Pomoč pri izbiri rastlin

Moderator: Ekipa Aquanubis

Luck
Kraj: Trnovksa Vas
Kontakt:

Re: Pomoč pri izbiri rastlin

OdgovorNapisal/-a Luck » 02 Okt 2012, 20:31

Glede prebivalcev vem, da izbira ni preveč dobra, vendar jih sedaj nemorem odstraniti iz akvarija... in pa hvala za nasvete glede rastlin.

Manta

OdgovorNapisal/-a Manta » 25 Jan 2016, 20:29

Pozdravljeni,

sem nov v akvaristiki in imam par začetniških vprašanj glede rastlin, predvsem katere rastline postavit v akvarij.
Imam 54l akvarij, kateri se trenutno cikla in želim noter dat par rastlin, vendar po vseh tej ponudbi, latinskih imenih rastlin, kaj paše in kaj ne sem čisto zmeden in zgubljen :8-:
Torej katere rastline priporočate za 54l akvarij, da seveda ne potrebujejo CO2, ter so enostavne za začetnika?
Gledal sem za da bi dal zeleno žogico (2x verjetno), javanski ali pa božični mah, za drugo nimam pojma...
A se splača dat in vitro rastline ali lahko kupim v bilo katerem zoo shopu oz. spletni trgovini oz. bolhi brez strahu?

Upam da nisem zgrešil teme in se vam vnaprej zahvaljujem :)

Uporabniški avatar
Aljaž555
Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a Aljaž555 » 25 Jan 2016, 22:05

Pozdravljen/a, gledena to ,da imaš 54l akvarij imaš verjetno noter tudi org, 15w sijlko.Najprej priporočam ,da kupiš sijalo ob kateri ti bodo lepo uspevale rastline (barvni spekter) priporočam ti Jbl solar tropic ali Hagen life glo slednje dobiš v zooticu prvo pa v mr.petu z obema sem imel dobre izkušnje v akvariji z le eno sijalko s tem ,da ima Hagenova nekoliko bolj belo svetlobo mogoče očem lepšo.Za dokaj preproste rastline ,ki ti bodo ob teh pogojih rasle pa ti priporočam razne mahove kot npr. javanski mah ,javanska praprot,razne vrste Hygrophil,Cryptocoryne,Vallisneriae,anubije pa še kakšna se najde ,ki se je trenutno ne spomnim.Skratka v akvariju brez co2 in hranilne podlage z 15w žarnico se vse naštete rastline ,da dokaj lepo rasti sploh če na vsake toliko dodaš kakšen root tab v podlago sijalke naj gorijo cca 7-8 ur na dan najbolje da si omisliš tudi timer bo veliko lažje in bolj konstantno.Pa vso srečo z akvarijem :toja

Uporabniški avatar
Turambar

OdgovorNapisal/-a Turambar » 02 Maj 2018, 14:30

Pozdravljeni, si bom sposodil tole temo za vprašanje. Imam 15l akvarij z 10w LED lučjo (0,67w/l). Hranilna podlaga je Dennerle Nano Deponit mix.

Zanima me, katero carpet/tepih rastlino bi v njem najlažje vzgojil? V akvarij nebom dodajal CO2 in temperatura bo sobna.

Akvarij bo namenjen kozicam, vceraj pa sem vanj posadil pogostemon helferi in cryptocoryne wendtii. Predlog, za se kaksno rastlino?

Uporabniški avatar
Kevin17
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a Kevin17 » 02 Maj 2018, 21:45

tepih brez dodajanja co2-ja in s tako svetlobo je kar uprašljiv :hmm

Uporabniški avatar
Turambar

OdgovorNapisal/-a Turambar » 02 Maj 2018, 22:32

Na you tubu in razlicnih forumih sem v akvarijih brez dodanega co2 najveckrat zasledil naslednje "tepih" rastline:

•dwarf hairgrass
•dwarf baby tears (Hemianthus callitrichoides) •Hemianthus glomeratus
•dwarf sag (Sagittaria subulata)
•Glossostigma

Večina zapisov omenja majhno svetlobo in uporabo Excel gnojila, ter pocasno, a zanesljivo rast. Preden kupim pa raje vprašam še tu, ker so si zapisi dosti nasprotujoci...

Uporabniški avatar
Lenka
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Dolenjske Toplice / Straža pri Novem mestu

OdgovorNapisal/-a Lenka » 03 Maj 2018, 08:56

Meni z manj svetlobe in brez CO2 deluje Echinodorus tenellus, pritlikava suličarka. Ni klasični tepih, je pa nizka in če jo pustiš, povsem prekrije površino, tako se razrašča... Jaz jo redno redčim.
Moj akvarij - 60 l - Srednja Amerika (endler gupiji, navadni rogatec)
Moj akvarij - 75 l - Azija (razbore, kozice...)
Moj akvarij - 78 l - Južna Amerika (neonke, somčki) in par kraljevskih plaščaric
Moj akvarij - 112 l - Tanganjika (polžarke)

Vrni se na “Izbira akvarijskih rastlin”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost