Glasnost zunanjih filtrov

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
she
Kraj: Kamnik okolica

Re: Glasnost zunanjih filtrov

OdgovorNapisal/-a she » 15 Jan 2010, 10:07

alije napisal/-a:Pozdravljeni.
Sama imam Tetratec ex 600 in je zelo, zelo tih. Tudi ponoči, ko je popolna tišina ga ni slišati. Slišati je le šumenje iztoka vode v akvarij, če pa še tega potisnem pod gladino, je tišina. Da slišiš motorček, se moraš skloniti čisto blizu glave... Res je, da je filter nov, v uporabi komaj mesec dni, bomo videli, če bo ostal tako tih...

So pa ti novejši ex filtri tihi, spomnem se jih pred 15 leti so bili pravi kavni mlinčki, ni šans, da jih imaš v spalnici (imela sem jih od eheima in eden mislim da je bil od sere.

Lp, Alije

Upam, da bo tih ostal. Moj je bil en mesec pravi mlinček, imam ga pa že skoraj eno leto.

Uporabniški avatar
Labrax

OdgovorNapisal/-a Labrax » 15 Jan 2010, 10:10

Jaz imam EX600, v uporabi je skoraj eno leto.
Zadnje čase ga moram vsako toliko pogledati in potipati omarico če je kje kaj mokro, ker sem opazil da mi včasih po odprtju/zaprtju filtra kaplja ven, tesnilo ne tesni več 100%.
Glede glasnosti, hmm....moj je bil neslišen ko je bil nov, zdaj ga pri odprti omarici slišim.Ne brenči, a sliši se.

Pa še ena cvetka...
pred časom sem hotel očistit filter.
Zaprem oba ventila na filtru da lahko odklopim tisti del kjer ostanejo cevi in odnesem filter.
Ko sem rešil sem spet povezal cevi in obrnil tista dva ventilčka da odprem dotok in iztok (pravokotno na cev - zaprto, vzporedno s cevjo - odprto) sem obrnil preveč.
Namreč, za ta manever rabimo samo 1/4 kroga, tam pa se lahko ventil obrača tudi 2 kroga!
Lahko bi bila kakšna blokada itd...
No, očitno je bil en ventil že par krat obrnejen, ko sem ga spet za 1/4 kroga, da bi odprl dotok mi je OSTAL V ROKI!
Natega perfektna, iz luknje kjer je bil ventil sem dobil gejzir :lol:
Panika me je prijela, tisto šprica, cevi za omaro, kako dvignit sesalno cev ven iz vode...groza...

Miran

OdgovorNapisal/-a Miran » 15 Jan 2010, 11:52

Sam sem lani zamenjal filtre,kupil sem 2 tetrateck 1200 v roku 14 dni mi je prvi začel spuščati pri tesnilu na glavi,poplava,napihnjena omarica,napihnjeni liminati.Isto se zgodi šeč mesec dni z 2. vendar sem ga imel zaradi izkušenj z prvim v velikem vedru.Zamenjajo mi jih brez problema,rečejo da je bila serijska tovarniška napaka.Zaradi velike škode mi enega zamenjajo z tetrateck z 2400 brez doplačila.Ta je še kar glasen samima moč 60W.Tetrateck 1200 je pa res neslišen.Kot čitam na srbskem portalu imajo iste probleme.

Gregy

OdgovorNapisal/-a Gregy » 15 Jan 2010, 12:59

Tole glede puščanja po določenem času pri glavi in ventilih sem zasledil tudi pri Fluvalih, kjer pa se je za krivca izkazalo tesnilo glave. Težava je namreč v tem da ko se tesnilo suši ni več gladko in se ob zapiranju ko glavo filtra damo na posodo namesto da bi se podrsalo jo podrsa ob steno posode kjer suha guma zagrabi in se tesnilo na nekaterih delih zavrti in se tako podaljša ker je še vedno raztegnjeno na obseh vendar je sedaj zaradi obrata nekaj mm daljše. To se skupaj s pomanjkanjem maziva vztrajno podaljšuje tesnilo, ki se hkrati vedno bolj suši. Na Fluvalu 305 je tesnilo zato vedno slabše in višje zapiralo glavo filtra dokler ni spuščalo in je bil čas za menjavo. Ob primerjavi starega in novega tesnila je sledil šok in sicer je bilo novo tesnilo proti dobro leto rabljenemu skoraj cm manjše v obsegu. Takrat smo tudi nabavili silikonski sprej za akvarijska tesnila in od takrat naprej že leto in pol vse BP. Isto je bilo z ventili, ki so bili vedno trši in trši dokler se jih ni našpricalo s sprejem.

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 15 Jan 2010, 13:11

Gregy napisal/-a:Takrat smo tudi nabavili silikonski sprej za akvarijska tesnila in od takrat naprej že leto in pol vse BP. Isto je bilo z ventili, ki so bili vedno trši in trši dokler se jih ni našpricalo s sprejem.

To bi moralo postati sestavni del vzdrževanja filtra.
Žal pa je veliko uporabnikov preveč skopih in ne kupijo spreja... Raje potem sanirajo posledice puščanja. :lol:
LP, Matija

alije

OdgovorNapisal/-a alije » 15 Jan 2010, 14:27

a se dobi te spreje v zoo trgovini?

LP, Alije

Gregy

OdgovorNapisal/-a Gregy » 15 Jan 2010, 15:17

alije napisal/-a:a se dobi te spreje v zoo trgovini?

LP, Alije

Da, ima tudi aquashop.
Jaz uporabljam Eheimovega, drugih pri nas še nisem zasledil.

Miran

OdgovorNapisal/-a Miran » 15 Jan 2010, 15:23

Moto, če misliš, da sem jaz skopuh in da ne skrbim za svoje akvarije in opremo se krepko motiš.Lp

Uporabniški avatar
ornik
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a ornik » 15 Jan 2010, 15:24

Zanimivo meni pa se zdi da je moj JBL ov filter po 3 dneh skoraj neslišen mislim da je res bil kriv zrak vedno bolj je tih 8)
Kaj bo pa čez čas pa bomo videli....
Lp

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a moto » 15 Jan 2010, 16:21

Miran napisal/-a:Moto, če misliš, da sem jaz skopuh in da ne skrbim za svoje akvarije in opremo se krepko motiš.Lp

Miran, se opravičujem, če je zvenelo tako, kot bi s tem mislil prav tebe. Hotel sem povedati le to, da včasih varčujemo na nepravih mestih. Poglej samo primere pri izbiri filtra... kljub temu, da se zadnje čase pojavlja nenormalno veliko puščanj pri Tetri (to opažajo tudi na tujih forumih, ne le pri nas), so ljudje za tistih par € razlike v ceni še vedno pripravljeni tvegati omaro ali parket.
(pa nikakor to ne leti nate, čeprav si uporabnik Tetre, da ne bo spet kakšne pomote ;-) )
LP, Matija

Uporabniški avatar
she
Kraj: Kamnik okolica

OdgovorNapisal/-a she » 15 Jan 2010, 16:23

Nekateri pa niso vedeli, da tetra ni ok, eno leto nazaj so jo vsi priporočali. Z mojim sem imela težave ampak zdaj spet dela tako kot je treba. Enkrat se ni hotel zapreti, naslednjič se je brez vsakega problema. Nekaj časa je bil glasen za znoret, zdaj je tih, se ga ne sliši niti ponoči in ga imam v sobi.

Uporabniški avatar
Silver

OdgovorNapisal/-a Silver » 15 Jan 2010, 16:54

Pri slabši kvaliteti filtrov se še posebno pozna pomanjkanje vzdrževanja, saj se tako napake pokažejo veliko prej.
Tu je primer Tetra, ki ima očitno malce slabša tesnila pokrova in ventilov, ki bi jih bilo potrebno mazati s silikonskim sprayem in podobnimi namenskimi mazivi, večina uporabnikov pa jih enostavno uporablja in zapira na silo, kljub močnemu trenju - temu ne morejo kljubovati tudi najboljša tesnila. :-\

Splača se dati še tistih par evrov za tekočino za vzdrževanje in je potem mir pri hiši. ;-)

Miran

OdgovorNapisal/-a Miran » 15 Jan 2010, 18:34

Moto ni problema.Glede filtra nisem hotel varčevati.Kolega jih uporablja odkar so naprodaj in je z njimi zelo zadovoljen, zato sem jih kupil.

Uporabniški avatar
Dejan_007
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Dejan_007 » 15 Jan 2010, 21:33

Tudi EHEIM filtri puščajo. In v tem je problem, da se jih jaz bojim uporabljat. Nič ni 100% pri zunanjih filtrih :redangry:

Gregy

OdgovorNapisal/-a Gregy » 16 Jan 2010, 09:15

Dejan_007 napisal/-a:Tudi EHEIM filtri puščajo. In v tem je problem, da se jih jaz bojim uporabljat. Nič ni 100% pri zunanjih filtrih :redangry:

Itak da vsi filtri puščajo, so pa filtri ki puščajo manj kot drugi :)
Isto je pri avtomobilih.

:lol:

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost