Zunanji filter TetraTec EX700

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
dule
Kraj: Hoče ( okolica MB )
Kontakt:

Re: Zunanji filter TetraTec EX700

OdgovorNapisal/-a dule » 26 Okt 2009, 08:19

Tudi JBL ni slaba izbira. Sam imam model 1500 in dela neslišno, garancija pa je tudi kar 4 leta.

lp

Uporabniški avatar
Gimme
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Gimme » 26 Okt 2009, 12:42

Silver napisal/-a:Po slabem letu uporabe prvega filtra EX700 , drugi v moji lasti pa je isto star, le pri meni manj časa lahko zaključim, da se poveča hrupnost filtra, saj sta oba postala mala mlinčka. Očiščen impeler ne reši problema. Sam ju imam sicer v omarici na stiroporu, da se vibracije ne prenašajo naprej po omarici. Na pol metra se jih še sliši v popolni tišini, a le zamolkno brnenje. Če omarico odprem jih je možno slišati po celotni sobi, kar je definitivno glasnejše kakor ob prvi uporabi.

Nisem zadovoljen tudi z tesnili, ki gredo po nekaj odpiranjih skupaj že zelo na trdo, tako da je obvezna uporaba silikonskega spray-a, kar je spet dodaten strošek. Pri obeh se mi je skrčila tudi kapica, ki zaključuje "tuš" na iztoku filtra, kar pomeni, da jih je potrebno fiksno zalepiti. Tudi barva tuša se je spremenila na bolj belkasto v primerjavi z neuporabljenim delom. Oboje je očitno napaka v materialu, ki se pojavi po izteku garancijskega roka - enem letu uporabe.

Filtracijo sicer opravljata oba neoporečno, interval čiščenja nekje na 3-6 mesecev, odvisno od prebivalcev in količine rastlin.
Definitivno pa so zgoraj opisane napake dovolj za prestop na drugega proizvajalca pri naslednjem nakupu, da tam poizkusim če bo kaj več sreče. :P Bom razmislil v smeri Eheima za kakšno electronic serijo, drugače pa sigurno Fluval, če ne bo dovolj cekinov v žepu.

eheim elec. serija ni glih neslišna ker je možna nastavitev jakost vrtenja impelerja
če daš na več pač bolj brni ane
Fluval pa raje pusti če si občutljiv na delovanje filtra.

Uporabniški avatar
Gimme
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Gimme » 26 Okt 2009, 12:44

dule napisal/-a:Tudi JBL ni slaba izbira. Sam imam model 1500 in dela neslišno, garancija pa je tudi kar 4 leta.

lp

lepo slišat. :)

Uporabniški avatar
Borut-borči
Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a Borut-borči » 09 Jan 2010, 10:05

Zdravo,tudi jaz imam taksen filter ex700,in me nekaj zanima-kaj lahko dam v tisto kosarico ki je zdej-14dni bilo nottri oglje,ker se mi zdi skoda da bi bila ne napolnjena,pa se nekaj ali je kaj narobe,da imam iztok vode brez tusa,kr U priklucek,to pa imam zato ker imam nekaj plavajocega rastlinja in Bette ki niso ravno aktivne plavalke in jim tako zelo pase,samo da ni to kaj narobe glede samega sistema-krozenja,izmenjave plinov?Sesalna kosarica je pa na levem kotu zadaj kot je napisano samo da sem jo malce dvignil od tal-cca na polovici aq,akvarij je 60x30x30.Najlepsa hvala za vase nasvete...l.p
Borut

Uporabniški avatar
Borut-borči
Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a Borut-borči » 09 Jan 2010, 11:26

a mi lahko kateri-a ,da nasvet???prosim-hvala :lol:
Borut

Uporabniški avatar
dule
Kraj: Hoče ( okolica MB )
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a dule » 09 Jan 2010, 11:29

Sam sem kar na začetku oglje vrgel ven in dal namesto njega makarone za boljšo biološko filtracijo. Glede iztoka, pa mislim da ni težav, v kolikor ne moti prebivalcev zaradi premočnega toka.

lp Martin

Uporabniški avatar
Medicius
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Medicius » 20 Nov 2010, 15:27

Živjo.

A bi bil Tetratec® EX 700 dovolj za 240L akvarij? Imam ga doma v 120L akvariju, ki ga bom predelal v aquaterarij in bo zaradi 2/3 zmanjšane količine vode premočan. Specifikacije pravijo, da bi naj to bila njegova zgornja meja ampak eno so specifikacije, drugo praksa. Kaj pravite? Ali naj raje kupim EX 1200 oz. Eheim Professionel 3 2073?

Lp, Medicius.
http://www.flickr.com/photos/medicius79/

Uporabniški avatar
DarkoZ

OdgovorNapisal/-a DarkoZ » 20 Nov 2010, 15:34

Kupi Eheim Pro 3 2075 :)

dFREAK

OdgovorNapisal/-a dFREAK » 20 Nov 2010, 16:19

Jaz bi raje vzel tetro EX1200, pa čeprac nima predfiltra, kajti zadnič sem na forumu bral, da je zelo težko dobit rezervne dele od eheima, tetrine dobiš v vsakem zooticu :?

Uporabniški avatar
Eddie
Kraj: Velenje, Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Eddie » 20 Nov 2010, 22:54

Medicius napisal/-a:...Imam ga doma v 120L akvariju, ki ga bom predelal v aquaterarij in bo zaradi 2/3 zmanjšane količine vode premočan.

Kaj pa bo v aquaterariju? Obdrzi ex700, raje se dodatno naluknjaj cev za izhod vode :)

Uporabniški avatar
Medicius

OdgovorNapisal/-a Medicius » 21 Nov 2010, 02:18

Dve rumenovratki bosta v aquaterariju. Stvar je v tem, ko renoviram hodnik, ki ima 22m2 in nobenenega okna. Omislil sem si akvarij, ki bo to sliko s svetlobo in lepo podobo popravil. Zato bom postavil večji akvarij na hodnik medtem, ko bi trenutnega 120 litraša obdržal in preuredil, ko bom itak moral čez 1/2 leta ali 1 leto zagotoviti večji prostor, kot ga imata želvi zdaj v 30x60cm aquaterariju. V tem primeru, pa bo EX 700 preveč, pri novem pa se bojim, da premalo. :(
http://www.flickr.com/photos/medicius79/

Uporabniški avatar
Eddie
Kraj: Velenje, Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Eddie » 21 Nov 2010, 02:57

Po cem sklepas, da bo prevec? Tok vode zagotovo ne bo prevelik, ce vsaj malo preuredis izhod ali ga usmeris v gladino recimo. Te zelve so pa precejsne packe, tako da ce nimas dobre ponudbe za prodajo, ti priporocam da ga obdrzis in malo preuredis zaporedje filtrirnega materiala (npr. fina goba v prvem prekatu, da se bio materjal ne zapaca prehitro). Sam imam ex600 in tudi v 60x30x30 akvariju tok ni premocan, razlika v pretoku med mojim in tvojim filtrom je pa minimalna, saj filter vecino zmogljivosti pridobi z dodatnim prekatom.
lp

Uporabniški avatar
Silver

OdgovorNapisal/-a Silver » 21 Nov 2010, 11:51

v 15l čebriček bi lahko vtaknil tudi EX1200 in ne bi bil premočan. Za to se uporabljajo ventili na ceveh - enostavno pripreš izhodni ventil in snameš vse nastavke na izhodnem "tušu". Za želve pa bo vsaka dodatna filtrirna masa dobrodošla, zato si kar obdrži filter za aq-terarij.

Uporabniški avatar
quatro

Re: Odg: Zunanji filter TetraTec EX700

OdgovorNapisal/-a quatro » 25 Jan 2011, 19:10

MTB75 napisal/-a:Ko smo že pri tej temi. Pod mojim EX 600 se je neki dan nabrala lužica. Sprva sem mislil, da sem sam kaj polil pri menjavi vode, a glej ga zlomka, čez nekaj ur se je pojavila spet.
Zamenjal sem tesnili na priključku, pa je še vedno isto. Glavno tesnilo mislim da ne spušča, saj voda prihaja ven na mestu, kjer so sponke iz pokrova filtra.
Sumim, da je vzrok puščanja nekje na pokrovu. Mogoče je povezano to tudi s tem, da mi je enkrat pri zagonu brizgnila voda ven pri gumbu za črpanje.
Ima kdo podoben problem? Bi bil zelo hvaležen za pomoč, trenutno je namreč filter v eni posodi in vsake toliko odlijem vodo stran.

l.p.
imam,čisto isti problem ,namreč z tip 700.
vprašal bi kaj si zrihtal?

Uporabniški avatar
Taron
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Taron » 25 Jan 2011, 20:25

LP! :)

Problem je gumbu za zagon filtra. Zadeva ima v gumbu tesnilo, ki ko pumpaš ustvarja vakum in vodo vleče iz akvarija in napolni tudi gumb z vodo skozi majhno luknjo na dnu gumba velikosti 5mm! Poleg te lukje je še ena manjša luknja velikosti 1mm. Na drugi strani membrane pa se nahajata dve zaporvici, ki delujeta tudi kot nepovratni ventil.
To je pač sistem za črpanje vode, na eleganten način!

Problem nastane, če to počneš pogosto in še posebej, če filter dela med tem! Ker je voda tudi v gumbu se tam nabere tudi vodni kamen in s časom, ko to veselo pumpamo, se naredi mikro kanalček v tesnilki in zadeva ni več neprodušna in voda začne kapljati v pokrov in ko se napolni pokrov, pa začne kapljati skozi spoke na pokrovu! S časoma se zadeva umiri, ko se tesnilo malo zamaže!

Jaz sem mojega rastavil (pač hodi v sedmo leto in je kar puščal) in zamašil obe luknjici! Nimam vakuma a ni niti potreben! Uporabljam pač zunanjo pumpico za vleko vode!

Od tega mojega posega je filter in okolica tako suha, kot še nikoli! ;)

Drugače jih imam vse skupaj 5x EX 700 in 1x EX 600 in mi je za enkrat samo najstarejši popustil! Leta pač! ;)

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost