Kamenje

Moderator: Ekipa Aquanubis

NiNcHy
Kontakt:

Kamenje

OdgovorNapisal/-a NiNcHy » 10 Apr 2006, 10:23

Pozdravljeni vsi skupaj!

Sem popolnoma nova na vašem forumu, pa tudi precej "frišna" akvaristka, zato upam da sem pravilno uvrstila temo.

V kamnolomu na Jezerskem sem našla čudovite kamne, ki bi jih rada dala v svoj akvarij, so pa precej apnenčasti. Zanima me kako to vpliva lahko na vodo v akvariju oz. ribice.

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
Aquanubis

Re: kamenje

OdgovorNapisal/-a Aquanubis » 10 Apr 2006, 11:08

Če bi vedel za kakšne ribice se gre v tvojem akvariju bi ti lažje lahko pomagal. Apnenec v vodi pomeni da se ti povečuje pH v vodi. Če pa imaš vodo v akvariju s pH vrednostjo 8 in imaš ribice za tako vodo, je po mojem mnenju vredu kamenje, čeprav ga je potrebno vredu prekuhati in zapeči v pečici.

Uporabniški avatar
inaaj
Kraj: Medvode
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a inaaj » 10 Apr 2006, 11:25

Ja , kot je ze denis napisal je vse odvisno kasne ribce mas noter. Recimo pri meni ko imam noter ostriznike(malawi) imam noter ene 10-15kg kamenja, samo jst moram imeti ph 8, recimo pri aquanubisu pa toliko kamenja ne bi prislo v postev ker bi mu prevec dvignilo ph kar ne bi bilo vredu za njegove ribe.... zato je najbolse da napises kaksne ribice imas v akvariju in potem ti lazje odgovorimo glede kamenja
Prodam posteljo, potrebujem prostor za nov akvarij :) :)

NiNcHy
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NiNcHy » 10 Apr 2006, 12:37

Zaenkrat v akvariju še nimam ribic, ker je postavljen šele 14 dni in imam zaenkrat samo rastline. Nameravam pa imeti gupije in neonke

Uporabniški avatar
inaaj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a inaaj » 10 Apr 2006, 12:42

JA za gupije in neonke kamni ne bojo prisli v postev, ker ce se ne motim potrebujejo ph malo pod 7, kamni bi pa zvisevali ph, tko da to ne bi bilo fajn. Lahko pa das noter ksno korenino, pa se jst mam eno viska ce jo zelis, glede nakupa gupijev pa kontaktiraj AMY, ona ma mladice ki bi jih rada oddala ce se ne motim

NiNcHy
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NiNcHy » 10 Apr 2006, 13:30

Najlepša hvala za informacije.
Ali se PH ne da uravnavat s kakšnimi dodatki?
Korenino sem že kupila (vseeno hvala), ki pa jo namakam že en teden, dvakrat pa sem jo tudi prekuhala, pa mi še vedno oddaja močno rdečkasto-rjavo barvo. Kaj mi svetujete?

Uporabniški avatar
levak
Kraj: Okolica Kranja
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a levak » 10 Apr 2006, 13:30

Poišči rajši kamne, ki niso zgrajeni iz apnenca. Kak skrilovec lahko. Jaz sem včeraj privlekel domov neke kamne (zeleno-rjave barve), ki se mi zdi da tudi niso iz apnenca. Lahko prideš po kak kos:) Imam eno veliko skalo, ki jo lahko vzameš in doma razbiješ na manjše kose.

LeVaK
http://www.zunaj.si/ - blog o športnih aktivnostih v naravi

NiNcHy
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NiNcHy » 10 Apr 2006, 13:41

Nisem ravno strokovnjak za kamne :-? , za tiste ki sem jih prinesla domov predvidevam da so precej apnenčasti, ker so precej beli (so pa ful lepi - z izrazitimi fosili listkov). A to lahko s čim pomerim? Za kamne- še bolj pa za kak nasvet pa se zelo priporočam - z veseljem pridem!! :-D

Uporabniški avatar
miro
Kraj: Britof pri Kranju
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miro » 10 Apr 2006, 14:23

Apnenec v kamnih se kontrolira lahko z 10% raztopino HCL (žveplene) kisline. Kapneš nekaj kapljic in če zašumi, je prisoten apnenec. Če imaš morda doma pripravek PH minus, lahko vsebnost apnenca kontroliraš tudi z znjim, ker vsebuje to kislino.

Jaz tistih kamnov nebi dajal v akvarij, ker so sigurno apnenčasti.

Lp, Miro
Zavedati se nevednosti je velik korak do znanja.
(Sybil, Disraeli, Benjamin, 1804-1881)

Uporabniški avatar
inaaj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a inaaj » 05 Maj 2006, 23:18

v mr. petu je voda rjava samo v tistem akvariju z diskusi(ob stopnicah) to pa je zaradi sote in meni osebno prou fajn zgleda

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 05 Maj 2006, 23:43

Vse je stvar okusa, dejstvo pa je,d a ribicam prija, pa če sploh ne omenjamo balzamičnih učinkov na njihovo kožo in škrbe, ampak se samo omejimo na dejstvo, da je potem akvarij bolj teman ... tudi to je prednost zanje. Ribice se v presvetlem akvariju ne počutijo dobor, varno ... če pretiravamo so lahko celo v lažjem stresu, če tega niso vajene.
Stupid now or stupid for life, your decision. ;D

Uporabniški avatar
Kravzlj
Kraj: Zaboršt pri Dolu
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Kravzlj » 07 Maj 2006, 15:18

Ko je ravno o kamnih! Danes sem dal k kilijem kamen, ki je na vrhu ploščat, z ene strani pa se spusti (kot \). Na zgornjo ravno stran sem privezal javanca, na spuščajoč del pa praprot!
"One part of hero, three parts of fool!!"

Uporabniški avatar
Amazonka
Kraj: Brežice

Odg: kamenje

OdgovorNapisal/-a Amazonka » 29 Sep 2007, 20:04

Pozdravljeni!
Zanima me predvsem vulkansko kamenje - bi se dalo pri nas dobiti kaj takšnega? In če - kje?
Želim odstraniti tudi notranji filter iz akvarija (zaradi prostornine in nakupa zunanjega) kako naj to naredim da nebi poškodovala steklo?
Najlepša hvala v naprej  ;-)
One who makes no mistakes, never makes anything.

Uporabniški avatar
dule
Kraj: Hoče ( okolica MB )
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a dule » 29 Sep 2007, 20:11

Glede lava kamenja se ga da v Sloveniji kupiti, zdi se mi da v vseh Zooticih.Pri tem kamenju moraš edino paziti ker je ostro in si lahko talne ribe poškodujejo brke ( oklepni somiči, čiklje...)

lp Dule
Nazadnje spremenil dule, dne 29 Sep 2007, 20:20, skupaj popravljeno 1 krat.

kuhla
Kraj: dravograd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kuhla » 29 Sep 2007, 20:18

jst ti ga prodam za 10evrov!!!! men se zdi da je okrog 7 srednje velikih kosov
Lp Blaž

Vrni se na “Izbira dekoracije”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost