Glasnost zunanjih filtrov

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
JernejK
Kraj: Maribor

Re: Glasnost zunanjih filtrov

OdgovorNapisal/-a JernejK » 06 Dec 2009, 20:13

Glej moj 305 je neslišen. Star je okoli 1 leta in pol. Dobro vzdrževan.
Nevem kakšnega si ti imel, moj je pač neslišen.

Uporabniški avatar
a2l2
Kraj: Lj-Kodeljevo

OdgovorNapisal/-a a2l2 » 06 Dec 2009, 20:30

Teoretično je možno da merilni inštrument meri tudi infrazvok in ultrazvok, ki ju ljudje ne zaznavamo, kar gre skupaj s trditvami uporabnikov tega filtra in meritev glasnosti.... Ampak to je samo teorija.... :?
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. Antoine de Saint-Exupery

Uporabniški avatar
psytoma

OdgovorNapisal/-a psytoma » 06 Dec 2009, 22:17

imam ex600 in sem zelo zadovoljen glede glasnosti ( tihosti) :) pa še v omarici ni, npr. moja analogna stikalna ura je veliko glasnejša

Uporabniški avatar
Eddie
Kraj: Velenje, Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Eddie » 07 Dec 2009, 00:33

psytoma napisal/-a:imam ex600 in sem zelo zadovoljen glede glasnosti ( tihosti) :) pa še v omarici ni, npr. moja analogna stikalna ura je veliko glasnejša

Prav to sem danes razmisljal, da kako je lahko tist mehanizem glasnejsi od hitrovrtece se metlice v filtru :-D

Gregy

OdgovorNapisal/-a Gregy » 07 Dec 2009, 09:10

Tudi jaz lahko potrdim primerjavo med Fluvali 205, 305 (stari 3 leta) in Eheim 2224 starim 10 let, da so Fluvali res pravi mlički za kavo. Pri servisu akvarija na Eheimu sem moral spray bar obrniti malo proti gladini, da vidim če dela, ko ga spet priklopim na elektriko, ker če je v prostoru prižgan prenosni računalnik ali gorijo flurescentne luči je "hrup" prevelik in je treba uho čisto pritisnit na filter. Pri fluvalih pa tiho brnenje izdaja da filtri delujejo.

Tu je treba še nekaj vedet in sicer da je dB lestvica logaritemska in ni lenearna. V praksi to pomeni da je zaznavna razlika v jakosti pri razliki 10dB dvakratna. Torej zaznavna razlika med 10 in 20dB je 2X prav tako pa je dvakratna razlika v jakosti med 20 in 30dB, itn.

Glede analognih stikalnih ur pa itak da ropočejo da je groza, če najin akvarij ne bi bil v kuhinji bi jo že davno zamenjala za digitalno.

leni
Kraj: slov bistrica

OdgovorNapisal/-a leni » 07 Dec 2009, 10:44

pa še nekaj 3db je minimalna razlika ki jo slišiš. če je razlike manj kot 3db razlike v glasnosti neslišiš

Gregy

OdgovorNapisal/-a Gregy » 07 Dec 2009, 10:50

leni napisal/-a:pa še nekaj 3db je minimalna razlika ki jo slišiš. če je razlike manj kot 3db razlike v glasnosti neslišiš

Ne nujno in odvisno kako visoko na lestvici si. Razlika 3dB med 40 in 43dB je dosti večja kot 20 in 23dB.

Uporabniški avatar
Gimme
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Gimme » 07 Dec 2009, 15:42

Gregy napisal/-a:Tudi jaz lahko potrdim primerjavo med Fluvali 205, 305 (stari 3 leta) in Eheim 2224 starim 10 let, da so Fluvali res pravi mlički za kavo. Pri servisu akvarija na Eheimu sem moral spray bar obrniti malo proti gladini, da vidim če dela, ko ga spet priklopim na elektriko, ker če je v prostoru prižgan prenosni računalnik ali gorijo flurescentne luči je "hrup" prevelik in je treba uho čisto pritisnit na filter. Pri fluvalih pa tiho brnenje izdaja da filtri delujejo.

Tu je treba še nekaj vedet in sicer da je dB lestvica logaritemska in ni lenearna. V praksi to pomeni da je zaznavna razlika v jakosti pri razliki 10dB dvakratna. Torej zaznavna razlika med 10 in 20dB je 2X prav tako pa je dvakratna razlika v jakosti med 20 in 30dB, itn.

Glede analognih stikalnih ur pa itak da ropočejo da je groza, če najin akvarij ne bi bil v kuhinji bi jo že davno zamenjala za digitalno.

No vsaj eden, ki lah potrdi ,kar jaz zagovarjam,očitno vsi niso imeli prilike preizkusit več filtrov hkrati ,da bi vedeli o čem jaz govorim..
Očitno se tukaj ne razumejo pojmi neslišen,tih,glasen itd.....
Za neslišen jaz definiram filter katerega na razdaljo 2m ne slišiš brez kakšnega tihega brnenja v popolni tišini in brez kakšnih tušev iztoka vode iz filtra,raznih dodatnih co2 difuzorjev ter potopnih dodatnih črpalk itd. ^-^
uglavnem tišina .......

Uporabniški avatar
rtmktl
Kraj: Sovodenj

OdgovorNapisal/-a rtmktl » 12 Dec 2009, 18:28

Kaksen "mlincek" za kavo je pa Eheim Professionel 3 electronic 2076?
LP, Blaž
Moj akvarij 180l 1.del, 2.del; 20l nano.

Uporabniški avatar
ornik
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a ornik » 14 Jan 2010, 18:18

Zdravo ima nov filter JBL cristal profi e900 in ga imam prilopljenega en dan. Filter pa je veliko glasnejši od notranjega in se sliši po celi sobi kjer spim!
Sedaj me zanima kaj bi lahko bilo anrobe mogoče zrak ujet pod kapo?
Sem imel že rotor zunaj in je vse super tako da mislim da je kriv zrak saj se sliši tako kot bi imel zračno črpalko!

Lp Nasmeh do ušes

Uporabniški avatar
ornik

OdgovorNapisal/-a ornik » 14 Jan 2010, 20:31

Sem vse že uredil.
Kako?
Najprej sem filter stresel ter nagnil da sem se rešil zraka v filtru, nato pa sem ga 3krat na hitro izklopil in vklopil (s kabelom) in je sedaj enako glasen kot notranji tako da je sedaj res kar tih ampak tistim ki imajo slabše živce jim ga v spalnici ne bi priporočal va kakšni drugi sobi pa ni problema drugače pa je odličen filter (pretok,....)

Lp ;-)

janip
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a janip » 14 Jan 2010, 20:35

Te bomo čez ene 3 ali 4 mesece vprašali :lol:

Uporabniški avatar
ornik

OdgovorNapisal/-a ornik » 14 Jan 2010, 21:55

Dobro... Nasmeh do ušes :lol: Sicer pa je res da imam filter skoraj na minimalni višini!

alije

OdgovorNapisal/-a alije » 15 Jan 2010, 07:46

Pozdravljeni.
Sama imam Tetratec ex 600 in je zelo, zelo tih. Tudi ponoči, ko je popolna tišina ga ni slišati. Slišati je le šumenje iztoka vode v akvarij, če pa še tega potisnem pod gladino, je tišina. Da slišiš motorček, se moraš skloniti čisto blizu glave... Res je, da je filter nov, v uporabi komaj mesec dni, bomo videli, če bo ostal tako tih...

So pa ti novejši ex filtri tihi, spomnem se jih pred 15 leti so bili pravi kavni mlinčki, ni šans, da jih imaš v spalnici (imela sem jih od eheima in eden mislim da je bil od sere.

Lp, Alije

Uporabniški avatar
Fevz
Kraj: Trzin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Fevz » 15 Jan 2010, 09:28

Počakaj še nekaj mesecev :)
Naj bi bili zelo glasni potem, ko že nekaj časa delujejo. Sicer boš pa sama povedala potem kako je bilo

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta