Osvetlitev capri 80

Moderator: Ekipa Aquanubis

ana975

Osvetlitev capri 80

OdgovorNapisal/-a ana975 » 04 Dec 2014, 19:43

Pozdravljeni,
Sem lastnica akvarija capri 80. Ugotavljam, da je obstojeca razsvetljava 1 x 18 w precej slaba in bi jo zelela nadgraditi. Razmisljali smo o predelavi pokrova a se bojim, da se nebi izslo zaradi notranjega filtra, ker bi bil v napoto. Zunanji filter zaenkrat ne pride v upostev. Zato razmisljamo o LED osvetlitvi. Ali bi prisel v upostev vodotesen LED trak in kaksen barvni spekter bi bil primeren? Zamenjati moram tudi obstojeco neonko. Kaksno kombinacijo svetlobnega spektra predlagate?
V naprej hvala za predloge in pomoc.
Lp

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

Re: Osvetlitev capri 80

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 04 Dec 2014, 20:11

Zdravo

Glede na želje ki jih imaš ti predlagam predelavo oz zamenjavo, oz izdelavo novega pokrova, na dve sijalki 2x 24 w t5.
Led luči so do neki mere ok, vendar sam opažam da se v akvarijih z rastlinami žal ne obenesejo prav spodobno. Sam ti raje predlagam zgornjo varianto ki je res nekoliko dražja je pa bistveno kvalitetnejša. Če ti kaj pomaga za elektronsko dušilko in dvojno okovje sem sam za svoj 200 litraš ( osvetlitev 2x 39w) dal 35 evrov vendar je učinek odličen, sploh če nabaviš tudi odsevnike ki pa ko gre za tvoj akvarij niti nebi bili potrebni. Pokrov sem seveda napravil sam doma iz lesa, ki sem ga inpregniral, lahko pa si narediš pokrov tudi iz plastike oz materiala po želji. To je moje mnenje odločitev je pa vsekakor na tvoji strani :D

Lp Kevin

Uporabniški avatar
dule
Kraj: Hoče ( okolica MB )
Kontakt:

Re: Osvetlitev capri 80

OdgovorNapisal/-a dule » 04 Dec 2014, 21:35

Ena možnost je tudi nadgradnja z že narejenim LED modulom.

Lp
Priponke
led.jpg

Vrni se na “Izbira svetlobnega vira”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost