JBL vs. Tetratec

Moderator: Ekipa Aquanubis

kuhla
Kraj: dravograd
Kontakt:

JBL vs. Tetratec

OdgovorNapisal/-a kuhla » 03 Feb 2009, 17:41

Ker imam namen med zimskimi počitnicami malce preurediti akvarij (tudi filter, ki je sedaj notranji originalen)se zanimam za naslednja dva filtra:
- Tetratec EX 700
- JBL CristalProfi e900

Res, da ima tetratec manjši volumen filtra in slabši pretok, kar ima JBL-lov filter za kar 1l večjo prostornino in tudi pretok je večji. Vendar nikjer v trgovinah (razen aquashop) ne najdem JBL filtrov (oz. tega modela). Prav tako ne najdem original filtrirnega materiala za JBL filtre. Za tetratec z filtrirnimi materialni ni problema, prav tako z ostalimi nadomestnimi deli.

Prosil bi vas, da mi pomagate pri izbiri, je pa res, da razlika v ceni ni velika (cca. 10€)
Hvala za odgovore.

Uporabniški avatar
dule
Kraj: Hoče ( okolica MB )
Kontakt:

Re: JBL vs. Tetratec

OdgovorNapisal/-a dule » 03 Feb 2009, 17:54

Orignilani amterjal ni ravno preveč uporaben, vsaj pri Tetri ne, sam sem pustil le gobe, oglje, in pa plastične žogice sem nadomestil z keramiko.

lp martin

kuhla
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kuhla » 03 Feb 2009, 17:55

Ali je prav tako pri JBL materialih????

blaž m
Kraj: Lj-Polje

OdgovorNapisal/-a blaž m » 03 Feb 2009, 19:26

Prednost jbl-ja je ta, da ima predfilter, pri tetri pa moraš ves meterijal ven vzet da prideš do dna.
Če ti veliko pomeni glasnost je tetra tih in ga imam v spalnici, glede jbl-jove glasnosti pa ne vem, sam ne more bit kaj preveč razlike.
Sam bi vzel jbl le zaradi predfiltra in boljšega pretoka. Srečno!
Nazadnje spremenil moto, dne 03 Feb 2009, 19:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Ne piš kt govoriš!
Ali so ribe kdaj žejne?

Gregy

OdgovorNapisal/-a Gregy » 03 Feb 2009, 22:16

Ne poznam ne Tetre ne JBL iz lastnih izkušenj. Za tetro sem prebral da je filtrirnega materiala včasih premalo da bi se zapolnilo celotne košare. Sem pa bil pri znancih ki ga imajo in filter tako tih da ne moreš verjet, resnično neslišen.
Glede očitka z predfiltrom je tako da tetra uporablja podoben sistem kot so prve serije Eheim filtrov z usedalnikom spodaj in mehanskimi obročki. V teoriji je slabost tega sistema je da spodnji del filtra zasede prazen prostor za večje delce in da bi drugače lahko zasedal filtrirni medij. Prednost pa je ta da ni predfiltra ki bi ga zablokirali večji delci ki se drugače usedejo in je pretok bolj konstanten in tudi manj poseganja v filter. Pri predfiltru pa je prednost ta da je bolje izkoriščen prostor ker ni usedalnika, je pa res da predfilter zahteva več pozornosti in vzdrževanja.

Osebno bi se odločal glede na velikost akvarija, kaj bo v njem in ne nazadnje kje bo filter stal, tako da težko rečem kaj bi sam izbral.

Glede filtrirnih medijev, vsi filtrirni materiali delajo z vsemi filtri. tudi stroški niso tako hudi če pomisliš da gre za relativno trajno investicijo. Če hočeš Hi-tech in znamko potem je Eheim filtrirni material, če hočeš poceni lahko dobiš keramične obročke z sicer za 80% manjšo površino za bakterije po 50% manjši ceni za liter v rinfuzi.

Na splošno glede izbire filtrov, v istem cenovnem razredu imaš tudi Eheim Ecco pro serijo, mogoče poglej če ti kateri od tistih modelov ni bolj primeren. Ta serija je bila lani jeseni prenovljena in posodboljena.

Uporabniški avatar
bucini
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bucini » 03 Feb 2009, 22:43

Jaz imam terto z original materialom, dodal sem samo keramiko in sem zelo zadovoljen. Ima pa res to slabost, da ni predfiltra kot je omenil Blaž in moraš pri čiščenju razdreti cel filter. Je pa res,da ga uporabljam že skoraj leto dni in sem ga čistl samo enkrat.

tetra

OdgovorNapisal/-a tetra » 03 Feb 2009, 22:53

LP jaz mam že 3lete tetrine filtre so res tihi in kvalitetni za mene ni boljšega filtra mam vse 3 velikosti mam pa tud EHEIM 2076 electronik glasen je kot motorka moja izbira bi bila vsekakor eden od tetre.lp.ervin

kuhla
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kuhla » 04 Feb 2009, 14:48

Kot vse kaže so prevladale tetre in sem se tudi sam odločil za tetro. Nevem še, kdaj ga bom kupil, bo pa najvrjetneje nasledni teden. Poročam ko ga dobim. :-D
aja pa hvala za nasvete!

kuhla
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kuhla » 07 Feb 2009, 09:17

Tako. Filter je že doma. Sedaj pa še samo počakam na zimske počitnice, saj ga bom takrat zamenjal z notranjim.

profi
Kraj: Sela(primorska)

OdgovorNapisal/-a profi » 07 Feb 2009, 09:24

Malo ven iz teme samo ::) :
Ali bi kdo vedel primerjavo v glasnosti med tetro in ehaim eco pro.
Aquaristicks is law!

blaž m
Kraj: Lj-Polje

OdgovorNapisal/-a blaž m » 12 Apr 2009, 12:29

profi napisal/-a:Malo ven iz teme samo ::) :
Ali bi kdo vedel primerjavo v glasnosti med tetro in ehaim eco pro.

Pravijo, da so eheim ecco filtri glasni.
Ali so ribe kdaj žejne?

tetra

OdgovorNapisal/-a tetra » 12 Apr 2009, 14:20

LP jaz mam eheim electronik 3-2076 in mam tetra 1200l.razlika je da je eheim ful glasan tetra pa je neslišna pri meni eheim nima kaj iskat več sam tetra.lp

Uporabniški avatar
kelih
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a kelih » 12 Apr 2009, 14:54

Pol ti nekaj nedela prav, ker eheima elektronik se sploh naj nebi slišalo.

tetra

OdgovorNapisal/-a tetra » 12 Apr 2009, 15:36

LP nevem ker je tak od samega začetka ko sem ga kupo to je mal več kot dve leti.lp

Uporabniški avatar
kelih
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a kelih » 12 Apr 2009, 17:04

Takrat ta filter sploh ni obstajal!

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost