Korenine

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Ursek.xD
Kraj: Gornja Radgona

Re: Korenine

OdgovorNapisal/-a Ursek.xD » 17 Maj 2009, 20:50

aha. :-\
hvala vseeno.
torej niso primerne niti veje trte?.
pač...steblo?
danes sva šla z bratcem v vinograd in rastrančiirala trte da me kar vest peče...zdaj pa mi nej gdo reče da steblo ni primerno?! :-[
saj useeno.
sem se že veselila.sem pa vidla danes pri sosedih pred hišo 2 takšni veliki korenini.morem jim halo nafehtat da mi 1 šenkajo :wide:
Lp, Urška
;D

Uporabniški avatar
yellow
Kraj: Velenje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a yellow » 28 Avg 2009, 12:07

Dean napisal/-a:Zato predlagam:
- že prej omenjen hrast
- oljka
- les, katerega kupite zootrgovinah (mangrova oz. na njem bo najbrž pisalo tudi "mopani" - to je težak afriški les)

Pogovarjal sem se z svojim sosedom ki je gozdar in hkrati tudi ribič. Čeprav doma nima akvarija mi je lahko kar nekaj stvari tudi svetoval. Med drugimi mi je povedal da je za korenino v akvariju oz. na splošno vodi zelo primeren bukov les, saj je zelo trd bukev pa ima zelo razvejane čeprav bolj tank korenine. Torej sem se odpravil v gozd in nekomu skrčil gozd za približno 3m visoko bukev. Korenina bo odlična za moj 100l akvarij malo sem jo moral urediti trenutno se pa kuha. Od prvi priliki še priložim sliko.
There are more species of fish than all the species of amphibians, reptiles, birds and mammals combined.[/u]

Uporabniški avatar
DISKUS RoManijA
Kraj: Slov. Bistrica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DISKUS RoManijA » 28 Avg 2009, 21:53

Lepo pozdravljen

Ne vem zakaj moraš korenino kuhat. A je surova? :)

Uporabniški avatar
Zbiljc
Kraj: Zbilje, Slovenija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Zbiljc » 28 Avg 2009, 22:18

Od 3m bukve pa nisi mogel kakšne "fejst" korenine dobit :?

Uporabniški avatar
yellow
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a yellow » 29 Avg 2009, 10:32

Zbiljc napisal/-a:Od 3m bukve pa nisi mogel kakšne "fejst" korenine dobit :?

korenina je bila prevelika in sem jo moral še malo prilagodit za v akvarij. Drugače bukev ma zlo razvejane korenine in verjem da je korenina zelo lepa.
There are more species of fish than all the species of amphibians, reptiles, birds and mammals combined.[/u]

Uporabniški avatar
yellow
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a yellow » 29 Avg 2009, 20:30

danes sem korenino še olupil...trenutno pa se namaka v topli kopeli :) Korenina je dolga 57cm.

Še slikce.
Priponke
IMG_1774.jpg
Korenine

Uporabniški avatar
Barbara
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Barbara » 29 Avg 2009, 21:52

Res je lepa, ampak se mi zdi, da si jo malce preveč obrezal

Uporabniški avatar
yellow
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a yellow » 29 Avg 2009, 23:33

Barbara napisal/-a:Res je lepa, ampak se mi zdi, da si jo malce preveč obrezal

korenina drugače nebi šla v akvarij zato sem jo moral kar precej obrezati...zgoraj pa so bile korenine gnile in sem moral vse tiste porezat ampak mi je vseeno všeč.

kypck

OdgovorNapisal/-a kypck » 30 Avg 2009, 13:36

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tukaj vprašal, kako je kaj s plutovcem (Quercus suber)? Imam kar nekaj kosov tega hrasta :-D pa bi ga v prihodnosti rad dodal v akvarij kjer bom imel živoroke. Problem je v tem, ker sem na tem forumu našel podatek, da jim ravno ne uztrezajo tanini ki jih ima? ima kdo kakšne izkušnje.. tudi kako kaj z obarvanostjo...
za lažjo predstavo prilagam še nekaj slik
Slika
ta veliki kosi so veliki okoli 40cm
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Silver

OdgovorNapisal/-a Silver » 30 Avg 2009, 14:24

Kaj ni plutovec izjemno ploven?
Glede tanina pa je najboljše ,da korenino namočiš in vidiš če se voda po enem tednu obarva, oziroma kako močno.

kypck

OdgovorNapisal/-a kypck » 30 Avg 2009, 16:42

ja res je zelo ploven, vendar sem prej pozabil omeniti, da bi prilepil to že v štartu na dno s silikonom. Bolj kot to me skrbi malo propadanje...obarvanost se bo po večkratnem prekuhavanju nekoliko zmanjšala (ugibam) samo najprej me zanima primernost, da ne bo nepotrebnega dela.

Uporabniški avatar
yellow
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a yellow » 30 Avg 2009, 21:52

pa kolker vem je ta les tudi zelo mehek in boš imel probleme z trajnostjo..razn če ne vidiš problema v menjavi lesa vsake nekaj mesecev

Uporabniški avatar
Boštjan.K

OdgovorNapisal/-a Boštjan.K » 04 Dec 2009, 12:32

Živijo.
Mena pa zanima kaj pravite na korenino lešnika.Imam namreč veliko korenino lešnika staro bribližno 5 let.Je sigurno dosti suha.saj je bila 4 leta v terariju za legvane,tako da je bila skozi pod lučmi in se je imela dosti časa za sušenje.
Zanima me predsem ali je to dosti trdi les za v akvarij.Imam jo namen prežagati na pol ker je res velika in dobim iz nje dva lepa kosa za akvarij.seveda jo mislim namakati in prekuhati.

Hvala in lep pozdrav.

L.p.,

Boštjan .k
Lep pozdrav,

Boštjan.K
moj akvarij 240l
moj akvarij450l

DavidJ

OdgovorNapisal/-a DavidJ » 09 Dec 2009, 23:28

To je leska ne lešnik :) . Lešnik je plod. Korenina ne bo primerna, saj les leske izredno hitro trohni. Bukova korenina bi znala ustrezati. Bukov les so uporabljali za kline pri mlinskih kolesih. Če je bukovina stalno mokra oziroma pod vodo dolgo zdrži, drugače če je pa malo mokra malo suha pa je hitro trhla. Še najboljši naš les je hrast.

DavidJ

OdgovorNapisal/-a DavidJ » 09 Dec 2009, 23:30

Aja pluta zdrži izredno dolgo. Kakšne zamaške pa imajo staaara dobra vina.

Vrni se na “Izbira dekoracije”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost