Kateri notranji filter izbrati?

Moderator: Ekipa Aquanubis

killergame

Kateri notranji filter izbrati?

OdgovorNapisal/-a killergame » 13 Feb 2013, 19:59

Pozdravljeni

Odločam se za nakup notranjega filtra za 60l akvarij in ne vem katerega naj vzamem, da bo čim bolje opravljal svoje delo.

Najbolj se nagibam k nakupu Aquael Turbo 500. Po višini(27cm) gre glih še cel v akvarij(30cm). Ima 500l/h, filtrirno gobico in obročke. Ima pa tudi veliko možnosti nadgradnje in regulacijo pretoka.

https://www.youtube.com/watch?v=2ewzB3bxMfk

Drugi katerega sem pa gledal, je pa blue wave 3.0, ki bi mi sicer zavzel veliko prostora, ampak kolikor sem slišal je dober.

Mi mogoče lahko kdo priporoča kaj drugega? Koliko rib bom lahko imel največ v akvariju z notranjim filtrom? Sedaj je 6 žalovalk in rogatec.
Priponke
Turbo500.jpg
F-100_new14679014_1_68904382.jpg
trubosstyl.jpg

Uporabniški avatar
TAL3MC
Kraj: Ljubljana, Bizovik

Re: Kateri notranji filter izbrati?

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 13 Feb 2013, 20:49

Have a nice day, Tomas

Mojih 500 litrov morja :)

Uporabniški avatar
slbg8472
Kraj: Osrednjeslovenska regija

OdgovorNapisal/-a slbg8472 » 13 Feb 2013, 21:17

Pozdravljen!

Z JBL CristalProfi i80 nimaš kej zgrešit. Js sm ga imel v spalnici 1m do ušesa. Je tih, učinkovit, estetski, praktičen za pripet v akvarij in še da ti dosti možnosti za out-take. Noter daš še pol kile JBL MicroMec in si zmagu! Zelo priporočam!

Trenutno imam v malem akvariju Bluwave3 in nisem zadovoljen. Je glasn (ker se črpalka dotika plastike in posledično stekla), skos pada na dno (glupi priseski) in dejansko zasede lep del akvarija. Je pa res, da se ga da zelo lepo nafilat z raznoraznim materialom. Plus še prostor za grelec ima.

Glede Eheima ... mi je pa grde oblike (zelo subjektivno :) ). Kakovost, naj še kdo drug pove.

lp, Samo

Lep pozdrav,
*SL*BG 8472

Moj akvarij 430l
Moj akvarij 128l

killergame

OdgovorNapisal/-a killergame » 13 Feb 2013, 23:51

Hm ta JBL CristalProfi i80 mi je zelo všečen. Pa še lepo v kot paše.

Se pravi recimo JBL CristalProfi i80 da kupim in dodam še MicroMec in bi blo super?

Ka ko ga kupiš dobiš sam 2 te modre filtrirne gobice ne? Ka pol pa v enem delu pustiš to modro gobico, v drugega pa daš MicroMec? Čeprav se mi veliko bolje zdi, da bi filtrirno gobico na sredini zrezal polovico vn in notri nasul teh MicroMec krogljic. Pa bi pol prvo šlo skozi gobice, potem pa še skozi krogljice v obeh prekatih.

Tega aquael pa noben ne pozna? Meni se zdi kar soliden filter in nič slabši od vseh zgoraj naštetith.

killergame

OdgovorNapisal/-a killergame » 14 Feb 2013, 19:19

Po raziskovanju vseh teh filtrov, filtrirnih materialov, kakšna je prostornina filtrirnega dela in podobno, sem prišel do zaključka, da je pomojem od te izbire notranjih filtrov še najboljši Eheim BioPower 200(z izjemo Bluwave 3, ki je čisto prevelik za v 60l akvarij).
Priponke
cpi03.jpg
Ta JBL mi je sicer precej bolj všeč kot Eheim, ampak se mi zdi da nima glih najbolši sistem filtriranja.
Eheim_biopower.jpg
Ta Eheim je pa po razporeditvi materialov podoben zunanjim filtrom.

Uporabniški avatar
TAL3MC
Kraj: Ljubljana, Bizovik

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 14 Feb 2013, 19:37

Uporabljam Eheim BioPower 240 in sem zelo zadovoljen :)
Have a nice day, Tomas

Mojih 500 litrov morja :)

babika77
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a babika77 » 16 Okt 2013, 12:35

Pozdravljeni
Da ne odpiram nove teme. Iščem notranji filter za 125l akvarij. Žal zunanji odpade, ker imam dva mačkona ki zelo rada grizeta cevko od zračne in smo jo morali zaščititi. Odločam pa se med
http://www.zoohit.si/shop/akvaristika/f ... eim/253394
http://www.zoohit.si/shop/akvaristika/f ... jbl/253396
http://www.zoohit.si/shop/akvaristika/f ... gen/253391
http://www.zoohit.si/shop/akvaristika/f ... tra/253392
Valerija

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 16 Okt 2013, 13:03

Jaz imam Eheim Biopower 240, ravno tako v 125 litrašu. Fino pa je vedeti, kateri in koliko organizmov bo v tvojem akvariju, saj se potem lažje odločiš za to, kateri filter izbrati. Sicer pa je prej omenjeni sigurno dobra izbira, bi pa na tvojem mestu pogledal še tole ponudbo, glede na zadeve iz linkov ki si jih prilepila, je cenovno kar konkretno bolj ugodno, vsaj kar se Eheim-ovih filtrov tiče.

tinejera

OdgovorNapisal/-a tinejera » 19 Avg 2015, 19:47

Pozdravljeni,

v juwelovem REKORD 96 akvariju imava namen zamenjati filter in sicer zato ker ga zaradi prestavitve v drug prostor morava odstraniti in prestaviti na drugo stranico, juwelova pumpa je že stara in slaba, grelec tudi, odločila sva se da filter temeljito zamenjava.

V akvariju ne bo rastlin imela bova nekih 8-10 malavijskih ostrižnikov.

Kaj priporočate gledala sva
EHEIM BIO POWEL 200 ali AQUAEL Turbo filter 1000

Ima kdo kaj izkušenj, ali vzeti nekaj čisto drugega

Hvala

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 19 Avg 2015, 20:07

Hja, za malavijce je 96 litrov kar premalo. Tudi filtracija mora biti učinkovitejša, zato vama bo vsak predlagal zunanji filer. Če pa že malavijci in če že notranji filter, potem BioPower 240 + tokovna črpalka. Pa vendar bi zunanji bil veliko boljši...

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 19 Avg 2015, 20:14

96L (če odštejemo dekoracijo - kamenje, pride to še tam na cca 70-80L) je absolutno premalo za malavijce. 200L je nekje minimum oz. pogojno cca. 150 L za kake manj agresivne in manjše malavijce, kot so npr. Pseudotropheus saulosi.

Tako, da priporočilo glede filtra za ta akvarij glede malavijcev je nesmiselno, ker je sam akvarij neustrezen. Bi pa bil ustrezen npr. za kake Tanganjiške polžarke.

Več informacij glede Malavi ostrižnikov (zahtev, naselitve, itd...) pa si lahko preberete tudi na:
http://malawi.si

Uporabniški avatar
selaracvab
Kraj: Škofljica

OdgovorNapisal/-a selaracvab » 20 Avg 2015, 12:53

Pozdravljeni,

filter Eheim Bio Power 240 je super zadeva, tudi sam ga imam, za back-up filter.

LP, Aleš

samoz

OdgovorNapisal/-a samoz » 25 Mar 2016, 23:45

odločam se da bi kupil nov filter ker se mi zdi da je moj zdajšni preobremenjen. sedaj gledal sem tega http://www.aquashop.si/Product-JBL-Cris ... _4554.aspx mislim, da bi bil dovolj za 54l. Imam pa noter 8 platijev in kup mladičev. In 5 somičev. Pa polže. Imel sem namen nabaviti še zračno črpalko, pa vidim da ima tudi ta neke priključke. A bi blo sploh smiselno sedaj kupovati še črpalko? Akvarij je srednje zaraščen. veliko rastlin je še manjših in bodo v prihodnje zrastle. hvala za pomoč :)

Uporabniški avatar
MartinIza

OdgovorNapisal/-a MartinIza » 26 Mar 2016, 05:34

Pozdravljen samoz,

kakšen filter pa imaš sedaj, da je le ta preobremenjen? Sicer je JBL jev filter, ki si ga vnesel zgoraj zadosten za vzdrževanje 54l akvarija pa bi ti sam priporočal, da se malo razgledaš po kakšnih malo bolj zmogljivih fitrrih, ki imajo tudi možnost menjave filtrirnega materiala in pa več prekatov kar olajša čiščenje.

V prejšnjih objavah uporabniki zelo hvalijo BioPower katerega lastnik sem tudi sam in se moram kar strinjati z vsem zgoraj napisanim.
Včasih se izplača dati kak evro več na začetku, ker nam to dolgoročno prihrani kakšen siv las.

LP, Martin

Uporabniški avatar
marko112

OdgovorNapisal/-a marko112 » 26 Mar 2016, 09:52

Tudi bluewave so dobri notranji prekatni filtri. Imam ga sam in je tudi orginal filtrirni material dobro biološko sposoben, edino črna vata se mora odstranit po dveh tednih in sem jo za dodatno biološko filtracijo zamenjal z makaroni.

LP

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost