CO2 jeklenke in polnjenje

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
rtmktl
Kraj: Sovodenj

Re: CO2 jeklenke in polnjenje

OdgovorNapisal/-a rtmktl » 25 Sep 2011, 13:51

Ja povsem možno. Ko sem jaz zadnič polnil mi je gasilec rekel, da imajo s temi manšimi jeklenkami precej težav ravno zaradi varnostnih ventilov. Na koncu pa je dejal: "No samo da boš vedel, da moraš it naravnost domov in ne še v kakšno gostilno prej".
LP, Blaž
Moj akvarij 180l 1.del, 2.del; 20l nano.

Blister

Re: CO2 jeklenke in polnjenje

OdgovorNapisal/-a Blister » 01 Okt 2011, 09:24

no,bolj kot temperatura je tukaj problem direktna izpostavljenost soncu-pač sej veste-ko je zunaj 30 stopinj in jasno,se železo na soncu tolk segreje,da ga ne moreš niti držat....nam so popustili ventili tudi že pri 20 stopinjah :8-: ...je pa res,da je tukaj med drugim lahko vzrok tudi-kot ste že sami povedali-iztrošen ventil...prekontrolirajte tudi datume pregleda vaših jeklenk...vsaka jeklenka ima vdarjen datum zadnjega pregleda-recimo 8*09 in od tistega datuma je atestirana 10 let-torej v mojem primeru do avgusta 2019... ko jo atestirajo,ji tudi vedno zamenjajo ventil. velikokrat se tudi zgodi,da nesejo k gasilcem polnit, pa napolnijo tudi če ni atesta...tega v ˝resnih firmah˝ ni. no,potem se pa take stvari dogajajo...skoraj siguren sem, da je v danem primeru -po napisanem- bila delno kriva tudi prenapolnitev oz. nesrečen splet večih dejavnikov...no,kakorkoli že, s temi stvarmi se ni za igrat, raj dat kak euro več in spat brez skrbi ;)

LP,blaž

Vrni se na “(Ne)varnost v akvaristiki”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost