Tokovna zaščita akvarija

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

Re: Tokovna zaščita akvarija

OdgovorNapisal/-a boysta » 07 Mar 2016, 11:46

- Narobe si me razumel 3 ali 6 A varovalko imam (sem pozabil) katera od omenjenih je vgrajena.Imam samo eno varovalko, ki je manjših vrednostih kot od "moje sobe". Glavna od sobe je 16A.

- Ozemljitev je dobra, če je samostojna ločena od omrežja - svojo če si narediš.
- Bakrena plošča + sol in jo zakopaš v zemljo zunaj stanovanja, jaz te možnosti nimam ker sem "betonar" - V stanovanjskem bloku.
- Če ozemljiš 2 akvarija je bolje imeti ločeno ozemljitev, in tudi Fid.Zakaj ? Ja zato ker vsak akvarij predstavlja baterijo - vprašanje kaj se bi dogajalo, morda proces galvanizacije - med sondo in ozemljitvjo med akvariji.Če imaš obe omarici "kovinskega tipa" bi jih med seboj povezal/ozemljil.Vode skupaj pa vsekakor ne!Ja dobro je treba razmisliti, in načrtovati.Moj matični akvarij je ozemljen nakar od punce ni oba sta priklopljena na enak FID.

- Če nimaš možnosti kot je to pri meni "blok" - Se lahko ozemljiš na radiator, vodovod ali "najslabše" pa še zmeraj ostane možnos - kar preko omrežja - klik. :D
Nazadnje spremenil boysta, dne 07 Mar 2016, 12:27, skupaj popravljeno 1 krat.
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 07 Mar 2016, 12:20

Namesto FID stikala lahko uporabiš KZS 10A/0,03A.

Uporabniški avatar
serg
Član društva
Član društva
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a serg » 07 Mar 2016, 12:23

Bo ok glede na to da mam v glavni omarici se vedno za enkrat stare varovalke?

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a ICs » 07 Mar 2016, 12:25

Ravno zato bo ok. :D

Uporabniški avatar
serg
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a serg » 07 Mar 2016, 12:27

Super. Hvala za pomoc. :)

Uporabniški avatar
serg
Član društva
Član društva

OdgovorNapisal/-a serg » 07 Mar 2016, 18:08

Danes sem bil v elektrotrgovini in sem zvedel še eno dokaj pomembno informacijo glede FID in KSZ stikal zato jo bom delil, ker nas je najverjeteje dosti tukaj gor, ki nam "štrom" ni ravno domač. :)
Najdel sem tudi nek zapis o tem. Na spodnji povezavi v drugi polovici zapisa piše o tem.
Večino FID in KZS naj bi se pri nas prodajalo tipa AC. V zapisu kaže za ta tip simbol pravokotnika in sinusne krivulje.
Kar pomeni, da ta fid ščiti človeka samo pred električno napetostjo v obliki čistega sinusa. Recimo stik direktno z omrežjem.
Vsaka naprava skozi katero gre napetost recimo filter ali grelec spremeni sinusno obliko zato je takšen fid ne zazna več in dejansko ne ščiti več človeka če pride v stik. Fid ali KZS ki ščiti je tipa A in ta ščiti tudi v takšnem primeru.
Primer, da ti pade fen v vodo in v stik s tabo te v primeru da imaš AC tip FIDa ubije, ker ga ne odklopi. Enako naj bi bilo z napravami v akvaristiki.
Naj me kašen električar popravi, če sem kaj narobe napisal.

seamus.blog.siol.net/2013/11/21/zmote-in-zablode-fid-stikal/

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a ICs » 07 Mar 2016, 18:52

Malo sem čekiral pri ETI-ju (Izlake), pa je na vseh njihovih slikah EFI-jev - kljub obem tipom v ponudbi (AC, A), enak simbol (tip A). Res pa da so večinoma kar enake slike za prikaz in se ne ujemajo vse s podatki pri opisu....
KZS-ji so pa itak vsi tip A.
Sinusna oblika pa se spremeni pri napravah, ki uporabljajo pretvorbo v enosmerno napetost brez transformatorja.

Vrni se na “(Ne)varnost v akvaristiki”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost