obarvana voda od korenine

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
DoliMajoli
Kontakt:

Re: obarvana voda od korenine

OdgovorNapisal/-a DoliMajoli » 05 Jun 2006, 09:50

jaz korenine nism nic prekuhavu ampak dau direktivo v akvarij...na zacetku se je malo obarvala voda,ne veliko je bila pa prav fina barva, zdaj pa nic vec ne pusca barve po slabem mescu...pustit je treba naravi prosto pot...

drejči

OdgovorNapisal/-a drejči » 06 Dec 2011, 11:40

Pozdravljeni!
Sem nova na forumu in imamo nov akvarij in kup težav, vprašanj. Akvarij 120l smo kupili 17.11. in smo vanj dali pesek in vodo. Dodajali smo tudi pripravke (1 teden vsak dan NITRIDAC in ob polnjenju AQUA SANO). Nabavili smo tudi korenino, katero smo en teden namakali v vodi, tudi slani - po navodilu prodajalca. V forumu sem zasledila, da se jo naj da čimpreje v akvarij, da se stvari uredijo same od sebe. Seveda pa se je voda obarvala rjavo.... Po parih dneh ni stanje nič boljše, pa še na korenini se je naredila bela sluz. Sedaj pa ne vem kaj naj naredim, a se delno zamenja voda ali počakamo, da se samo uredi? Po hiši pa že iščem lonec, da dam korenino prekuhat, korenina je kupljena v trgovini, naj bi bila mangrova.
lp

Uporabniški avatar
she
Kraj: Kamnik okolica

OdgovorNapisal/-a she » 06 Dec 2011, 11:50

Z rednimi menjavami vode bo šla barva počasi stran. Sluz vedno nastane in zgine sama od sebe. Ni panike ;)

Uporabniški avatar
Labrax

OdgovorNapisal/-a Labrax » 06 Dec 2011, 12:03

Korenino lahko tudi kuhaš, pečeš v pečici, na žaru,...še vedno bo spuščala.
Pač to mora ven in konec.Z menjavami vode bo vedno manj rjava in na koncu bo čista.Če je korenina masivna, bo trajalo pač malo dlje.
Je pa najbolje korenino kakšen mesec (recimo dokler ciklaš akvarij) namakat v kakšnem škafu, in na par dni zamenjat vodo, ko naliješ svežo pa daš vrelo.
Tako sem delal jaz in precej omilil barvanje.

jozy
Kraj: Petišovci

OdgovorNapisal/-a jozy » 28 Feb 2012, 13:43

haha kuhaš in pečeš na žaru pa spet ni res, če si človek nabavi nekaj kar ga veseli, bo se seveda o tem kar nekak na nek način pozanimal, kako in kaj delati z akvarijem, če pa se hoče izživljat nad nekim takim pa kar pustimo prosto pot, če pa se da pa seveda rade volje pomagat in svetovat, kajti je to za mene prelepa stvar, ki ima življenje in seveda tebi da nekaj lepega v življenju, kot pomiritev duše, ker je to nekaj najlepšega kar lahko daš v svoj prostor, kjer bivaš. Če pa nekdo, ki ni imel nikoli akvarija je pa tolk boljše in lepo, da pač pove in se zanima, da ne naredi še večje škode in seveda žalosti, kajti zame je vseeno to bitje, ki so ji vzeli prostost, da imamo lahko mi lepo urejen dom, zato sem jaz še bolj za to, da seveda sama vprašam kaj je prav in kaj je narobe. Tudi do drugih živali kar jih imam doma jih imam zelo rada, to je živo bitje, srečna sem, da jih lahko tako lepo doma opazujem in gledam. Hvala za vse odgovore in nasvete :)

Uporabniški avatar
fish4life
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fish4life » 28 Feb 2012, 14:00

Nimas nobenih skrbi korenina obarva vodo kar je cisto naravno in vecini ribic celo pase taka obarvanost, ker je bolj podobna njihovem naravnem okolju. Bela sluz (puhasta) se naredi okoli korenine ker se akvarij se cikla in bo kot je prisla sama tudi odsla, lahko pricakujes tudi kakse rjave alge, ki jih samo z cisto viledo odstrani iz zelo vidnih mest ostalo izgine samo. Si na dobri poti! Veliko srece in veselja ti zelim v akvaristiki
Lp. Branko

jozy
Kraj: Petišovci

OdgovorNapisal/-a jozy » 28 Feb 2012, 14:24

Hvala Branko lep nasvet, hvala za lep sprejem v akvaristike :)

Uporabniški avatar
fish4life
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fish4life » 02 Mar 2012, 20:05

Zato smo tu ;)
Lp. Branko

Vrni se na “Izbira dekoracije”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost