Glasnost zunanjih filtrov

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Gimme
Kontakt:

Re: Glasnost zunanjih filtrov

OdgovorNapisal/-a Gimme » 16 Jan 2010, 10:50

12 let že uporabljam zunanje filtre,največ eheim,tudi tetra ex , pa mi še noben ni puščal.
Niti ni nič takšnega ,da bi filter lahko kar tako kje puščal,razen če je narobe sestavljen ,defektno tesnilo ali pa če je počen. Druge ni.

Uporabniški avatar
Taron
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Taron » 16 Jan 2010, 13:32

LP, :-D

Tudi jaz imam vrsto let v delovanju dva zunanja filta od tetre EX 700! In nobenih težav, vse dela BP! Edino, ko je bil nabavljen drugi, je rahko piščal skozi ročno pumpico! Vsa tesnila sem zamenjal in nič! Težava je bila v minimalni višinski razliki med akvarijem in filtrom, ter v predolgih ceveh (premajhen padec vode). Premaknil sem akvarij (REKORD60) na komodo(višja omarica) in problem je bil rešen (Tetra navodila)! Sedaj jih imam zunaj ob omarici akvarija RIO240 in nobenega poščanja! :) ................. Je pa res,da če se med delovanjem pritiska na gumb oz. se pumpa, pošprica voda tja ven in je nekaj časa mokro tam okoli! :wide:

Uporabniški avatar
apple71
Kraj: LJ-okolica

OdgovorNapisal/-a apple71 » 16 Jan 2010, 15:16

Taron napisal/-a:LP, :-D

Tudi jaz imam vrsto let v delovanju dva zunanja filta od tetre EX 700! In nobenih težav, vse dela BP! Edino, ko je bil nabavljen drugi, je rahko piščal skozi ročno pumpico! Vsa tesnila sem zamenjal in nič! Težava je bila v minimalni višinski razliki med akvarijem in filtrom, ter v predolgih ceveh (premajhen padec vode). Premaknil sem akvarij (REKORD60) na komodo(višja omarica) in problem je bil rešen (Tetra navodila)! Sedaj jih imam zunaj ob omarici akvarija RIO240 in nobenega poščanja! :) ................. Je pa res,da če se med delovanjem pritiska na gumb oz. se pumpa, pošprica voda tja ven in je nekaj časa mokro tam okoli! :wide:

Jaz imam tetra EX 700 že več kot tri leta v pogoni in glede tvojega opisa težav jaz nisem imel nobene od teh težav. Tudi logične mi niso če je filter brezhiben.

Uporabniški avatar
Taron
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Taron » 16 Jan 2010, 18:34

apple71 napisal/-a:
Taron napisal/-a:LP, :-D

Jaz imam tetra EX 700 že več kot tri leta v pogoni in glede tvojega opisa težav jaz nisem imel nobene od teh težav. Tudi logične mi niso če je filter brezhiben.

To se mi je dogajalo na enem in samo na začetku! :-D Od ugotovljene posebnost in uvedbe spremmbe je brezhiben! Nekateri pa nimajo takih pozitivnih izkušenj ! Vse odvisno od serije sestevnih delov, kot pri avtomobilih enim se kvarijo drum pa ne. Osebmo sem zelo zadovoljen z Tetra filtri - prva liga. 8)

Kunto

OdgovorNapisal/-a Kunto » 15 Nov 2010, 01:06

Pozdravljeni.

Imam filter Fluval 204 star 5 let. Ta filter je deloval vseh 5 let brez najmanjše napake (sedaj miruje ker se izvaja preureditev akvarija). Je praktično neslišen. Edino kar je, da ga je potrebno, ko ga priklopiš in preden ga zalaufaš držati postrani, da gre ves zrak ven in potem ni nobenega brenčanja in ropotanja. Pa tudi v teh petih letih ni izpustil niti kaplje vode. Je pa fino da se tista guma okoli glave filtra tudi redno čisti. Kar se pa ventilov tiče pa so bili takrat vsekakor top. In še danes opravljajo svojo funkcijo bp.

Ko bom kupoval za večji akvarij filter bo prav gotovo fluval

Lp

Uporabniški avatar
Gimme
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Gimme » 21 Okt 2013, 11:55

Hagen je posodobil svojo serijo zunanjih filtrov.(106,206,306 itd)
Veliko so naredili na hidravliki rotorja in na sami zadušnosti osovine
tako da znajo bit nove serije zelo zanimive :)

http://uk.hagen.com/Aquatic/Filtration/External/A207

in pa še predstavitev od enega uporabnika
http://www.youtube.com/watch?v=FRFHwC6LuYs

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost