Hranilna podlaga

Moderator: Ekipa Aquanubis

Amater

Re: Hranilna podlaga

OdgovorNapisal/-a Amater » 09 Dec 2015, 15:04

Pozdravljeni,
malo si bom sposodil temo... Ob zagonu akvarija se očitno nisem dovolj pozanimal :redcard in vanj natresel pesek brez podlage - gnojila za rastline. Akvarij je sedaj že nekaj časa naseljen, tako z rastlinami kot z ribami. Rastline uspevajo tako tako, nekatere lepo, druge manj. Kakšno rešitev predlagate? Bi bilo možno podlago nasuti v zagnanem akvariju (odgrniti del peska in nasuti)? Še to ... koliko cm peska naj bi bilo v akvariju?
Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem ...

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 09 Dec 2015, 19:23

Zdravo

Imaš dve varianti, glede na to da je akvarij sciklan in naseljen.

1. Lahko "vse" (Organizme, dekoracijo, Filter, Pesek ) previdno vzameš ven, s tem da mora biti pesek iz akvarija v vodi, da bakterije ne odmrejo, nasuješ podlago in nato postopek ponoviš v obratnem vrstnem redu.

2. Namesto podlage lahko uporabiš hranilne kroglice, ki bi tudi morale zadostvovati in so po mojem mnenju še primernejše

3. Lahko pa pustiš tako kot je in se bo v dalšem obdobju podlaga sama naredila ( Odmrli delci rastli, ribji iztrebki, bodo zagnili in ustvarili po domače "kompost" )

Izberi sam, vse rešitve delujejo, vendar so ene trajne, druge pač ne :)

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 09 Dec 2015, 19:28

Hranilna podlaga ima omejen rok trajanja in ko se iztroši (pa tudi že prej), zna pošteno ponagajati recimo pri sesanju peska ali pa ob prestavljanju / presajanju rastlin. Rastline ti uspevajo različno zaradi tega, ker imaš verjetno naključno izbrane glede na zahtevane pogoje. Hranila jim lahko dodajaš tudi drugače, se pravi s tekočimi gnojili ali pa s tabletami, ki jih daš v pesek blizu njihovih korenin. Jaz na tvojem mestu podlage ne bi dodajal, sploh ker je akvarij že "operativen". Glede različne rasti rastlinja pa bi bilo dobro, če bi nam posredoval več podatkov o tem, katere rastline imaš. Ampak ker je to tema, kjer je govora o podlagi, ti predlagam in te prosim, da vprašanja o le teh zastavljaš v za to namenjenih temah. Najbolje bi sicer bilo, če bi nam svoj akvarij predstavil kar v niti "Akvariji naših članov", kjer bi potem lahko zastavljal vprašanja in dobival odgovore o vsem, kar se ga tiče.

Amater

OdgovorNapisal/-a Amater » 09 Dec 2015, 20:34

Hvala za odgovore. Če je tako, bom zadevo pustil kot je, morda dodal kakšno hranilno tableto. Pa za predstavitev akvarija si vzamem čas v prihodnjih dneh...
Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem ...

666evil666

OdgovorNapisal/-a 666evil666 » 19 Feb 2018, 14:40

uceraj sem moral preseliti akvarij iz a lokicije na b..
in sedaj je problem.pod peskom sem.imel hranilno podlogo..ki se je zmesala z peskom ko sem ga dajal iz akvarij..nato sem na b lokaciji ta pesek dal v akvarij in sedaj je bida vsa rjava..od hranilne podloge..ali se bo to poleglo..ali bom moral se enkrat vodo vn..pesekcoprati in nazaj dati?hvala za odfogore..

honduras

OdgovorNapisal/-a honduras » 19 Feb 2018, 15:25

Počakaj 24h ali pa se malo dlje in bi se mogla zbistriti.

666evil666

OdgovorNapisal/-a 666evil666 » 19 Feb 2018, 23:48

hvala za odg.. se je malo ze zbistrila..bom se cakal:)

je kaj narobe ko je sedaj podlaga povsod..ni pod peskom... ?

666evil666

OdgovorNapisal/-a 666evil666 » 19 Feb 2018, 23:57

se eno vprasanje

akvarij se je ravno sciklal..in nato sem ga selil..

filter sem priklopil takoj ko je bilo mogoce v kibl... voda je oa na zalost vsa nova..nalil sem tudi nove bakterije..koliko casa bo sedaj potreboval da bo cev akvarij sciklan.. malo hitreje bo ..ker je biu filter ze ulavfan..me pa zanima koliko prb:)

anamarija
Kraj: Ljubljana, Bizovik

OdgovorNapisal/-a anamarija » 20 Feb 2018, 07:52

666evil666 napisal/-a:je kaj narobe ko je sedaj podlaga povsod..ni pod peskom... ?

Lahko daste še eno tanko plast peska čez. Drugače pa ne vem kaj bi lahko bilo narobe. Mogoče če bi imeli somiče jim verjetno ne bi blo glih fajn. Pri meni tudi podlaga malo vn gleda, pa so še vse ribe ok. Je pa res da je čisto malo
Lp

ARRA

OdgovorNapisal/-a ARRA » 08 Dec 2018, 08:43

Pozdravljeni. Iman v izdelavi 450l akvarij J Amerika z Co2 malce bolj zaraščen. Zanima me kašno imate podlago,oziroma kakšne so vaše izkušnje.
Kaj priporočate hranilna podlaga + pesek ali samo SOIL.
Potem je varijanta samo pesek in dodajaš razna gnojila
Všeč mi je pesek JLB sansibar dark ( nekateti ga ne priporočajo ker malce zamori akvarij) tako da nisem čisto prepričan mogoče grey ali celo kombinirano hmm??
Aja pa imel bi tudi talne ribe (oklepne somiče, l18 itd)
Hvala lp

ARRA

OdgovorNapisal/-a ARRA » 08 Dec 2018, 12:09

Aha sedaj sem malo prebral. To se pravi če bi dal spodaj ene 3 cm vukanskega minerala, pa zgoraj 5-8 cm peska ( a je potrebno med vulkan in pesek dajati mrežo za komarnike). Pa v to posadil rastline in dodajal tabletke ter tekoče gnojilo. Koliko časa je pa treba potrpeti da se vse to skupaj stensta pa zarase. Najbrž potem dodaš ribe. Kakšen pesek pa priporočate. Lp

Vrni se na “Izbira hranilne podlage”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost