Akvarijski pesek

Moderator: Ekipa Aquanubis

anamarija
Kraj: Ljubljana, Bizovik

Re: Akvarijski pesek

OdgovorNapisal/-a anamarija » 09 Jan 2018, 20:12

A to je mivka ali drobni pesek? Če je mivka jo morate imeti v tanjših plasteh in jo redno čistiti in mešati. In pa mivka ni ok za rastline.
Če je drobni pesek je pa ok.
V vsakem primeru se bosta različna peska kmalu zmešala (govorim iz lastnih iskušen)
Naj me kdo popravi če se mitim
Lp

honduras

OdgovorNapisal/-a honduras » 09 Jan 2018, 20:28

Nevem kaj je, vem da je 0.8mm velikost. In piše da je namenjen tudi za talne grelce. Tako da bi mogla voda cirkulirat ali pač?Kar se tiče rastlin, pesek ni namenjen za rastline ker za rastline bom uporabljal jbl proscape soil in vulcano mineral in tega ne bom in kakor sem seznanjen ni potrebno prekrivati tko da tudi do pomešanja nebo moglo priti.
Hvala za odgovor!
Zanima me ce redno sesamo pesek ali stem preprecimo nabiranje plinov? Za soil me ne skrbi ker bom odspodaj imel vulcano minaral kar omogoca pretok vode. Zanima me bolj glede peska.

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 09 Jan 2018, 20:28

honduras napisal/-a:Živjo,
Kako je s peski oz podlago v akvariju?
Zanima me če ima kdo od vas izkušnje z jbl sensibar river? Ker sem zasledil da nekatere podlage so prevec goste in ne dobijo kisika in začnejo nastajati raznorazni plini.. ker imam namen uporabiti ta pesek poleg jbl proscape soil in vulcano mineral. Peska bi bilo samo za polovico akvarija ostalo bi bil kao aquascape.
Ali s sesanjem peska preprečimo te pline oz strupe?
Imam nekaj vprašanj preden grem v nakup novega akvarija.
Hvala
Hvala

Jst sem bil kr zadovoljen z JBL Manado.
Ampak ce mislis trosit denar za neke super duper soile in minerale, raje kupi Seachem Fluorite in uporabi samo njega ker je odlicna all in one podlaga.

honduras napisal/-a:Za soil me ne skrbi ker bom odspodaj imel vulcano minaral kar omogoca pretok vode.

V ta namen uporabi... https://www.vetisa.si/vetisa-lapillo-5- ... l-60-kom-p

honduras

OdgovorNapisal/-a honduras » 09 Jan 2018, 21:01

Andrej napisal/-a:
honduras napisal/-a:Živjo,
Kako je s peski oz podlago v akvariju?
Zanima me če ima kdo od vas izkušnje z jbl sensibar river? Ker sem zasledil da nekatere podlage so prevec goste in ne dobijo kisika in začnejo nastajati raznorazni plini.. ker imam namen uporabiti ta pesek poleg jbl proscape soil in vulcano mineral. Peska bi bilo samo za polovico akvarija ostalo bi bil kao aquascape.
Ali s sesanjem peska preprečimo te pline oz strupe?
Imam nekaj vprašanj preden grem v nakup novega akvarija.
Hvala
Hvala

Jst sem bil kr zadovoljen z JBL Manado.
Ampak ce mislis trosit denar za neke super duper soile in minerale, raje kupi Seachem Fluorite in uporabi samo njega ker je odlicna all in one podlaga.

honduras napisal/-a:Za soil me ne skrbi ker bom odspodaj imel vulcano minaral kar omogoca pretok vode.

V ta namen uporabi... https://www.vetisa.si/vetisa-lapillo-5- ... l-60-kom-p

Hvala. Se pravi bo ta vredu kar se mojih vprašanj tiče. Nažalost imam materijal že naročen tako da bom vaš nasvet uporabil pri naslednjem projektu. Ker nebo na pol akvarija nič rastlin itd bo okoli 3cm peska dovolj?

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 09 Jan 2018, 21:25

Manado je porozen, tako da ja. Je pa zato tudi malo lazji in je pri sesanju treba malo pazit, pravtako ob prvi polnitvi z vodo ti bo kar nekaj "zrnc" ostalo na gladini, ki jih preprosto poberes z mrezico.
3cm minimum kjer so rastline, raje kak cm vec. Kjer jih ni pa bo ok.
Malo si zgooglaj o pesku, pa bos vse zvedu :toja

Drejciii

OdgovorNapisal/-a Drejciii » 19 Maj 2019, 18:34

https://www.aquashop.si/biom-blacksand-1-2-mm---5kg
Mene pa zanima ali je ze kdo uporabljal ta pesek oz al bi bila ta granulacija vredu za rastline in rogatca hvala

anamarija
Kraj: Ljubljana, Bizovik

OdgovorNapisal/-a anamarija » 20 Maj 2019, 10:44

Jaz sem imela podobnega in mi je bil super. Še imam nekaj, če ti ni problem, da je vmes malo gnojilne podlage.
Lp

Vrni se na “Izbira peska”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost