Glasnost zunanjih filtrov

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Gimme
Kontakt:

Glasnost zunanjih filtrov

OdgovorNapisal/-a Gimme » 09 Nov 2008, 15:53

Glede na dosedanje izkušnje lahko rečem takole: (od 1-5 najtišjega do najglasnejšega)

1.Eheim profesional
2.Tetra EX serija
3.
4.
5.Fluval serija 005 (205,305),Hydor prime.

Po iskušnjah dopolnite ali dodajte serije filtrov ter firme.

Nazadnje sem kupil Fluval 305 moram rečt. da je pravo ropotalo,dočim eheim je neslišen .tetra Ex je malenkos malenkost glasnejši,hydor prime je tud pravo ropotalo.

uvrstite še tudi JBL cristalprofi,ter bluextreme od ferplast in druge , :) tako bomo mel pregledno kater filter je najtišji.

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

Re: Glasnost zunanjih filtrov

OdgovorNapisal/-a moto » 09 Nov 2008, 17:10

Primerjati se da le, če lahko vse filtre hkrati preizkusiš... kar pa mislim, da ima malokdo priložnost.
LP, Matija

Uporabniški avatar
Gimme
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Gimme » 09 Nov 2008, 18:22

Ti ki so napisani so preiskušeni,ni nobenega dvoma :) najslabše je če moraš kupit da vidiš, zato je to.
Lastniki zunanjih filtrov vejo zakaj se gre ;-)

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 09 Nov 2008, 20:32

Tudi sam imam dva zunanja filtra, vendar glasnosti ne morem primerjati z drugimi, ker jih nimam :?

Ti si fluvala označil za ropotalo... Jaz ob 205 prav mirno spim (akvarij imam v spalnici)) in se mi ne zdi nič glasnejši od črpalk v notranjih filtrih. Prav brez slabe vesti bi ga lahko priporočil vsakemu, ki išče tih filter. ::)

Kot sem že rekel, taka primerjava bi bila možna le, če bi lahko vse omenjene filtre preizkusila ista oseba v istih pogojih oz. če bi izmeril hrupnost vsakega filtra z za to namenjenimi napravami.
LP, Matija

Uporabniški avatar
Flory

OdgovorNapisal/-a Flory » 10 Nov 2008, 00:08

Jaz pa imam z Tetra EX 700 tako izkušnjo. Kadar ga izklopim (ob menjavi vode), pa da ga recimo filtra sploh ne čistim, ko je voda že spet nazaj v akvariju, vklopim filter. Ker je ob tem opravilu seveda v filter prišel zrak, ta ropota. Potem ga malo potresem, in že se iz njega spustijo zračni mehurčki. In ko le ti prenehajo izhajati iz njega, in v primeru da filter še vedno ni tih (zelo tih), ga tolikokrat izklopim in ponovno vklopim,da začne rotorček res delovati tiho. Vtikača v tem primeru sploh ne iztaknem popolnoma iz vtičnice, ampak samo toliko, da "je pa spet ni v stiku", in ko zaslišim ob vklopu da je filter popolnoma tih, takrat ga dokončno vklopim, in filter je popolnoma tiho.Pa zadeva sploh ne traja velikokrat, recimo največ štirje poizkusi in zadovoljstvo je tu. Resnično ga je slišati zelo zelo malo. Očitno je mogoče tule vmes tudi sam "magnetizem" ki v tem primeru daje samemu rotorju sam pogon.
Poizkusite, mogoče pa bo delovalo tudi pri vas.

Lp Damjan

rriibbaa

OdgovorNapisal/-a rriibbaa » 10 Nov 2008, 11:53

Sam imam Ferplastov Bluextreme in sem z njim zelo zadovoljen tako glede glasnosti kot same filtracije. Filter ijmam v spalnici in me nikoli ne moti pri spanju. Seveda je pa vse odvisno od osebe, pretoka filtra in drugih pogojev, tako da razen izkušenj posameznih uporabnikov glasnost filtra težko enotno preizkusimo. :)

Gregy

OdgovorNapisal/-a Gregy » 10 Nov 2008, 17:41

Imam izkušnje z Fulval in Juwel fitlri. Fluval 205 in sploh 305 ropoče skoraj tako kot bolj tiha zračna črpalka, pri znancih sem imel priliko videl EX in sem mislil da je bil izklopljen. Glede Juwela lahko rečem da je črpalka 280 slišna ampak še vedno tišja ali tu tu z fluvali. Na splošno sem nad fluvali zelo razočaran.

Uporabniški avatar
Gimme
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Gimme » 10 Nov 2008, 22:04

Gregy napisal/-a:Imam izkušnje z Fulval in Juwel fitlri. Fluval 205 in sploh 305 ropoče skoraj tako kot bolj tiha zračna črpalka, pri znancih sem imel priliko videl EX in sem mislil da je bil izklopljen. Glede Juwela lahko rečem da je črpalka 280 slišna ampak še vedno tišja ali tu tu z fluvali. Na splošno sem nad fluvali zelo razočaran.

Saj zato pa ,če si prvo lastnik eheima 2222 ,potem pa probaš fluval 305, mi ne bo noben prepričal, da je fluval tih,
imam tud tetra ex 700 ki je malenkost glasnejši od eheima ,katerega tudi ni potrebno premetavat in trkat da spraviš luft ven iz prostora kjer laufa rotor ,nekje na forumu sem zasledil, da je Fluval enmu lastniku po 15 dneh postal bol tih mislim.

Namen tega je da malo bolj poznaš zadeve ter da si delimo izkušnje.
če si lastnik fluvala 305 al pa 205 pa nis probal drugih lah rečeš ,da je ta tih če ne veš ,da so drugi neslišni.
Če hočeš slišat eheima morš z glavo čist bliz da poslušaš če sploh laufa deluje.

Zato pa kr veselo z iskušnjami na dan ,saj noben nov info ne škodi ;-)

Uporabniški avatar
Satis
Kraj: Ljubljana Dobrunje

OdgovorNapisal/-a Satis » 11 Nov 2008, 00:31

Ker se odločam za nakup zunanjega filtra, tudi mene zanimajo vaše izkušnje. Predvsem z zunanjimi filtri firm Tetra in Jbl. Za Tetro pravite, da je OK, zdaj rabim prebrat samo še za Jbl. Je pa akvarij v sobi, kjer spim, tako da je res zaželjeno, da je tih. Zdajšnji notranji me spravlja ob živce... :sad:

Uporabniški avatar
Gimme
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Gimme » 11 Nov 2008, 22:09

Satis napisal/-a:Ker se odločam za nakup zunanjega filtra, tudi mene zanimajo vaše izkušnje. Predvsem z zunanjimi filtri firm Tetra in Jbl. Za Tetro pravite, da je OK, zdaj rabim prebrat samo še za Jbl. Je pa akvarij v sobi, kjer spim, tako da je res zaželjeno, da je tih. Zdajšnji notranji me spravlja ob živce... :sad:

Za JBL cristal profi Pravijo ,da deluje neslišno ..kar ,pa ne morem potrdit ker zadeve ne poznam,
je pa tudi odvisno od velikosti akvarija ki ga imaš ,ter kateri tip filtra potrebuješ .

japislav

OdgovorNapisal/-a japislav » 27 Nov 2009, 13:45

Včeraj sem postal lastnik filtra JBL cristalprofi e700 in moram rečt da je tik ko miška in všeč mi je zelo močan pretok:p

scorpyd

OdgovorNapisal/-a scorpyd » 03 Dec 2009, 15:21

Kakšni dve leti že imam Fluval 305. Deluje dobro, sem pa nad glasnostjo zelo razočaran. Še ima kdo tak filter in je z njim zadovoljen tudi kar se glasnosti tiče ?

Uporabniški avatar
Silver

OdgovorNapisal/-a Silver » 03 Dec 2009, 15:40

Po letu uporabe se mi 2 Tetratec EX700 filtra kljub menjanemu impelerju in osovini obnašata vedno bolj glasno. :?
Če ne bi bila v omarici bi ju bilo sigurno slišati preko sobe, kar pomeni da odpade uporaba v spalnici. Pograjal bi tudi slabo kvaliteto materiala - plastike tuša in tesnila tuša na koncu cevi. Sam tuš izgubi prozornost in rata bolj bel, tesnilo pa enostavno izpade iz luknje, saj se očitno skrči.
Glasnost ni nič kritičnega, vendar zna biti na dolgi rok moteča za nekatere uporabnike, če se jih uporablja na odprtem.
No, puščata pa ne, TOK TOK na les. :lol:

Blisk
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blisk » 03 Dec 2009, 15:59

Moj doma narejeni zunanji filter je najtišji :)

Uporabniški avatar
JernejK
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a JernejK » 03 Dec 2009, 16:00

scorpyd napisal/-a:Kakšni dve leti že imam Fluval 305. Deluje dobro, sem pa nad glasnostjo zelo razočaran. Še ima kdo tak filter in je z njim zadovoljen tudi kar se glasnosti tiče ?

Tudi jaz imam omenjen filter in sem zadovoljen z njim. Niti glasn ni. :wide:

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost