Korenina v akvariju

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
cebrica2
Kraj: Koroška

Re: Korenina v akvariju

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 10 Nov 2009, 17:53

zoya napisal/-a:heh k sm mela 10 l akvarij,sm rekla oky majhen je, ampk za prvo silo bo,namen sm mela kupit ke 25 l ...in pol mi je fant za rojstni dan kupu tega k imam in zdeu se mi je OGROMN...resnično...ampk zdej k gledam te vaše...moj je mini mini :P ampk za moje prostorske razmere je glih pravšnji...

In kaj bo z zlatkami? ::)

janip
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a janip » 10 Nov 2009, 18:07

cebrica2 napisal/-a:
zoya napisal/-a:...

In kaj bo z zlatkami? ::)

Verjetno jih bo obdržala in zelo lepo skrbela za njih dokler vsaj toliko ne zrastejo, da za njih pogoji res ne bi bili več ustrezni ... kajti če bi vsi tisti, ki nabavijo zlatke pri nas, ribice oddajali, potem sem siguren, da zmanjka v naši MaliVeliki Sloveniji tudi ribnikov. kajne :wide:

zoya

OdgovorNapisal/-a zoya » 10 Nov 2009, 20:02

ja mučit jih ne mislm....če je res tko težko za njih jim bo treba najdit nov dom...

janip

OdgovorNapisal/-a janip » 10 Nov 2009, 20:15

zoya napisal/-a:ja mučit jih ne mislm....če je res tko težko za njih jim bo treba najdit nov dom...

No jaz ne bi ravno govoril o mučenju, sploh dokler dejansko ne zrastejo, če za njih ustrezno skrbiš z menjavo vode. Odloči se pa sama. Nekatere zlatke včasih zrastejo preko vse mere. Veliko pa jih ostane skoraj takih kakršne kupiš. :)

Saj nekaj 100 mladic v 30 litrskih akvarijih tudi ne pravijo da je mučenje le teh. Pa če bi kalkulirali, nas bi lahko bolela glava. :wide:

Uporabniški avatar
cebrica2

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 10 Nov 2009, 20:34

janip napisal/-a:
zoya napisal/-a:ja mučit jih ne mislm....če je res tko težko za njih jim bo treba najdit nov dom...

No jaz ne bi ravno govoril o mučenju, sploh dokler dejansko ne zrastejo, če za njih ustrezno skrbiš z menjavo vode. Odloči se pa sama. Nekatere zlatke včasih zrastejo preko vse mere. Veliko pa jih ostane skoraj takih kakršne kupiš. :)

Saj nekaj 100 mladic v 30 litrskih akvarijih tudi ne pravijo da je mučenje le teh. Pa če bi kalkulirali, nas bi lahko bolela glava. :wide:

Mislim, da riba zrste toliko, kolikor ima prostora. ::)

Lp, C

janip

OdgovorNapisal/-a janip » 10 Nov 2009, 20:38

cebrica2 napisal/-a:Mislim, da riba zrste toliko, kolikor ima prostora. ::) Lp, C

Se strinjam s tvojo izjavo. Hvala bogu, da je včasih tako :D
Ampak če bi videl zlatko od Moto-ta, potem si brcnil v temo :lol:

Uporabniški avatar
Torq
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Torq » 10 Nov 2009, 20:56

cebrica2 napisal/-a:Mislim, da riba zrste toliko, kolikor ima prostora. ::)

To drži in ne drži. Zakaj? Riba raste glede na pogoje- v majhnih akvarijih bo zrastla res manjša vendar bo deformirana. Deformacija bo lahko vidna na zunaj ali pa bo deformacija organov, ki ni vidna- v obeh primerih bo taka riba slabega zdravja in bo kmalu poginila. V dobrih pogojih pa bo tudi v manjših akvarijih zrasla velika ampak bo zaradi premalo plavanja ravno tako životarila in ima dobre pogoje za krajše življenje.
janip napisal/-a:kajti če bi vsi tisti, ki nabavijo zlatke pri nas, ribice oddajali, potem sem siguren, da zmanjka v naši MaliVeliki Sloveniji tudi ribnikov. kajne :wide:

Če samo pogledaš ponudbo zlatih ribic v naših trgovinah ti bo vse jasno. Če bi pogledali, koliko ljudi lahko zlati ribici zagotovi neke normalne pogoje je ribic dovolj za celo Slovenijo samo v eni trgovini- tako jih imamo pa veliko... Ta vikend sem bil priča razlagi prodajalke, ki je nevedni družinici svetovala, da so bučke primerne samo za zlate ribice in če bi hoteli imeti zraven še druge ribe potrebujejo vsaj 20L akvarij... Zanimiv bi bil podatek o prodaji rib- katerih se proda največ...

Uporabniški avatar
cebrica2

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 10 Nov 2009, 21:04

janip napisal/-a:
cebrica2 napisal/-a:Mislim, da riba zrste toliko, kolikor ima prostora. ::) Lp, C

Se strinjam s tvojo izjavo. Hvala bogu, da je včasih tako :D
Ampak če bi videl zlatko od Moto-ta, potem si brcnil v temo :lol:

Hm sploh te ne razumem.Verjetno in upam, da si se s tem pohecal.
Saj ima kar veliko prostora, verjetno bo pa premeščena...

Lp, C

janip

OdgovorNapisal/-a janip » 10 Nov 2009, 21:08

cebrica2 napisal/-a:Hm sploh te ne razumem.Verjetno in upam, da si se s tem pohecal.
Saj ima kar veliko prostora, verjetno bo pa premeščena... Lp, C

Ne, ne hecam se. Samo povedati ti hočem, da lahko ribica zraste tudi preko te mere kot si omenil sam ;-)

Uporabniški avatar
cebrica2

OdgovorNapisal/-a cebrica2 » 10 Nov 2009, 21:34

janip napisal/-a:
cebrica2 napisal/-a:Hm sploh te ne razumem.Verjetno in upam, da si se s tem pohecal.
Saj ima kar veliko prostora, verjetno bo pa premeščena... Lp, C

Ne, ne hecam se. Samo povedati ti hočem, da lahko ribica zraste tudi preko te mere kot si omenil sam ;-)

Ampak dejstvo je, da vsaka žival ( riba) potrebuje OSNOVNE pogoje za življenje.

No, se opravičujem za OT, naj se zbriše. ::)

Lp, C

Uporabniški avatar
moto

OdgovorNapisal/-a moto » 11 Nov 2009, 00:14

Jaz vam lahko povem svoj primer, kako je z rastjo zlatke... Dobil sem pet let staro zlatko, a je bila velika komaj kakih 5 cm. Vsa ta leta je živela v bučki, brez filtra, oskrbovana brez vsakršnega akvarističnega znanja (vsake toliko ribo v eno skodelico, izprazniti in dobro pomiti bučko, natočiti svežo vodo in ribo vrniti nazaj). Pri meni se je takoj preselila iz bučke v 20 l akvarij, iz tega v 120 l, nato začasno v malce manjše stanovanje (112 l), trenutno živi v 160 l, kmalu pa bo treba spet nabaviti večji akvarij... V teh dveh letih, kar je pri meni, je zrasla iz tiste malčice v pravo mrcino - je že presegla 20 cm. In še kar raste!
Kaj hočem povedati? Prostor je tudi eden izmed primernih pogojev. Ne le primerna voda, hrana, itd - tudi prostor je pomemben.

Nikakor se pa ne strinjam s tem, da za majhno (mlado) ribico 60 l akvarij ni primeren. Ob primerni filtraciji in oskrbi je za nekaj časa (mesecev, ne let) ok... potem je pa treba ribi omogočiti več prostora, da lahko nemoteno raste. Zato res ni treba vedno skočiti vsakemu začetniku za vrat, češ da ima premajhen akvarij in naj nemudoma odda ribo, sicer bo proglašen za mučitelja. Pomembneje je, da se vsakega seznani s tem, kaj ga čaka v prihodnosti (večji akvarij ali ribnik), obenem pa se mu svetuje, kako zagotoviti ribi čimboljše pogoje v trenutni posodi. Vedeti je treba, da VSAK, ki pride tu gor in ima zlate ribice v akvariju, ve le to, kar mu je natvezil prodajalec. In lahko verjamete, da večina prodajalcev o akvaristiki nima pojma (sicer bi zlatih ribic sploh ne prodajali kot akvarijske ribe). Zakaj tako mislim? Kdor se le malo poduči o akvaristiki, ne bo nikoli in nikdar kupil zlate ribe za v akvarij!

Tudi jaz sem zašel malce v OT, saj se to se ne navezuje le na to nit, a enkrat je treba povedati svoje... ::)
LP, Matija

zoya

OdgovorNapisal/-a zoya » 11 Nov 2009, 13:37

ja iz mojih izkušenj ti res prodajalci svetujejo zlate ribice...meni osebno se marsikatere ribice še lepše kot zlatke...in če bi kupovala še enkrat, zlatk nebi kupila...moram vas pohvalt, v enem dobrem dnevu sem se preko tega foruma res ogromno naučila...res hvala

Vrni se na “Izbira dekoracije”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost