Najtišji filter

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
kluni8
Kraj: Šentrupert(dolenjska)

Najtišji filter

OdgovorNapisal/-a kluni8 » 06 Mar 2013, 13:45

Zanima me ali kdo ve, kateri notranji filter bi bil najtišji, za akvarij 20l.
Če ima kdo kakšne izkušnje, primerjave, kar na plan z njimi.

LP

Uporabniški avatar
s5jst
Kraj: Tolmin, Divača

Re: Najtišji filter

OdgovorNapisal/-a s5jst » 08 Mar 2013, 11:09

Brez heca, ampak če imaš prostor si postavi "zunanji" (steklen ali plexi) triprekatni filter in obesi črpalko - iztok iz filtra - na gumi cevko. Ni primerjave s kakšnim drugim filtrom; jaz slišim mehansko stikalno uro, ki pa je zaprta v omarici.
LP, Marko

Uporabniški avatar
rtmktl
Kraj: Sovodenj

OdgovorNapisal/-a rtmktl » 08 Mar 2013, 11:47

Včeraj sem zagnal filter, ki je v tem kompletu: KLIK. Akvarij imam v sobi, cca. 1m od glave. Filtra zvečer nisem slišal. Potem pa ne vem, ali sem že malo gluh, ali pa je filter res neslišen. Sem bil prijetno presenečen.
LP, Blaž
Moj akvarij 180l 1.del, 2.del; 20l nano.

Uporabniški avatar
kluni8

OdgovorNapisal/-a kluni8 » 08 Mar 2013, 19:35

Hvala obema.
Tale iz tegale kompleta je zanimiv, pa še poceni. Samo bi ga bilo treba naročiti iz tujine.
Triprekatni filter bi bil verjetno potem še najboljša opcija, ker prostora za akvarijem je še ene 15-20cm.
Me pa zanima kako je s tem prekatnim filtrom, če je črpalka premočna, kako se izenačuje gladina v filtru. Jasno mi je, da se gladini izenačita, kako je pa potem, ko vklopimo črpalko?

Uporabniški avatar
D.Wolf
Član društva
Član društva
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a D.Wolf » 08 Mar 2013, 21:17

ali pa vzameš 1dm3 modre gobe, vanjo zarežeš luknjo,not potisneš potopno črpalko,nanjo namestiš odvodno cevko ter gobo oblečeš v mrežo proti komarjem :) tako je črpalka izolirana proti vibracijam z vseh strani :) (idejo sem si sposodil od TAL3MC-a in je super) :)
When in doubt, go monster!

Uporabniški avatar
TAL3MC
Kraj: Ljubljana, Bizovik

OdgovorNapisal/-a TAL3MC » 08 Mar 2013, 21:23

Res je. Pri meni se ta način že dolgo odlično obnese - poceni in učinkovit filter, za katerega pa že nekaj časa preizkušam malenkostne modifikacije.
Have a nice day, Tomas

Mojih 500 litrov morja :)

Uporabniški avatar
kluni8

OdgovorNapisal/-a kluni8 » 12 Mar 2013, 12:03

Dajte mi prosim povedat, tisti ki imate trixie M200, kolk je ta filterček kej glasen.

LP

dFREAK

OdgovorNapisal/-a dFREAK » 12 Mar 2013, 17:35

tale bi bil ziher v redu, ali pa trixie za akvarije do 40 l, v Tukanu je okol 10 €, ni glasen
nekih zunanjih prekatnih filtrov pa se jz za 20 l akvarij nebi loteval :lol:

Uporabniški avatar
kluni8

OdgovorNapisal/-a kluni8 » 12 Mar 2013, 21:15

Danes sem bral vse različne svetovne forume. In vsak filter katerega sem vpisal, se najde vsaj eden, ki napiše da je glasen celo tale Dennerle Nano kotni filter. Od eheim-aa, jbl-a, tetre itd... Vsi majo pa tist mali 1 deciliter filtrirnega materiala.
Doma sem imel sicer Prodac magic filter 50, pa je bil tako glasen, da je blo za znoret(sploh ni imel osi za impeler, čudno)
Sicer pa so ti mali filtri bolj kot ne mehanska filtracija, pomoje se biološka v glavnem opravlja v/na pesku.
Saj če bi pa naredil zunanjega, bi pa spraševal katera črpalka je najtišja :)
Hvala vsem.
LP

Uporabniški avatar
plahta
Kraj: Cerklje

OdgovorNapisal/-a plahta » 12 Mar 2013, 22:23

Jaz sem pa ravno za hec naročil enega: http://dx.com/p/3w-immersible-submersib ... 50hz-54113
Za kozice upam, da bo, če bo glasen pa tudi ne bo v spalnici... Vsekakor pa upam, da ne bo preveč glasen. Si pa lahko ogledaš video uporabnika

Uporabniški avatar
kluni8

OdgovorNapisal/-a kluni8 » 12 Mar 2013, 23:11

Zanimivo, vsi pišejo kako je tih :)
Upam, da ga dobiš kmalu, včasih se spomnim, da je trajalo tudi mesec ali dva, da so ga "prikitajčkali" do Slovenije :)

Uporabniški avatar
plahta

OdgovorNapisal/-a plahta » 13 Mar 2013, 19:19

Ja, čist odvisno, kako reč dobiš v dobrem tednu, včasih pa dva meseca. Jaz večkrat kaj naročam tle. Ravno danes sem dobil črpalko 200l/h, baterijski sesalec, pa nek rgb regulator za ledice, ki jih mam za nočno osvetlitev. Samo nisem še nič sprobal, ni bilo še časa :).

Uporabniški avatar
kluni8

OdgovorNapisal/-a kluni8 » 13 Mar 2013, 21:50

Ja, mas prov, kakor je :)
Skratka danes sem nabavil Tetratec in400plus, in je že romal nazaj, ker je ropotal kot da bi laufal pralni stroj. Potem sem se ustavil v Tukanu in nabavil trixie m200, jst ne vem kaj je, ampak ko sem ga priklopil je vibrirala cela omarica. Res nimam sreče. Sedaj mam tega ropotanja dost in sem rekel da nabavim zunanji filter, samo kaj ko se ga ne upam in bi lahko šlo 60 eurov v smeti. Potem sem vzel olfa nož, porezal priseske na črpalki pri trixiju(ne moreš jih snet), vzel gobo, "izdolbel" luknjo za črpalko in postavil v akvarij. Nekako tišje je, še vedno pa glasnejše kot moja dva akvarija skupaj, upam da bom lahko spal. V ostalih dveh uporabljam Aquael-ove črpalke, ki so praktično neslišne, samo kako do njih priti, ponovno tujina, ali pa kakšna zakotna trgovina. Doma narejen filter ali notranji ali zunanji-Aquael črpalka in to je to.
Mogoče je pa tale HDOM iz Kitajske res zakon :) Ali pa samo jaz nimam sreče :)
Aja, pa še za informacijo: Tale Trixie NIMA veliko manj filtrirnega materiala kot Tetratec, pa še trikrat manjši je, tako da balast, nima veze :), pa tok naj bi bil enkrat manjši, pa bi lahko rekel da sta kar primerljiva.
Plahta, poročaj kako se obnese filter :)
LP

Uporabniški avatar
pari903
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a pari903 » 14 Mar 2013, 12:50

plahta napisal/-a:Ja, čist odvisno, kako reč dobiš v dobrem tednu, včasih pa dva meseca.

Odvisno je tudi kje imajo zalogo. Eno skladišče imajo locirano v Veliki Britaniji (mišljeno za celotno Evropo) in stvari naročene s tega skladišča še nisem čakal več kot 10 delovnih dni.
Life is but a dream for the dead.

Uporabniški avatar
plahta

OdgovorNapisal/-a plahta » 07 Apr 2013, 13:25

Tale filter sem dobil v petek, pa moram rečt, da deluje tiho, lepo mi valovi gladino. Je majhen, zato porabi malo prostora, slaba stran vsega skupaj pa je, da ima samo eno majhno gobico cca 4x2x1cm. Torej je res za neobremenjen akvarij. Imam ga v 30l akvariju (tetraart), ampak bom imel verjetno kar oba filtra not, tako originalnega tetrinega (nafilan z mojim filtrirnim materialom), kot tega kitajskega. Kot pravim filter zgleda ok, samo malo filtrirnega materiala je...

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost