Malawi akvarij

Priprava in ureditev akvarija za ostrižnike

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

Re: Malawi akvarij

OdgovorNapisal/-a BojanD » 06 Apr 2012, 19:51

Če nimaš mbun, ki alge pojedo, ti svetujem s tehnično solno kislino (10% HCl), samo pazi, je nevarno delo (rokavice, očala).

Uporabniški avatar
D.Wolf
Član društva
Član društva
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a D.Wolf » 06 Apr 2012, 19:55

kovač..to boš potem čistil vsake par mesecev..a ni lepše če je pozelenelo? :) jaz komaj čakam :)
When in doubt, go monster!

kovač

OdgovorNapisal/-a kovač » 06 Apr 2012, 21:26

sej mam že zelene - mal preveč
sem nekje bral da pomaga namakanje v vodo z varekino?
kako pa potem to spereš?
pa ne ostane klor v kamenju?

lp

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 08 Apr 2012, 19:55

kovač napisal/-a:...
pa ne ostane klor v kamenju?
...

Tega sem se bal, sem upal da si dojel, pa nisi, si našel tudi to, neizbežno žal :lol:
To je zelo nevarno, so bili številni pogini rib na to temo, govorim iz prakse, pozabi! Zato sem napisal s HCl, ker se samo to v praksi obnese. Brez zamere, a včasih se ob takemle vprašam, zakaj mnogi ne upoštevate preverjenih nasvetov nas starih mačkov iz prakse in še kar vrtate in vrtate :? Še vedno odgovarjam na taka vprašanja samo zato, ker se mi res smilijo ribe.

kovač

OdgovorNapisal/-a kovač » 09 Maj 2012, 07:41

tko kot otroc...
nikol ne bomo upošteval starejših če lahko nekaj (že preverjeno) na svoj način izvemo :lol: :lol:

Vglavnem sem sprobal z klorom (tablete). Kamenje namakal v posodi 2 dni - čisti kot solza.
1 dan sem jih izpiral in namakal - 6x v dnevu
3 dni nato na toplem in na soncu.

Po 14 dbeh v akvariju BP

lp

Knifo

OdgovorNapisal/-a Knifo » 28 Dec 2012, 23:41

Živjo,
Mene pa zanima že bi bil lahko moj akvarij primeren za malawijce, katere in pa v kolikšnem številu.
Moj akvarij Dubaj 100 (190l) http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=19400
Imam tudi zunanji filter Tetra ex 700 ki bi ga lahko po potrebi zamenal za večjega je pa tudi notri se v delovanju notranji filter iz kompleta.

In pa razmišljal sem predvsem o:
Rumenih ustonošah 6x - 7x
Aceih 6x - 8x
*(Desamoniji 6x-7x)

Kolikor sem prebiral so lahko Desamoniji nasilni do sostanovalcev tako da se bojim da bi ze ob tako omejenem številu rib za to velikost desamoniji delali gužvo. Zanima me če je mogoče še kakšna vrsta ki bi bila manjša (malavi) in bolj jatna, nekaj podobnega neonkam- pač samo malo sanjam :lol:

In pa kakšne ribice bi mi vi predlagali za v tako litražo mislim da bi z kamenjem v akvariju ostalo še okoli 170l.

Lp in pa že v naprej hvala za pomoč :wide:
Lp, Knifo

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 29 Dec 2012, 00:21

Demasoniji bi bili OK, za rumene ustonose pa mislim da je v druzbi demasonijev premalo prostorja. Ze same rumene ustonose se mi zdijo v odrasli velikosti malo prevelike. Jaz ti predlagam da naredis vrstni akvarij za demasonije ;)

Lp!
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
D.Wolf
Član društva
Član društva
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a D.Wolf » 29 Dec 2012, 00:26

Zdravo :) iz prve roke ti lahko recem da se to da :) idealno je ce imas enega samca,ostalo samice (v 190l bi lahko imel 2-3 vrste malavijcev-raje dve vrsti pa po vec ribic)..od 190l bo ostalo cca 150-rabis precej peska,saj so to buldozerji ter kamnov za skrivalisca..

Glede rumenih ustonos in aceiev lahko recem da so super ribice (sploh Acei,ker imas lahko vec samcev pa ne bo nekega konflikta,so zelo miroljubni)
Za demasonije pa ne bi vedel,ker jih nisem imel

Tu po forumu je kar nekaj malavi ureditev pa si jih lahko pogledas :)
When in doubt, go monster!

avoavo

OdgovorNapisal/-a avoavo » 29 Dec 2012, 10:57

Še moje skromno mnenje glede demasonijev. Jata vsaj 10+ in 300l+ akvarij.
Kljub svojim majhnim dimenzijam so demasoniji zelo vekiki po svojem karakterju.
Paziljivost je potrebno nameniti tudi katere ribe se kombinira poleg. Tu mislim predvsem na prehrano, zelo so podvrženi bloatu. Moje osebno mnenje, te ribe si zaslužijo velik vrstni akvarij!

Knifo

OdgovorNapisal/-a Knifo » 30 Dec 2012, 12:36

Aha, no nekako sem se odločil pol da bi naselil akvarij z Aeciji in Rumenimi ustonošami. Me pa zanima v kakšnem številu bi jih lahko dal. A bi bilo preveč "gužve" še za saulosije?

In pa ker imam doma že 2 modra rogatca me zanima če bi jih lahko imel z njimi?
Lp, Knifo

Uporabniški avatar
zulf
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a zulf » 30 Dec 2012, 13:02

Če bi imel rad saulosije bi jaz na tvojem mestu imel samo njih.Samičke so rumeno oranžne samčki pa živomodri, čudovita kombinacija barv!

Poglej na youtube kak "Saulosi" akvarij.

Knifo

OdgovorNapisal/-a Knifo » 30 Dec 2012, 21:52

Knifo napisal/-a:Aha, no nekako sem se odločil pol da bi naselil akvarij z Aeciji in Rumenimi ustonošami. Me pa zanima v kakšnem številu bi jih lahko dal. A bi bilo preveč "gužve" še za saulosije?

In pa ker imam doma že 2 modra rogatca me zanima če bi jih lahko imel z njimi?

??

Za sauosije sem napisal ker ne vem če bi bil za njih dodatno še prostor, vendar jih najbržš ne bom imel. Me zanima koliko konkretno bi lahko dal ribic omenjenih vrst notri. In pa glede rogatcev?
Lp, Knifo

mrna

OdgovorNapisal/-a mrna » 31 Dec 2012, 10:45

Saulosiji so super. Niso preveč agresivni. Samci imajo čudovit prehod iz rumene v modro barvo. :)

bosko

OdgovorNapisal/-a bosko » 28 Apr 2015, 14:15

Lep pozdrav,

moj 200l akvarij bi rad preuredil v malawijski biotop...Zanima me kaksne skale,luci in pa rastline bi potrebovale malawijske ustonose?
prosim za pomoc...

Lp,Bosko :)

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 28 Apr 2015, 14:24

Pozdravljen,

Skale izberi kake so ti pač všeč, le preostre naj ne bodo.
Z svetlobo v Malaviju ni treba pretiravat, tudi v naravi večina mbun živi na globinah, kjer je večinoma svetloba bolj šibka, je pa časovna perioda dolga (10-14 ur). Zelo lepo izpade kombinacija bele in modre sijalke, ki poudari barve teh rib.
Glede rastlin pa je tako, precej Malavi akvarijev je brez rastlin (tudi sam jih nimam), lahko pa poizkusiš s kakimi vallsneriami in anubijami. Te dvoje ti bodo načeloma ribe pustile pri miru, drugo vprašanje pa je glede alg, ki znajo hitro napasti rastline in potem le te več ne izgledajo tako lepo.

Lp,
Gregor

Vrni se na “Ostrižniški akvariji”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost