avtomobilček

Moderator: Ekipa Aquanubis

Boltinho

avtomobilček

OdgovorNapisal/-a Boltinho » 05 Feb 2016, 12:37

Zdravo,imam eno svojo idejo ampak ne vem če se da uresničiti. V akvarij sem mislil postaviti avtomobilček (kovina,plastika) merila 1:24 (30cm). Zdej me pa zanima kolk je to varno za moke ribice na dolgi rok. Avto bi pa bil kak vintage z imitacijo rje. Hvala za odgovore.

LP

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

Re: avtomobilček

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 05 Feb 2016, 16:51

Sam bi avtomobilček preden bi vstavil noter v akvarij, potopil v smolo, tako da ga v bistvu daš v plašč, kateri ne prepušča, snovi ki bi škodile ribam

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

avtomobilček

OdgovorNapisal/-a gbauer » 05 Feb 2016, 18:30

Odvisno od znamke avtomobila, ne moreš dati kar koli v akvarij :P Kakega nemca ali japonca lahko, francoza ali italijana pa nikakor ne dajat v akvarij, razen v primeru da daš zraven kako top hosteso, potem bi še nekako šlo :p

Se opravičujem, ampak drugače na taka vprašanja ne morem odgovoriti :)

HondaEP3
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a HondaEP3 » 05 Feb 2016, 19:28

Še dobro da mam japonca :)
Moj akvarij 180l
Moj akvarij 54l
Življenje brez živali bi bilo prazno.

Boltinho

OdgovorNapisal/-a Boltinho » 13 Feb 2016, 16:58

Gbauer. Glede avtomobila bo Američan če bo vredu? Hostese? Dobra ideja :) Mogoče Bi mi dal se kakšen nasvet glede hostes,ker vidm da tko rad pomagaš in daješ nasvete zelo uporabne. Drugič beri mal bolš: napisano je imam AMPAK NE VEM ČE SE DA URESNIČIT. Se pravi sem normalno vprasal ce je to vredu ali ne ker naj bi na forumu pomagali ane gbauer. Al ni več tako?? :D

Se opravičujem, ampak na take odgovore ne morem drugače reagirat ;)

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 13 Feb 2016, 17:03

No no sej ni tako hudo, malo šale , ne vzet vse tako za res, se je Gregor malo pošalil, kar mu ne uspeva ravno najbolj :D

Gregor je po mojem mnenju mislil bolj na to da avtomobilček nima kaj izkati v akvariju in je poizkusil to sarkastično prikazati ;)

Boltinho

OdgovorNapisal/-a Boltinho » 13 Feb 2016, 19:55

No sej sm samo temu primerno odgovoru. Drugače pa ja zdaj vem da kovina nima kaj iskat v akvariju.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 13 Feb 2016, 20:58

Eh Američan ni v redu :)

Hostesa pa lahko brez problema, samo glej da bo akvarij dovolj velik, da ji ne bo treba noge ven držat kot spodnji siroti :P

carly-aquarium-193.jpg

Boltinho napisal/-a:Se opravičujem, ampak na take odgovore ne morem drugače reagirat ;)

No potem sva skoraj na istem, jaz pa na taka vprašanje ne :) Če mislim, da se nekdo heca z vprašanjem, se jaz pohecam z odgovorom :)

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 13 Feb 2016, 21:12

Mnja, Gregor.... v ATM se ne strinjajo s tabo :happycry:

OK, dost je heca, umirimo strasti. Boltinho, kot si že sam ugotovil, je taka in podobna dekoracija povsem nepotrebna šara v akvariju, ki naj bi predstavljal neko naravno okolje. Iz tega tudi izvira Gregorjeva reakcija in njegov komentar. Morda je njegov odgovor res bil malo osoren, vendar mu ne gre zameriti. Naše mnenje je namreč, da določne reči nekako ne pašejo v podvodni svet. Vsaj v takega ne, kot si ga predstavlja in izvaja strokovna akvaristika. Pa ne samo glede uporabljenih materialov, ampak tudi zaradi tega, ker to popolnoma pokvari naravni vtis.
Naj te to in predhodno pisanje ne odvrne od tega lepega hobija. Sicer te ne moremo prisiliti k temu in če ribam dekoracija ne škodi, potem je lahko (po okusu posameznika) tudi prisotna, vendar naj bo tvoje vodilo tudi naraven izgled. :)
Lp

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 13 Feb 2016, 21:39

ICs napisal/-a:Morda je njegov odgovor res bil malo osoren, vendar mu ne gre zameriti.

No ja, kakor ga kdo vzame... Glede na vprašanje, sem se tudi jaz malo pohecal in mislim, da je s tem bil podan tudi odgovor. Zdaj če nekdo hec razume je tako super, če ne pa tudi prav :)

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 13 Feb 2016, 21:41

:'( :'( :'( :'(

Uporabniški avatar
D.Wolf
Član društva
Član društva
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a D.Wolf » 14 Feb 2016, 03:16

Jaz pa pravim - ce bo avtomobilcek dobro zasciten (rja in te skodljive zadeve)..zakaj pa ne? Vsake oci imajo svojega malarja :) pri tem podvigu je vazno le, da avtomobilcek ne bo spuscal packarije v akvarij, ker bo to ribe pobilo
When in doubt, go monster!

Boltinho

OdgovorNapisal/-a Boltinho » 14 Feb 2016, 09:46

Je že pozabljeno. Samo pač akvarist sem šele 4 mesece in nabiram izkušnje (postajam akvarist),zato vrjetno priznam nelogično vprašanje :P Mislim pa da imam kar dosti naraven akvarij samo bi rabil kakšno skrivališče še in pa se kaksno rastlinico. Se pa uvajam in bo z mesci boljše. Za 1x pa je tole moje veselje :D
DSC_0066.JPG

Boltinho

OdgovorNapisal/-a Boltinho » 14 Feb 2016, 09:49

In pa gbauer se opravičujem za bedno vprašanje in pa še posebej za reakcijo po tem. Iskreno :D

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 14 Feb 2016, 09:55

Tole izgleda zelo dobro ;) , Gregor pa ti mislim da ni nič zameril, ker je bila to vse skupaj ena parodija, tako da si ne beli glave, smo se te vsi skupaj malo privoščili, upam da ne zameriš :)

Tisti kamen na desni strani, smem uprašat kje si ga dobil ?
Če gre za apnenčasto kamenje bi ti le to znalo dvigovati ph in trdoto in bi znal v prihodnosti imeti težave s tem ::)

Vrni se na “Izbira dekoracije”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost