Oprema + Zanesljivost

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
TeMpL
Kraj: Maribor
Kontakt:

Oprema + Zanesljivost

OdgovorNapisal/-a TeMpL » 08 Jan 2007, 14:31

Kakšne imate kaj izkušnje z zanesljivostjo opreme?

Meni je v soboto tekom dneva odpovedala črpalka Juwel 600L (zadevo je stopilo).. eh .. Še dobro, da ni prišlo do električnega preboja.. glede na to, da nimam (ŠE!) ozemljitve in FID stikala za akvarij.

Je potebno imeti vitalne dele za delvanje akvarija doma na zalogi? .. Sedaj sem imel srečo, da sem pišel 19:58 v soboto zvečer v trgovino, in da sem celo dobil črpalko (zaloga 1 komad, pa še ta iz 2004, kar mi je dala misliti, da zadeve vseeno ne vrkujejo tako pogosto), kajti drugače bi lahko bila kr štala...
:?

ssam
Kontakt:

Odg: Oprema + Zanesljivost

OdgovorNapisal/-a ssam » 08 Jan 2007, 14:54

TeMpL sej zootic je do 9 odprt? :P hehe

ma ne jaz mam 1 pumpo na zalogi, ostalo pa ne, pa zaenkrat še vse vredu laufa. če ti na zunanjem filtru pumpa crkne potem imaš problem! ;)
Lurking for Spirulina tabs! ;)

Uporabniški avatar
TeMpL
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a TeMpL » 08 Jan 2007, 17:43

@ssam: Je pa res, da je verjetno do 9h odprto, samo mene je vseeno malo panika :)
Bom pa sedaj, ko dobim pumpo z reklamacije.. imel eno na zalogi :)
Ja zunanji... je tetratec 700, tako da tam glih ne bi takoj nove uspel kupit... razen, kakšno ki bi bila vmes "na cevi"...

Osnovno vprašanje:

Koliko vam oprema crkuje?!

(idejno za komplet opremo, od magneta za steklo do kontrolerja za ph, tako da dobim-o malo občutek o kvaliteti akvaristične opreme, če se komu zdi zanimivo, naj komentira)

Uporabniški avatar
repa
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a repa » 08 Jan 2007, 17:55

Očitno imam srečo z opremo, saj mi vse deluje :-)
V 20-ih letih sem moral zamenjati membrano na zračni črpalki (Rena 301), potopna črpalka mi je crknila zaenkrat samo ena (zaradi nečiščenja). Luči delujejo (tako ali tako je potrebno žarnice menjati 1x letno (če uporabljate T5, je interval 2 leti).

To je pa vse kar imam opreme in jo je potrebno vzdrževati (mogoče edino še zamenjati baterijo na elektronskem časovniku, vendar se menja nekako na 2 leti). Grelec je star 15 let, magnet za čiščenje stekla je še prvotni.

LP
Repa
Teorija je, da vsi vse vejo, a nič ne deluje.
Praksa je, da vse deluje, a nihče ne ve zakaj :-)

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 09 Jan 2007, 10:06

- Do sedaj mi je crknila samo ena manjša črpalka za pretok vode in še to, kakor sem to potem ugotovil, zaradi moje napake. Hitenje pri sestavljanju ... rezultat uničena osovina ...
- Zamenjal sem en tesnilni obroč pri vodotesnem grlu v pokrovu od akvarija (po mesecu uporabe). Nesel sem pokazat v trgovino, kjer so hitro ugotovili,d a je bila to tovarniška napaka in mi v roku dveh dni dostavili kar 2 rezervna kosa (drugi je po več kot letu dni še kar v rezervi).

Po mojih izkušnjah je največkrat na delu človeški faktor:
- po čiščenju narobe sestavimo opremo, ki se pri nadaljni uporabi poškoduje,
- grelce pozabimo izklopiti pri menjavi vode,
- oprema se fizično poškoduje zaradi mehanskih poškodb: padci na tla, ...
Stupid now or stupid for life, your decision. ;D

Vrni se na “(Ne)varnost v akvaristiki”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost