Kateri notranji filter izbrati?

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Kateri notranji filter izbrati?

OdgovorNapisal/-a ICs » 26 Mar 2016, 12:11

Jaz sem imel dva Ferplastova filtra (BluWave 03 in 05), pa moram reči, da z njima nisem bil ravno zadovoljen. Kar se samega volumna in materiala tiče nimam pripomb, saj se da vsebino z malo iznajdljivosti kombinirati po želji. Sem pa pri obeh (večkrat pri 05) imel problem s "splavanjem", kar pomeni, da se zaradi specifične izdelave dogajalo, da je le ob malo bolj zapacani gobi na vstopnem delu, črpalka vlekla vodo po bližnjici, kar je povzročilo drastičen upad nivojev v notranjosti filtra, kjer se je potem nabiral zrak. Ko so spodnji priseski malo popustili, se je filter "odlepil" in na spodnjem delu močno odmaknil od stekla. Jaz sem ravno zaradi tega razloga šel na Eheimov BioPower, ki je poleg veliko bolj logične in enostavnejše modularne zgradbe tudi bolj učinkovit. Poleg tega, pa zasede še bistveno manj prostora v akvariju. Je pa res, da je pri filtrih iz te Ferplastove serije grelec skrit v notranjosti ohišja in kot tak ne "moti" še posebej. Ne rečem, da BluWave mnogim ustrezno služi, sem pa od nekaj drugih akvaristov slišal za enak problem, kot sem ga imel jaz.

samoz

OdgovorNapisal/-a samoz » 26 Mar 2016, 13:06

MartinIza napisal/-a:Pozdravljen samoz,

kakšen filter pa imaš sedaj, da je le ta preobremenjen? Sicer je JBL jev filter, ki si ga vnesel zgoraj zadosten za vzdrževanje 54l akvarija pa bi ti sam priporočal, da se malo razgledaš po kakšnih malo bolj zmogljivih fitrrih, ki imajo tudi možnost menjave filtrirnega materiala in pa več prekatov kar olajša čiščenje.

V prejšnjih objavah uporabniki zelo hvalijo BioPower katerega lastnik sem tudi sam in se moram kar strinjati z vsem zgoraj napisanim.
Včasih se izplača dati kak evro več na začetku, ker nam to dolgoročno prihrani kakšen siv las.

LP, Martin

Imam navaden filter, ki je bil skupaj v kompletu z akvarijem. zadnje čase mi ribe zbolevajo za različnimi bakterijskimi infekciji in sem začel razmišljati, da bi bil kriv filter. sedaj sem ga temeljito sčistil in se kar pozna saj so ribe živahnejše in po tem še ni nobena zbolela. Potem bi bilo bolje, če bi vzel filter Eheim BioPower 160? Res dam raje malo več in da so ribe zadovoljne. Kako je pa potem z zračno črpalko? Jaz sem jo hotel nabavaiti, samo zato ker so bile ribe mirne in veliko časa pod gladino. Somiči so kar naprej hodili po zrak na vrh. Ampak sedaj ko sem temeljito sčistil filter, tega problema ne vidim več. Če nabavim sedaj še močnejši filter, potem bi moralo biti vredu?

Hvala vsem. :)

Uporabniški avatar
marko112

OdgovorNapisal/-a marko112 » 26 Mar 2016, 13:08

Aha, zanimivo. Sam imam tale akvarij/filter šele dober mesec, zato mi se filter še niti ni uspel zapacat. Je pa pri mojem modelu (dubai 80) tudi filter zgoraj fiksiran, je narejen tako, da ga s strani natakneš in zadeva fiksno stoji. Tako, da upam, da ne bo teh problemov :)

LP

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a ICs » 26 Mar 2016, 13:59

samoz, če ti prostor (po višini) v akvariju to dopušča, potem vzemi BioPower 200. Razlika je le 6 €. Ti filtri imajo v kompletu vključen tudi nastavek za prezračevanje. Lahko ga uporabiš, ali pa tudi ne.

samoz

OdgovorNapisal/-a samoz » 26 Mar 2016, 14:16

V višino imam 30cm, filter je pa 27cm. bi verjetno šlo bolj na tesno?

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a ICs » 26 Mar 2016, 14:43

Če je 30 cm višina vodnega stolpca nad podlago (peskom), potem je dovolj.

Uporabniški avatar
MartinIza

OdgovorNapisal/-a MartinIza » 26 Mar 2016, 16:28

Se strinjam z Igorjem glede filtra. Načeloma filtracije ne moreš "predozirati" lahko imaš potem edino premočan tok, kar pa je spet odvisno od rib, ki jih imaš v akvariju.
Zračno črpalko raje nadomesti z difuzorjem, ki pride zraven filtra. Kar pa se somičev tiče da hodijo po zrak je to za njih čisto normalno obnašnje.

LP, Martin

samoz

OdgovorNapisal/-a samoz » 26 Mar 2016, 16:48

30cm je vsega skupaj. Bom potem točno pogledal koliko zavzame pesek. Za somiče vem, da je normalno, samo so hodili kar naprej, ko prej nikoli niso. V roku 5min so ziher šli 2-3x po zrak. Ostale ribe so pa bile veliko časa, kar na vrhu. hvala obema

Tancy

OdgovorNapisal/-a Tancy » 31 Jan 2017, 16:38

Imam 110l akvarij Ferplast ter notranji filter Bluwave 05. Akvarij je bil "družinsko podedeovan" tako, da sem tudi filter že prejela skupaj z akvarijem. V zadnjem času mi črpalka v fultru ne deluje najbolje, prav tako nisem prepričana, da sem filter prejela točno tako sestavljenega kot bi mogel biti. Iz tega razloga sem razmišljala o nakupu novega notranjega filtra. Zanima me, kakšno alternativo bi mi predlagali? Zaželeno je, da tudi čiščenje filtra ni zahtevno in pa sam filter cenovno ugoden.
Hvala ;)

Uporabniški avatar
marko112

OdgovorNapisal/-a marko112 » 31 Jan 2017, 18:00

Lahko da ni problem v crpalki. Probaj malo gobice ocistit, saj takoj ko se malo zasopajo zna voda kar po svoje stect skozi. Ce pa je problem v tem, da je crpalka glasna, jo pa razstavi in scisti, saj se kr hitro tudi ona zamasi. Ce pa bi res rada nadgradnjo pa raje razmisli o kaksnem zunanjem. So kar bolj prakticni pa se kar nekaj prostora bos pridobila. Od notranjih se mi pa drugace dopade eheim biopower, poisci na aquashopu. Zunanji pa eco pro pobira dobre kritike.
Lp, upam da sem bil kaj v pomoc ;)

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost