Kateri zunanji filter za 54L akvarij?

Moderator: Ekipa Aquanubis

Andrej
Kraj: Obala

Re: Kateri zunanji filter za 54L akvarij?

OdgovorNapisal/-a Andrej » 13 Okt 2015, 14:47

Mah, ce ze kupujes zunanjega rezerva prav pride ce si nekoc zazelis vecji akvarij. Pretok se da zmanjsat, drugace pa imam sam v 75l Eheim Classic 2211 in je glih za glih, kar se pretoka tice.
V 125l imam pa Tetra EX700 in je lih prav.
Oba sta pa presenetljivo tiha, glasna sta bla le prvih nekaj ur po zagonu, dokler je blo se nekaj zraka not.

Magus

OdgovorNapisal/-a Magus » 13 Okt 2015, 21:00

Hvala obema.

Verjetno se bom odločil kar za Eheim Calssic. Upam, da bo delovalo in bo dovolj tiha.
http://www.aquashop.si/Product-Eheim-Cl ... t=varianta

Filter ne vsebuje vso opremo. Zato bom moral še dokupiti 2 dvojna spoka (9/12 in 12/16) in filtrni material. Zanima me, kakšnega vi predlagate v omenjen filter; le navadno gobico ali še kaj.

ps.: V akvariju bo verjetno nekaj kozic in nekaj majhnk "nano" ribic.

Lp

pbds

OdgovorNapisal/-a pbds » 13 Okt 2015, 21:16

Hm če že zunanjega, potem je to to. Kot sem rekel se meni Corner odlično obnese. :)
Če že razmišljaš o dokupovanju stvari, potem razmisli o seriji plus, ki ima vse to že priloženo. Notri lahko dodaš modro gobo in bel "filc", ter substrat pro in je to to, drugega ne potrebuješ. Eventuelno bi lahko substrat pro mešal z biomechom - oziroma v dve plasti, amapk pri tej litraži bo substrat pro več kot dovolj dober. ;)

Lp

Magus

OdgovorNapisal/-a Magus » 13 Okt 2015, 21:43

2211 nima serije PLUS. Lahko pa izberem močnejši filter:
Ali je ta premočen?- sklepam po tem, da piše 80-250l. Cena pa je le za 10€ nižja od Eheim Ecco Pro 130- ta filter se mi zdi boljši+ vsebuje filt. material. Mnenje... :)

vanadium

OdgovorNapisal/-a vanadium » 13 Okt 2015, 22:41

Tale eheim bo pomoje kar se tiče karekteristik več kot dober za 55l. Ima 440l/h pretoka tko da celotni volumen zaokroži 8krat kar je dobro. Glede glasnosti naj bi bili eheim filtri najtišji. Če bo tok vode iz filtra premočen pa malo cev stisneš ali pa usmeriš tok vode v steno da se "razbije". Opcije so tudi kaki spray bari.

pbds

OdgovorNapisal/-a pbds » 13 Okt 2015, 22:57

vanadium napisal/-a:Tale eheim bo pomoje kar se tiče karekteristik več kot dober za 55l. Ima 440l/h pretoka tko da celotni volumen zaokroži 8krat kar je dobro. Glede glasnosti naj bi bili eheim filtri najtišji. Če bo tok vode iz filtra premočen pa malo cev stisneš ali pa usmeriš tok vode v steno da se "razbije". Opcije so tudi kaki spray bari.

Pretok se ne more vedno deliti z litražo filtra (1:1), ker to ni revalanten podatek, ker so vedno odstopanja in izgube, sploh pri zunanjih filtrih (dolžina cevi, pot vode . . . ). Vidim pa da si naravnost "doktoriral" po 1mesečnem posedovanju svojega filtra in akvarija (v katerem se mimogrede v drugem postu pritožuješ nad njegovo glasnostjo in kriviš proizvajalca za to, ne svojo bistroumnost) in si prava enciklopedija (dezinformacij). Če tok usmeriš v samo steno akvarija nisi naredil s tem nič, razen to da bo vse skupaj še glasnejše. Voda se mora "razlivati" ne pa odbijati od sten, saj s tem povzročaš dodatne "turbolence", človek je pa jasno in glasno izrazil da hoče tiho delovanje, saj bo akvarij v spalnem prostoru, pa naj bo to Eheim ali Jbl ali kaj xy! :hmm :clap

Lp
Nazadnje spremenil pbds, dne 13 Okt 2015, 23:21, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 13 Okt 2015, 23:02

Prosim brez medsebojnih žalitev, vsak ima pravico do svojega mnenja... Zato pa je forum, da si izmenjujemo mnenja in se vsi skupaj kaj naučimo in pri tem ni najmanjše potrebe, da se en drugega žali.

pbds

OdgovorNapisal/-a pbds » 13 Okt 2015, 23:09

Gregor ne gre za žalitve, ampak za izmenjavo informacij. Lahko rečem da si mi nesebično ogromno pomagal (kot marsikdo drug na forumu, zato hvala vsem) in marsikdaj dal kakšen pameten nasvet, kot tudi ostali, zato bom rekel še "javno" HVALA vsem!
In ja, forum je namenjen temu da PRAVE informacije krožijo (ne pa ker je nekdo nekaj prebral in misli da je nekako tako), in ne nabijanju postov na forumu. Marsikdo je začetnik kot jaz kot mnogo drugih. Tudi drugi, ki so še bolj zeleni iščejo koristne in predvsem PRAVE informacije, in tu je point da se ljudi prav usmeri, če nisi siguren bodi raje tiho, ker je potem brezveze, ker samo škoduješ, čeprav sam misliš, veš tako ne, da imaš prav!
To je enako kot da bom jaz dajal nasvete začetnikom v temi ostrižnikov, kjer si ti mimogrede doktor v tem proti meni, pa boš sam prebral to in boš tiho, ali boš povedal svoje in izrazil nestrinjanje? Komu delaš potemtakšnem škodo, tistemu ko je vprašal ali tistemu ko "nabija neprave informacije"...mislim da odgovor poznava oba.

p.s. - Mislim da ne rabimo biti na forumu bolj sveti od Papeža in noben se ne spušča na oseben nivo in žalitve, želim le prave informacije in če nisi siguren v to bodi raje tiho.

Lp
Nazadnje spremenil pbds, dne 13 Okt 2015, 23:16, skupaj popravljeno 1 krat.

vanadium

OdgovorNapisal/-a vanadium » 13 Okt 2015, 23:15

Dal sem približni izračun glede na podatke proizvajalca in se posipam z pepelom, ker nisem upošteval ter preračunaval hidravličnih izgub po Prandtl-Colebrookovi enačbi, ki nastanejo pri pretoku fludia skozi filterni material na vseh kolenih, fitingih, krivinah ter neznani dolžini cev. Res je pa tudi, da sem doktoriral na svojem filtru in sem tudi uspel odpraviti problem glasnosti. Tudi sem doktoriral pri svojem glede pretoka imam rešen problem premočnega pretoka da imam eheim modularni spraybar po skoraj celotni širini akvarija in se tok lepo razprši, ker mi to širina akvarija omogoča kako pa to izvest na 55l pa izvoli z nasvetom, če seveda odmislimo nakup filtra z manjšim pretokom. Lp

vanadium

OdgovorNapisal/-a vanadium » 13 Okt 2015, 23:19

@gbauer kar se mene tiče daleč od tega da bi se počitil užaljenega s strani uporabnika pbds...

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 13 Okt 2015, 23:19

pbds napisal/-a:Vidima pa da si naravnost "doktoriral" po 1mesečnem posedovanju svojega filtra in akvarija (v katerem se mimogrede v drugem postu pritožuješ nad njegovo glasnostjo in kriviš proizvajalca za to, ne svojo bistroumnost) in si prava enciklopedija (dezinformacij).

OK. Ne, da se mi, vsak ima svoj način komuniciranja... Ampak brez zgornjega stvaka bi čisto isto povedal in predvsem tisto bistveno kar je tudi nit te teme :)

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 13 Okt 2015, 23:20

vanadium napisal/-a:@gbauer kar se mene tiče daleč od tega da bi se počitil užaljenega s strani uporabnika pbds...

No potem pa tako OK :)

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 14 Okt 2015, 09:37

Magus napisal/-a:2211 nima serije PLUS. Lahko pa izberem močnejši filter:
Ali je ta premočen?- sklepam po tem, da piše 80-250l. Cena pa je le za 10€ nižja od Eheim Ecco Pro 130- ta filter se mi zdi boljši+ vsebuje filt. material. Mnenje... :)

Je pol boljse vzet EccoPro. 2211 je res glih za glih, raje daj kak € vec ze sedaj in imas pol mir z vsem. Na EccoPro lahko pretok tudi zmanjsas medtem ko na Classic po defaultu ne mores, poleg tega da moras se filtrirne medije dokupit.

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 14 Okt 2015, 16:07

Imam - Eheim Ecco Pro300 2236 na 35l akvariju.Pretok vode nastavljen na največ.V akvariju so nano ribice hyphessobrycon amandae, kozice vse živali so zdrave in več kot zadovoljne.Pretok sem omejil (je znatno upadel) s kvalitetnim filtrirnim materijalom - (ločen nakup) JBL MicroMec.http://www.aquashop.si/Product-JBL-MicroMec_951.aspx
Poraba je smešno nizka 8W! Pred nakupom tega filtra sem imel same težave - Nano akvarij komplet ima po večini, energetstko potratno filtracijo, premajne gobe za naselitev koristnih bakterij in vsak teden je potrebno filter vzdrževati razdirati - nujno zlo!V gobo se neverjentno vpija vsa mehanska umazanija in ti filtri za NANO, ki jih dobiš v kompletu porabijo tudi do 14W električne moči - (Da ne govorim o kremenastih algah, bolezni kozic, pogin kozic, in večkratnem "sesutju" filtra - Saj gre za precenjene "igračke", ki v majhin akvarijih zasedajo nujno potreben prostor).Če se kupuje se kupuje enkrat in le takrat nekaj dobrega.Lp Boštjan
Priponke
DSCF9358.JPG
DSCF9356.JPG
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Magus

OdgovorNapisal/-a Magus » 14 Okt 2015, 19:00

Hvala vsem za odgove in izkušnje.

Torej bo filter verjetno kar Eheim Ecco Pro 130. Sicer malo draža a vsebuje vse kar se opreme tiče (vsaj upam).

Mogoče še vase mnenje o osnovnem kompletu filtrirnega materiala, katero vsebuje ta komplet: original eheimov filt. material. (?) In če bo kaj potrebno dodatno narocit (da ne bom naročal 2x) k filtru...?

Lp M

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta