Kateri zunanji filter?

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Trebor
Kraj: Ptuj

Re: Kateri zunanji filter?

OdgovorNapisal/-a Trebor » 31 Dec 2016, 10:18

Gldede glasnosti je tako, da kar je za nekoga tiho je za drugega lahko glasno. No vsaj jaz pri tem pretiravam, ker še najtišji EHEIM filter slišim :D

umekdav
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a umekdav » 31 Dec 2016, 11:06

jaz imam spalnico stran od filyra tri metre pa odprta vrata pa ga ne slisim

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 31 Dec 2016, 15:24

recimo jst sem imel jbl e901 cca 1 m od postelje , pa sem se ga privadil in me sploh ni motilo

Uporabniški avatar
Trebor

OdgovorNapisal/-a Trebor » 31 Dec 2016, 16:24

No zato je najbolsa varianta Eheim 3E katerega nastaviš na dnevni in nočni način delovanja. Tako postane dobesedno neslišen in te v nočnem času ne moti.

fritz
Kraj: trbovlje

OdgovorNapisal/-a fritz » 30 Jul 2017, 11:00

odločam se za zamenjavo zunanjega filtra JBL. Kaj bi vi dali? Odločam se med Oase BioMaster 350 in Ehaim filtrom

Hvala

Uporabniški avatar
Trebor

OdgovorNapisal/-a Trebor » 30 Jul 2017, 22:23

:happy Jaz bi Eheim

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 30 Jul 2017, 22:30

Eheim, vzami nekaj kar preverjeno deluje ;)

Uporabniški avatar
ZGD
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ZGD » 31 Jul 2017, 11:01

Čeprav je Oase novinec na področju akvarističnih izdelkov (kjer bo, glede na videne prototipe za naslednji dveh leti, zagotovo postala eden vodilnih proizvajalcev), gre za podjetje z dolgo tradicijo izdelave najbolj kakovostnih izdelkov.

Glede na več kot 50 let izkušenj v izdelavi vodnih črpalk in izdelke, ki so na področju ribnikov eni najboljših v Evropi, mislim da bojazni pred nedelovanjem filtra ni. Roko na srce, črpalke ki so v zunanjih filtrih, niso nič kaj posebnega, tako da izdelava teh sploh ni neka znanost.

Če primerjam oba filtra, bi rekel da je kakovost uporabljenih materialov zelo podobna (zelo kvalitetna, masivna plastika) tako da bi rekel, da je največja razlika v samem filtru. Očitno so proizvajalci opazili potrebo po večjih predfiltrih. JBL je tako letos šel v nov predfilter, ki je enkrat večji od prejšnjega, EHEIM v sistem X-tender, ki sicer ni neposredno povečal predfiltra (naredi pa BYPASS mimo zamašenega predfiltra, kar podaljša interval menjave vode), pri Oase pa so prav tako veliko stavili ravno na predfilter (po velikosti je sicer ta praktično enak z EHEIM 4+). To je (poleg načina integracije grelca) tudi največja novost BioMaster zunanjih filtrov v primerjavi z drugimi proizvajalci. Način čiščenja, ko ni potrebno odpirati celotnega filtra ter sistem kartuš, sta uporabniku veliko bolj prijazna, čiščenje predfiltra pa je hitro, preprosto in manj umazano. Tako lahko preostali del filtra napolnimo s kvalitetnim biološkim filtermaterialom. Na tem mestu je pri Oase filtrih vsekakor slabost, da imajo zgolj Helix in gobo, zato smo pri ZGD poleg vseh filtrov priložili gratis sintrano steklo JBL MicroMec. Če v primerjavo vzamemo tega, se tako tudi priložen filter material pri obeh (Oase in EHEIM) spet zelo podoben (goba, plastični filter material (Helix pri Oase, MechPro pri EHEIM), sintrano steklo (MicroMec, SubstratPro)). Druga novost Biomaster filtrov so integrirani grelci. Filter lahko s priloženim grelcem že kupimo, prav tako ga lahko dodamo kasneje. Za tiste, ki jih grelec v akvariju moti, je Oase varianta napram EHEIM-u dosti cenejša, za tiste, ki pa jim je za to vseeno, velike razlike ni. Če že imajo grelec lahko kupijo zgolj filter, če pa grelca nimajo, je cena filtra z grelcem praktično enaka filtru in posameznemu nakupu grelca (drugim znamk), tako da bi tem vsekakor svetoval nakup filtra z grelcem. Grelec se namreč stalno da prestaviti tudi v akvarij (nosilec s priseski je prav tako priložen).

Vsekakor bo potrebnega nekaj časa, da bodo prvi uporabniki lahko podali izkušnje. Glede na naše izkušnje s testnim modelom, kot tudi pozitivne izkušnje iz tujine (predvsem iz AquaScaping skupnosti), vsekakor gre za enega najboljših filtrov na trgu.
ZGD Trgovina za akvaristiko www.zgd.si/trgovina

NKMB

OdgovorNapisal/-a NKMB » 04 Nov 2017, 17:00

Pozdravljeni
Zanima me če mogoče ima kdo ta zunanji filter ( https://www.zgd.si/trgovina/akvaristika ... aster-250/ ) sedaj ni vazno ali 250 ali 350 ali 600. zanima me če se gaspača kupiti in ali so ti filtri dobri. akarij imam 120l( vem da je primeren za moj akvarij250).

hvala

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 04 Nov 2017, 20:48

Ti Oase filtri se po spletu zelo hvalijo.
Ce so res tako dobri moram rect da niso niti dragi, sploh ce primerjas z Eheim.
Zase vem da bo naslednji filter Oase, ker trenutni Tetrin ze kaze znake casa, pa kar sem gledal po netu se mi zdijo Oase res top za svoj denar.

Uporabniški avatar
serg
Član društva
Član društva
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a serg » 06 Nov 2017, 10:33

Lahko delim svojo izkušnjo z Ehaim professionel 3 250, ki se od serije 4+ skoraj ne razlikuje razen z možnostjo obvoda fine bele gobe, ko se ta zapaca.
Filter neprekinjeno deluje od septembra 2010 torej več kot 7 let brez kakršnihkoli posegov razen redkega čiščenja ter menjave bele in modre gobe.
Filter je še danes popolnoma tih brez menjave keramične osovine ali implerja. Jaz osebno za 15€ razlike med znamkam glede na moje izkušnje nebi razmišljal kaj vzeti. Imam tudi Ehaim professionel 4+ 600 in lahko rečem, da je zadeva popolnoma enaka.

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 06 Nov 2017, 11:02

Jaz lahko podam izkušnji z Jbl e901 in pa trenutno uporabljenim eheim 4+ 600 .

Jbl se je obnesel še kar sicer ni bil prav popolnoma tih vendar je svojo vlogo dobro opravljal, po dveh letih pa je šel motor oz magnetizem, kakorkoli.

Eheim mi služi trenutno 6 mesecev in zaenkrat nimam pripomb.

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 07 Nov 2017, 20:48

Ze, ampak resitve za predfilter in grelec od Oase so une, ki me privlacijo. Pa Thermo od Eheima je kr drazji od klasicnega.
Vsekakor cez kvaliteto Eheima ni za komentirat, so pa Oase filtri glede na prebrano po spletu vsekakor vredni pozornosti.

umekdav
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a umekdav » 08 Nov 2017, 12:38

Včeraj sem bil v fishbox in ga že uporabljajo novi Oase filter.
Vprašal sem ga kako se kaj obnesejo. Pa pravijo da ga še nimajo dovolj dolgo. mi je pa rekel da pa vodo takoj potegne not in problemov tako kot pari eihamu ko moraš stiskati tisti gumb za zrak

Lahko jih pa pokličeš za kak nasvet

Vrni se na “Izbira filtra”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost