Kateri zunanji filter za 54L akvarij?

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
JernejK
Kraj: Maribor

Kateri zunanji filter za 54L akvarij?

OdgovorNapisal/-a JernejK » 08 Maj 2008, 14:52

Zanima me kateri od teh dveh filtrov bi bil najboljši za 54L akvarij:
Tetratec EX 600
JBL Cristal Profi e700
Nazadnje spremenil JernejK, dne 08 Maj 2008, 14:54, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
mihurcina
Kraj: Sežana, Primorska
Kontakt:

Odg: Kateri zunanji filter za 54L akvarij?

OdgovorNapisal/-a mihurcina » 08 Maj 2008, 14:53

Živijo,

Mani se zdi, da za tak akvarij ne potrebuleš nevem kakšnega filtra, zato bo bil vredu ni važno kateri izmed njiju. Sam bi pa kupil JBLovega.

LP
Miha

Uporabniški avatar
JernejK

OdgovorNapisal/-a JernejK » 08 Maj 2008, 22:03

Kaj me pride ceneje, da si naredim sam zunanji prekatni filter ali da kupim filter ki stane 75€.

Alix
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Alix » 08 Maj 2008, 22:41

Prekatn filter je itak boljši od zunanjih (seveda če je volumen velik-vsaj 10L)...Enkrat si ga narediš,in zadevo lahko kasneje uporabiš tudi pri mnogo večjih akvarijih...Samo glede pretoka moraš konfigurirat (vodni pretok in izhodni preto),ostalo je mala malica...Čiščenje je zelo enostavno,ni treba pogosto da ga pucaš,skratka bojša rešitev kot zunanji filter...Pozanimaj se koliko stane pri steklarju da ti naredi prekatni filter,prištej filtrirni material in črpalko pa boš vedel...
Glasba,Akvaristika,ŽENSKE....Najboljše stvari ki si jih lahko privoščimo...

Uporabniški avatar
JernejK

OdgovorNapisal/-a JernejK » 20 Maj 2008, 11:45

Naredil sem zunanji filter ( 30x20x10 ). Zdaj pa me zanima kateri filtrirni material naj dam noter in kako močno pumpo rabim? Ali bi lahko filter obesil na zadnjo stranico akvarija?

Filter 1
Filter 2

Uporabniški avatar
repa
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a repa » 20 Maj 2008, 12:11

Jaz imam tak zunanji triprekatni filter, ki stoji poleg akvarija. Ob vstopu je najprej gobica, ki preprečuje umazaniji vstop v filter, potem je modra groba goba, "makaroni", ter na koncu še syporax.

Slika

Lahko pa poskusiš podobno kot Denis (njegov filter je sicer pod akvarijem, ampak princip je podoben).

Slika

LP
Repa
Teorija je, da vsi vse vejo, a nič ne deluje.
Praksa je, da vse deluje, a nihče ne ve zakaj :-)

Uporabniški avatar
JernejK

OdgovorNapisal/-a JernejK » 20 Maj 2008, 12:48

Samo če bi imel filter pod akvarijem in bi zmanjkalo elektrike ali pa bi crknila pumpa bi vsa voda iztekla. Kaj se da nareti kakšen ventil, recimo nekaj podobnega kot je pri zračnih pumpicah, ko je na cevki ventil, ki se zapre ko ne dela pupma in tako ne pušča vode v pupmo. Kaj bi rabil dve pupmici za v filter in iz? In kako močni morata biti?

Uporabniški avatar
repa
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a repa » 20 Maj 2008, 18:17

Zato moraš pa vse te scenarije predvideti. Denis ima tako narejen akvarij, kar pri tebi verjetno ne pride v poštev. Njegovo sliko filtra sem ti podal samo kot primer, ker se lepo vidi razporeditev filtrirnega materiala.
Če boš imel filter ob strani ni problema zaradi izlitja, saj bo v primeru izpada elektrike, voda tekla le toliko časa, dokler se nivo vode ne izenači (princip natege). Za primer zamašitve natege, pa moraš v akvariju pustiti toliko prostora, da voda iz filtra lahko teče v akvarij. Preden boš dokončno postavil sistem, ti predlagam, da vse te možnosti preveriš.

LP
Repa
Teorija je, da vsi vse vejo, a nič ne deluje.
Praksa je, da vse deluje, a nihče ne ve zakaj :-)

pero89

Re: Kateri zunanji filter za 54L akvarij?

OdgovorNapisal/-a pero89 » 04 Jan 2013, 13:06

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme sem se odločil, vas vprašam kar tukaj. Drugače sem nov na tem forumu in imam 54l akvarij kateri mi deluje normalno že 1 leto. Ker pa bi menjal filter ker je seveda stari kateri je bil dodan v setu že malo slab oz. želim ribicam dodati malo manjši pretok ter čistejšo vodo pa me zanima kateri filter bi mi vi priporočali. Gledam par filtrov kateri so mi padli v oči. Višina vleka pa bi mogla biti vsaj 1m ker je pač sama omarica tako visoka.

Ogledani filtri:

- http://www.aquashop.si/Product-Tetra-Te ... 0_137.aspx
- http://www.aquashop.si/Product-Tetra-Te ... 0_226.aspx
- http://www.aquashop.si/Product-Eheim-Ec ... _8222.aspx

gledal pa sem še : http://www.aquashop.si/Product-JBL-Cris ... _9205.aspx vendar za tega ne najdem razpona pretoka vode kot je pri ostalih dveh že omenjen.

Hvala za odgovore:)

Uporabniški avatar
Silver

OdgovorNapisal/-a Silver » 04 Jan 2013, 15:18

Pri manjših filtrih glasnost ponavadi ni problem, pretoka pa bo pri vseh dovolj, zato se raje osredotočimo na druge stvari:

JBL mislim, da ima največji volumen posode - kar je vedno dobrodošlo, pri manjših variantah ne vem če je prisoten tudi predfilter. Sintirano steklo ima največjo površino, za katerega je dobro izkoristiti čim več prostora.

Eheim slovi po dobri kvaliteti, vendar je filter pri isti ceni tudi primerno manjši.

Tetratec je nekje vmes po velikosti če vzameš 700-ko. 10€ razlike dolgoročno odtehta v prid večji verziji. Keramika ni isto kakor sintirano steklo (v JBL ali Eheim) ampak ima manjšo površino.

Predfilter vsekakor olajša čiščenje in podaljša intervale za temeljito čiščenje filtra - glede tega malo preštudiraj kako ima rešen vsak model.
Vsekakor pa so vsi filtri soliden nakup, vsak pa ima svoje prednosti in slabosti. Preveri še kako je z dobavljivostjo rezervnih delov in mogoče že v štartu naroči rezervno tesnilo glave in mazilo (priporočam silikonski spray) za tesnila.

pero89

OdgovorNapisal/-a pero89 » 04 Jan 2013, 18:04

Sem naročil ex600 se mi zdi, da za kar ponuja je kar solidna zadevca. Na različnih forumih sem prebral ter je večinoma za take velikosti akvarija priporočala tega. Govorijo tudi, da je nemoteč ter zelo tih. Rezervne dele se da dobiti tako, da upam da mi bo solidno odslužil in ne bo delal problemov. Naročil sem pa ex600 namesto ex700 saj se bojim da bi bil pri slednjem pretok prehud za tako majhen akvarij. Upam da se nisem uštel z nakupom.

Uporabniški avatar
she
Kraj: Kamnik okolica

OdgovorNapisal/-a she » 04 Jan 2013, 18:29

Pretok pri ex700 ne bi bil prehud,samo na tušu se naredi dodatne luknjice.

Uporabniški avatar
Silver

OdgovorNapisal/-a Silver » 04 Jan 2013, 18:47

Lahko bi tudi enostavno zmanjšal pretok na ventilu. Za 10€ bi pridobil en predalček več za filtrirni material, ki pride vedno prav, razlika v pretoku pa ni bistvena.
No ja, vsekakor bo tudi ex600 za to velikost akvarija povsem zadostoval če ne bo res prenaseljen.

Magus

OdgovorNapisal/-a Magus » 13 Okt 2015, 13:48

Pozdravljeni!

Da si sposodim temo:
Trenutno imam notranji filter, a ga v prihodnosti želim zamenjati za zunanjega. Akvarij je/bo 54l (okoli 45l vode). Akvarij bo v spalnici, zato je pomembno, da deluje čim tišje (kar je želja skoraj vsakega od nas) in opravlja svoje delo čim boljše. Iščem, raziskujem in sem si nekako izbral naslednje:

http://www.aquashop.si/Product-Eheim-Ec ... px?gid=625
- volumen filtra mogoče premajhen (?)
http://www.aquashop.si/Product-JBL-Cris ... 10983.aspx
- mi še najbolj dopadne, a ne vem točno ali ni preglasen.
http://www.aquashop.si/Product-Tetra-Te ... S_137.aspx
- jah piše, da od 60-120, torej verjetno ne pride v poštev, a vseeno zanimiv filter

Ne toliko znani filter (sam jih ne poznam, zato prosim če kdo pozna, naj poda kakšno mnenje), glede cene je absolutno ugodnejša od teh "velikih" in se zdi kar obetavna:
http://www.aquashop.si/Product-Sicce-Wh ... 11087.aspx

Prosim za pomoč pri izbiri.
Lp, M

pbds

OdgovorNapisal/-a pbds » 13 Okt 2015, 14:14

Odvisno kaj boš imel v akvariju.

Ne vem čemu bi dajal zunanji filter, če pa že, pa nimaš s tem dvema kaj faliti;
Eheim Ecco Pro ali pa Eheim Classic (preverjena "trotl-ziher" varijanta že leta). Tudi sam sem okleval kaj dati v 55l akvarij, notri imam samo rastline in kozice (zaradi valovanja in mirnejšega pretoka) in sem si na koncu omislil 2x Eheim aquaCorner 60 (neslišno delovanje) in stvar deluje več kot odlično. Tako da odločitev je tvoja, nekako pretiravati pa ne rabiš z volumnom, kot 80% ostalih. :)

Lp

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost