deluje.
Praksa je, da vse deluje, a nihče ne ve zakaj :-)

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 22 Jun 2008, 18:34

1. Kako po odstranitvi notranjega filtra pritrditi grelec

Grejec pritrdiš s priseski na steklo (običajno so priloženi vsakemu grelcu, sicer pa jih lahko tudi dodatno kupiš) - najbolje v bližini sesalne košara zunanjega filtra ali pri dotoku.

2. Kako odstraniti črpalko notranjega filtra (razdiranje pokrova, odstranitev kablov,....)

Je črpalka vgrajena v pokrov? Če imaš filter v pokrovu, ga enostavno pustiš in namestiš odvzem in dotok zunanjega filtra.

3. Priprava odprtin na pokrovu za cevi (Pokrov izgleda kar masivno narejen)

Malo ročnih spretnosti in nekaj orodja premaga vse ovire ;-) Rabiš le dve odprtini za cevi... Ni neka huda znanost ;D
LP, Matija

Uporabniški avatar
Flory

OdgovorNapisal/-a Flory » 13 Okt 2008, 09:20

Tudi jaz sem lastnik filtra EX700, me pa zanima tole.
Ker je dobro,da filter zajema vodo iz enega konca akvarija,vrača pa na drugem,
me zanima,ali lahko zamenjam eno od cevi , in katero,da bi lahko sploh prišel na drugi konec akvarija?
Sicer to ni glavni filter akvarija, v njem sta še dva dobro delujoča notranja (akvarij 450l), tale pa služi bolj kot biološki filter,tar za mešanje vode.Katero cel (če lahko) naj zamenjam z daljšo? Sesalno, ali povratno?
LP Damjan

Uporabniški avatar
TeMpL
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a TeMpL » 13 Okt 2008, 10:39

Sesalno je bolje menjati kod povratno... rabiš samo cev iste dimenzije in je to to...

Uporabniški avatar
Flory

OdgovorNapisal/-a Flory » 13 Okt 2008, 11:52

Saj sta obe cevi drugače istih dimenzij pri tem filtru

Uporabniški avatar
TeMpL
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a TeMpL » 13 Okt 2008, 12:01

??? :)
Da res sta istih dimenzij :)
Nova daljša cev naj bi bila iste dimenzije, kod obstoječa ... :)....

Uporabniški avatar
Flory

OdgovorNapisal/-a Flory » 13 Okt 2008, 12:40

Tako ja,to pa drži.
Hvala za pomoč

Uporabniški avatar
Silver

Re: Zunanji filter TetraTec EX700

OdgovorNapisal/-a Silver » 25 Okt 2009, 22:53

Po slabem letu uporabe prvega filtra EX700 , drugi v moji lasti pa je isto star, le pri meni manj časa lahko zaključim, da se poveča hrupnost filtra, saj sta oba postala mala mlinčka. Očiščen impeler ne reši problema. Sam ju imam sicer v omarici na stiroporu, da se vibracije ne prenašajo naprej po omarici. Na pol metra se jih še sliši v popolni tišini, a le zamolkno brnenje. Če omarico odprem jih je možno slišati po celotni sobi, kar je definitivno glasnejše kakor ob prvi uporabi.

Nisem zadovoljen tudi z tesnili, ki gredo po nekaj odpiranjih skupaj že zelo na trdo, tako da je obvezna uporaba silikonskega spray-a, kar je spet dodaten strošek. Pri obeh se mi je skrčila tudi kapica, ki zaključuje "tuš" na iztoku filtra, kar pomeni, da jih je potrebno fiksno zalepiti. Tudi barva tuša se je spremenila na bolj belkasto v primerjavi z neuporabljenim delom. Oboje je očitno napaka v materialu, ki se pojavi po izteku garancijskega roka - enem letu uporabe.

Filtracijo sicer opravljata oba neoporečno, interval čiščenja nekje na 3-6 mesecev, odvisno od prebivalcev in količine rastlin.
Definitivno pa so zgoraj opisane napake dovolj za prestop na drugega proizvajalca pri naslednjem nakupu, da tam poizkusim če bo kaj več sreče. :P Bom razmislil v smeri Eheima za kakšno electronic serijo, drugače pa sigurno Fluval, če ne bo dovolj cekinov v žepu.

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta