Prenos ribjih bolezni na človeka

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

Re: Prenos ribjih bolezni na človeka

OdgovorNapisal/-a Dean » 08 Feb 2011, 00:48

Glede okužbe v sladkovodni akvaristiki s predpostavko, da ne gre za kakšen zanemarjen, "gnijoč" akvarij se res ni za pretirano bati, vseeno pa velja previdnost in higiena, ki bo koristila tako vam, kot vašim ljubljencem.
Osebno poznam par primerov, ko se je komu zgodilo, da je po nerodnem šarjenju po morskem akvariju doživel neprijetno srečanje s kakšno bodečo živalco in je zato imel kaken dan ali dva trd prst ali pa ga je vsaj pošteno srbelo ... kaj več kot to pa tudi nisem zasledil.

Uporabniški avatar
Silver

Re: Prenos bolezni na človeka

OdgovorNapisal/-a Silver » 09 Feb 2011, 23:09

LDDP napisal/-a:sama imam na zalogi nenavadno časovno povezanost med čiščenjem akvarija (sobota zvečer) in trebušno gripo (nedelja zjutraj) ki me je onesposobla za cel teden...

Trebušna gripa je slučajna, saj te čase razsaja naokoli, sem ravno danes slišal za še nekaj obolelih s podobnimi simptomi, verjetno je kak rotavirus. Pojavljajo pa se še primeri suhega kašlja in vročine, tako da je paleta bolezni kar pestra.
Pri nam na firmi jih je veliko na bolniški, tudi Hrvati, Avstrijci, zato to vsekakor ni osamljen incident. :wide:

Drugače pa tudi sam uporabljam čistilni zvon z protipovratnim ventilom in zadeva deluje brez problema, predvsem pa brez mokrih rok in nezaželjenih požirkov. :lol:

Uporabniški avatar
DACAR
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DACAR » 21 Jul 2011, 12:58

Zaslediti je mogoče, da so možne okužbe s cianobakterijami. Sicer živ bog pri nas tega ne ve (dohtarji so me gledali kot 9. čudo, ker so prvič slišali za cianobakterije), vendar sem enkrat na netu našel neke članke in raziskave, da so se s temi algami že okužuli (neki vojaki). Res ni bilo v povezavi z akvaristiko, vendar vseeno. Ve kdo kaj o tem?

Uporabniški avatar
Super Kozica
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Super Kozica » 16 Mar 2015, 14:07

Ali so kozice morda kaj bolj uspešne pri prenašanju bolezni na ljudi?
napihovalke... carsko!

Uporabniški avatar
BMW 540
Kraj: Kabul, CRO

OdgovorNapisal/-a BMW 540 » 17 Mar 2015, 07:52

Super Kozica napisal/-a:Ali so kozice morda kaj bolj uspešne pri prenašanju bolezni na ljudi?

Kozice so znane prenašalke bolezni, vsako leto terjajo več smrtnih žrtev med akvaristi kot ljubosumne žene, premisli, če si pripravljen sprejeti tako tveganje. :lol:

klemen135

OdgovorNapisal/-a klemen135 » 21 Mar 2015, 21:30

isht napisal/-a:Prihodnost je že tu! In to za manj kot 10 evrov!

Škoda 10 evrov :D Jaz imam narejeno kar tako:

Polliterski plastenki sem odrezal dno, v zamašek dal kos manjše cevi (da lahko daš gor vrtno cev) in vse skupaj zlepil. Deluje pa vse normalno, samo, kot je že napisano moraš biti hiter.

klemen135

OdgovorNapisal/-a klemen135 » 23 Mar 2015, 19:29

Ka to ni dovoljeno!?!

Po mojem lahko vsak izjavi svoje mnenje tudi, če je objava stara 100 let.
Vedno se bo našel nekdo, ki bo to iz zanimanja kasneje še prebral...

Se opravičujem, Klemen

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 23 Mar 2015, 20:00

Seveda je dovoljeno, če imam nek smisel, ampak citirati zneske v evrih izpred nekaj let pa se mi ne zdi ravno smiselno.
In dobro je, da se držimo teme, da ima vse skupaj nek smisel, ker če se bo vse počez spamalo, več tega ne bo niti en bral čez eno leto, kaj šele čez 100 let :)

Lp,
Gregor

Vrni se na “(Ne)varnost v akvaristiki”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost