Kateri filter naj izberem?

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
rtmktl
Kraj: Sovodenj

Re: Kateri filter naj izberem?

OdgovorNapisal/-a rtmktl » 25 Sep 2013, 15:21

Bo dovolj.
LP, Blaž
Moj akvarij 180l 1.del, 2.del; 20l nano.

Uporabniški avatar
Andromeda
Kraj: Kresniške Poljane

OdgovorNapisal/-a Andromeda » 25 Sep 2013, 19:02

Rtm, hvala za odgovor, vseeno pa sem iz Tetre ex700 spihal prah, jo umil, porihtal puščajoč gumb za prezračevanje, zdaj pa za test melje vodo v vedru, da vidim, če so tesnila glave še funkcionalna.

Preveril sem še defaul akvarijsko črpalko, res je 600 litrška. V tem filtru sta sedaj spodaj dve modri gobi, škatla plastičnih kroglic, dve škatli in pol makaronov, ter zajeten svitek vate. Kot pokrivalo manjka še groba goba. Vseeno nisem zadovoljen, preveč mehanične filtracije, premalo biološke......

Raje makarone in kroglice ven in jih nadomestiti s siporaxom? Torej spodaj dve modri fini gobi, na njiju siporax, na vrhu groba modra goba in preko nje vata?

Malo že morim, kajne? Se opravičujem.

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 25 Sep 2013, 21:52

Tiste plastične kroglice res niso za neko uporabo :)

Keramika je kar vredu, plastične kroglice pa bi jaz tudi zamenjal za siporax, ali vsaj modro gobo.

LP!
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
Andromeda

OdgovorNapisal/-a Andromeda » 25 Sep 2013, 23:37

Dejan, potrjuješ moje sume.........Bom plastične kroglice porabil za enega izmed prekatov EX700.

Če bo zdržal test. Prvega ni, voda je po 10 minutah kapljala iz vseh strani glave. Malce sem imel na sumu tesnilo med glavo in zabojnikom, ampak zakaj po 10 minutah, zakaj ne takoj? Seveda, na glavi, kjer je vpeta črpalka, gumb za odzračevanje in vpetje za cevi, je plastično satje. Le to se mora prvo napolniti z vodo, da se potem le ta prične prelivati preko roba. Ok, vsaj približno locirano, kje je problem.

Snel pokrov, priklopil nazaj. Pušča povsod.Obe strani vpetja, tako dotok, kot odtok, kaplja tudi pri spoju odzračevanja. Kaj zdaj, vse skupaj v smeti, ali.....? :hmm

Razdrl glavo do zadnjega tesnila, vse ščistil in na tanko namazal z litijevo mastjo. Mimogrede, Tetrin patent vpetja cevi je polom. Pa recite lastniki teh filtrov kar hočete. Če bi se po Obrezovo izrazil, mislim da so tu imeli marsikatero boljšo rešitev.

Kakorkoli že, zadeva ponovno obratuje v kopalnici, po dveh urah ni kapljice.

Če bo čisto slučajno koga zanimalo, kako izgleda pod pokrovom in šestimi vijaki njegove Tetre, je to to:

9940292175_c438133c8d_h.jpg

Ni ravno da bi dol padel ima pa vseeno lastnost, ki se ji klanjam, neslišna je. Dobesedno. In ima svojih malce manj kot 7 litrov filtrskega volumna. Kar pa spet ni od muh. Če bo prestala test, si po sedmih letih zasluži novih kolonij bakterij. Akvariju pa definitivno ne bo škodovalo ^-^

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 26 Sep 2013, 00:17

V vsakem primeru naj prebiva pod akvarijem v kakšnem lavorju, da ne bo kakšne škode na tleh, če bi slučajno kapljalo ;)
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
Andromeda

OdgovorNapisal/-a Andromeda » 26 Sep 2013, 06:58

Dejan, definitivno, mu ne zaupam več :-\

Polarbear
Kraj: Hrastnik

OdgovorNapisal/-a Polarbear » 27 Sep 2013, 18:47

Evo se po dolgi pavzi pridružujem forumu :)
Andromeda,če je 700 enak 1200 potem ti bo tole mogoče pomagalo...

I have 3 EX1200's and have had problems with leaks from the hose adapter units but have found out how to 'fiw' it if anyone's interested I can definitely vouch that it works.

It sounds obvios but first you need to establish exactly where the unit is leaking from, IME there are two definite flaws with the unit. The hose end connectors can leak and are best replaced if they do but the more common problem is the hose adapter unit itself. If this leaks it appears that the main canister body is leaking because there is a drain off channel which exits just under the filters handles.

The repair is easy. There are four screws under the adapter unit so undo those and dismantle it taking into account how it goes back together. On the two angled pieces which the hose end connectors screw onto are two ridges. Get some PVA tape and wind it around and around into this groove until its proud by a few mm thus creating a seal when its reassembled.

Try to keep moving the hose connectors to a minimum to protect that seal once in use. Mine have all had this modification for well over two years now with no further trouble.

Ko sem sam po dolgi pavzi zagnal moj Teratec 1200 se imel iste probleme z puščanjem...
Da malo elaboriram slovensko,na adapterju je potrebno z teflonskim trakom zapolniti dve zarezi ali vstaviti 2 O-rinka idealnih mer...
Škoda da nisem poslikal ko sem imel razstavljeno :wall
Mojega imam sicer če vedno v vedru,vendar od modifikacije ni več puščal..drugače pa je bila to tovarniška napaka,ki jo je Teretec priznal in nadomeščal kompletne adapterje!

Uporabniški avatar
Andromeda

OdgovorNapisal/-a Andromeda » 27 Sep 2013, 20:05

Polar, hvala za info. In ja, že prvič, ko sem podiral adapter, sem videl, da tole ne more biti ok. Sploh vstavka v adapter, kjer so se spomnili tesnenja z naleganjem plastike ob plastiko. Brez tesnila. In še to, da ta dva spoja ddržijo skupaj plastični tanki zobci, ki itak razpadejo po dveh letih. Tukaj so ga res kresnili mimo.

Sem pa svojega zmeneta že zrihtal, plus ventilček za pripiranje pretoka, ki je tudi začel puščati. No, ta ima vsaj tesnilo, je pa prav tako skupaj spet s plastičnima zatičema.

V glavnem, vse nalagalne površine in tesnila sem sčistil, preko njih pa potegnil čisto tanek sloj litijeve večnamenske masti. Ta je super, ker je nerazgradljiva, močno vodoodbojna in osveži gumo.

Po dveh dneh ni kapljice, če pa bi se pojavile, pa obstaja plan B in sicer silikoniranje adapterja in vhoda obeh priključkov. Resda je potem zadeva fiksna, ampak tako ali tako stvar stoji isto leta in leta, glava pa je normalno snemljiva. Važno da lahko pridem do rotorja in filtrne vsebine.

Sej drugače je ta filter superca, adapter mu je pa prav gotovo šibka točka.

Me že malce skrbi kako bo s Vita Techom :-)

Kakorkoli že, akvarij ima sedaj 12 litrov filtrne vsebine, ki jo sestavlja 5 plasti modre gobe, svitek grobe in svitek srednje fine vate, 0.8 litra bio kroglic, 1.5 litra fine keramike, 1 kg symbionta in 3 litri sintomecha. Zadovoljen. Končno.

Vanjaj

OdgovorNapisal/-a Vanjaj » 17 Jan 2018, 20:32

Pozdravljeni, tudi jaz sem skoraj nova v akvaristiki, sedaj imam nano akvarij 25l, dobim kmalu se nov 200l akvarij (100x40x50). Kakšen filter bom potrebovala po vaših izkušnjah, kakšen pretok vode, ipd??

honduras

OdgovorNapisal/-a honduras » 18 Jan 2018, 05:46

Sam sem izbral ehaim professional 4+ 350 za 240l.

Z_a_n

OdgovorNapisal/-a Z_a_n » 14 Sep 2018, 09:33

Pozdravljeni,

Sem začetnik v akvaristiki, zato se obračam na vas, ki že imate dosti kilometrine. Imam 54 l akvarij v katerega želim naseliti rdeče neonke. Zanima me, kateri filter bi mi priporočili? Po prebranem na forumu se bolj nagibam k zunanjemu, saj to pomeni več prostora v akvariju. Hvala za odgovore!

Lp,
Žan

general74
Član društva
Član društva
Kraj: lendava

OdgovorNapisal/-a general74 » 14 Sep 2018, 17:41

Težko za povedat, ker bo vsak predlagal drugega, pač izkušnje- jaz že to počnem, lol, svetujem ti, da se malo odpelješ po trgovinah kot so zgd.si pri mariboru, aquashop.si, v trzinu, kjer ti bodo tudi svetovali, razložili delovanje posameznega filtra, kako se ga vzame narazen pri čiščenju- to je pomembno, ne nekaj na pamet kupovat v zooticih, mr. petih in podobne zadeve, jaz imam npr. sicce whale filter, za katerega še marsikdo tu ni slišal, a sem zelo zadovoljen, edino kar ti svetujem, je ,da vzemi filter vsaj za 2x večjo litražo kot pa je tvoj akvarij, torej glej filtre za recimo do 150l. Z omenjenima trgovinama sem extra zelo zadovljen, tudi fishbox v lj je odl. trgovina, na filtru ne šparaj. Filter je srce akvarija......

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 14 Sep 2018, 18:06

Se popolnoma strinjam z generalm74, glede šparanja na filtru, filter je enden izmed najbolj pomembnih stvari v akvariju če tukaj ne štejemo filtrirnega materiala, ki je izredno pomembnega pomena, tako da imej v mislih ob nakupu zunanjega filtra da potrebuje tudi dober filtrirni material. Prav tako priporočam nakup predfiltra ki znatno zmanjša da bi se filter preveč zapacal z umazanijo. O filtrih samih je že blo veliko napisanega tudi na samem forumu , sam sem sicer pristaž Ehima , pa tudi JBL in Oase filtri niso slabi.

Uporabniški avatar
teren

OdgovorNapisal/-a teren » 14 Sep 2018, 18:14

Pozdravljen med nami,
Vsekakor nabavi zunanji filter, vendar ne kompliciraj preveč. Vzemi kar ti denarnica dopušča, skoraj vsak zunanji filter ima dovolj volumna za 54L akvarij, malce si poglej kakšen pretok rabiš in to je to. Glede znamke mislim, da ti bo vsak zdržal tisto leto ali dve, preden si umisliš večji akvarij :wide: .
Sam imam na 54Litrskem akvariju tetro ex600 plus (pride okoli 70eur) in sem zelo zadovoljen.

Lp

general74
Član društva
Član društva
Kraj: lendava

OdgovorNapisal/-a general74 » 14 Sep 2018, 18:16

Pa se nekaj, pri nakupu filtra mislim, da je tudi pomembno kako so dobavljivi razni rezervni deli za ta filter za katerega se bos odlocil. Ostalo pa mislim, da sva z Kevinom bolj ali manj vse povedala. Sicer se z novim filtrom ne bi smelo nic zgoditi, recimo s kakim tehn. delom, a ravno pri meni se je to zgodilo, ne vem mogoce sem bil sam kriv. Nikoli ne ves, lp.

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost