Kaj na poden akvarija

Priprava in ureditev akvarija za ostrižnike

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
wiwa
Kraj: Okolica Kranja

Kaj na poden akvarija

OdgovorNapisal/-a wiwa » 16 Dec 2011, 22:03

Imam malavijce in občasno se zgodi ko koplejo da pridejo do stiroporja (1 cm) in še tega raztrgajo, res da v majhnih količinah. Zato bi na poden akvarija najraje dal neko drugo stvar npr. foreks ploščo. Ima kdo še kakšno drugo idejo.

Uporabniški avatar
she
Kraj: Kamnik okolica

Re: Kaj na poden akvarija

OdgovorNapisal/-a she » 16 Dec 2011, 23:49

Ne vem. So me pa opozorili,da naj na dno ne dajem nečesa pod čimer voda ne bo krožila,ker lahko nastanejo strupeni plini tak. Zaradi tega je pri meni stiropor letel iz akvarija.

Uporabniški avatar
isht
Kraj: Mirna Peč

OdgovorNapisal/-a isht » 17 Dec 2011, 07:50

wiwa: kaj imaš stiropor po celem dnu akvarija? Lahko bi ga dal samo tam, kjer imaš kamne, in ga pred nasipanjem peska obrezal z olfa nožem 'na nulo'.
Lahko poskusiš s kakim stirodurom, ki je trši oz. manj drobljiv...
Moj akvarij - 100l V2.0
Moj akvarij - 112l - zadnja sprememba 21.6.2011
Moj akvarij - 495l - raj za zlate ribe

Uporabniški avatar
wiwa

OdgovorNapisal/-a wiwa » 17 Dec 2011, 12:40

Ja stiripor imam po celonem podnu, očitno je to napaka, no v kratkem bo šel ven samo do takrat pa se moram odločit kaj naj dam spodaj. V primeru da akvarij spraznem dam na poden foreks (po celem podnu - no par cm manj kot je podenj) ter ga okol in okol zasilikonam (tako da spodaj ne bo vode, ter da med foreks in steklo ne bo prišel pesek), me zanima kakšen silikon vzet da bi se čim prej posušil in akvaril tako čimprej postavil nazaj.

Uporabniški avatar
David7
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a David7 » 08 Feb 2012, 20:00

Ne vem, ali še vedno iščeš pesek za na dno. Sam sem dal notri pesek za morske akvarije najbolj drobne granulacije, ki jo je imel Andrej na Vrhniki. Mi je super všeč, saj je po enem letu še vedno dokaj svetel.

Uporabniški avatar
KLARISA

OdgovorNapisal/-a KLARISA » 24 Okt 2012, 18:03

Jaz pa sem ravno zaradi kopanja ostrižnikov dala v akvarij izključno porfido kamen, ki je ploščat in težak in se ne more prevrnit. In če ga lepo zložiš v "majhne hiške",da ni kar nekaj nametano v kotu, ni težav. Ker bistvo je, da ribi ponudiš zavetje, tisti kamni, ki jih vidim v akvarijih, ki štrlijo v luft mi nikakor niso uporabni, zgleda sicer estetsko in lepo, samo za bolj divje ostrižnike, ki jih imam jaz to ne pride v poštev.

Uporabniški avatar
bojkoker
Kraj: Sevnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojkoker » 25 Okt 2012, 13:39

wiwa napisal/-a:......... V primeru da akvarij spraznem dam na poden foreks (po celem podnu - no par cm manj kot je podenj) ter ga okol in okol zasilikonam (tako da spodaj ne bo vode, ter da med foreks in steklo ne bo prišel pesek), me zanima kakšen silikon vzet da bi se čim prej posušil in akvaril tako čimprej postavil nazaj.

Če boš točil vodo ven in karkoli delal dlje časa kot je potrebno, da se ti stene akvarija posušijo, ni več pomemben tip silikona. Ker bakterijska kultura ti bo itaq škripnila in bo potrebno ponovno ciklanje. Ne zaradi suhih sten pač pa, ker vsi silikoni se sušijo približno enako- na nekako 12 ur naj bi polimerizirali 1mm v globino. Zato je priporočljivo recimo, če sam delaš akvarij in naneseš silikon v debelini cca 7mm, da se tak nov akvarij suši 3 do 4 dni in ne točiš vanj prej vode.
Torej vzemi kit za akvarije, priporočam, naredi kar planiraš, suši nekaj dni pa potem glede na to, kod si imel ostale stvari iz akvarija (na suhem ali v kakšnem drugem akvariju), ciklaj kolikor bo pač to potrebno.
Bojko

Miran

OdgovorNapisal/-a Miran » 25 Okt 2012, 18:10

Ni mi jasno kaj hočeš povedati z praznenjem akvarija, sušenjem silikona -7mm nanosa :? .Tema je stara skoraj leto dni , govor je bil, kaj na poden akvarija.

Uporabniški avatar
KLARISA

OdgovorNapisal/-a KLARISA » 25 Okt 2012, 20:52

Forumaš Miran vi pa edina stvar, ki jo delate je šinfanje. :tumbdown Lahko bi kaj pametnega napisali, ne da k.... vse po vrsti, če pa tega neznate pa keep the mouth shut. Prav spodbujate konflikte. :dont :dont

:whistl :whistl :)

Uporabniški avatar
wiwa

OdgovorNapisal/-a wiwa » 25 Okt 2012, 21:15

Zaenkrat mi še ni uspelo tega izvesti, edino kar sem naredil sem dal stran stiripor. Ravno zaradi problema sušenja silikona nisem še tega izvedel, ker je problem kam dat ribe za ta čas, pa zopet sledi verjetno delno ciklanje. Sej imam dva akvarija pa bi jih lahko začasno dal tja, vendar moram prej še mladice v promet spravt. Tako da tema vsekakor ni za vsmeti :)
Ali če bi ribe dal v drug akvarij pa cca 150l vode od 300l prihranil (v sodu), v vodo dal pesek in priklopil črpalko ali bi lahko v cca 3 dneh zadevo postavil nazaj (zanima me predvsem zaradi bakterijske kulture) ?

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 26 Okt 2012, 01:45

Mislim da če vso vsebino akvarija preseliš v kakšen sod z filtracijo vred, nebi smeli bit tezav. Priporočam da daš v sod tudi kakšno zračno pumpico, da bodo bakterije prejele čim več kisika.

LP! Dejan
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
s5jst
Kraj: Tolmin, Divača

OdgovorNapisal/-a s5jst » 26 Okt 2012, 10:25

Če rabiš samo za pod kamenje, potem mogoče tanko gumi podlogo, ki je za pod akvarije?
LP, Marko

Miran

OdgovorNapisal/-a Miran » 26 Okt 2012, 11:31

Zakaj bi bila napaka stiropor in ga hočeš odstraniti ? V vseh mojih akvarijih z ostrižniki, kjer je kamenje in možnost podiranja je podložen stiropor 1cm .Odrezan točno na notranjo mero akvarija, posneti robovi, da se lepo prilega.Na njega postavljeni temeljni kamni in zasuto z peskom.Tudi po zadnjem razdrtem akvariju po 8letih, ni bilo smradu, stiropor ni razpadel.
Kar se pa šinfanja tiče, ne vem kje Klarisa vidiš problem.

Uporabniški avatar
Uroš
Kraj: Koper, Ajdovščina (Cesta)

OdgovorNapisal/-a Uroš » 26 Okt 2012, 11:58

Stiromat, stirodur oz. kaj podobnega!

Miran

OdgovorNapisal/-a Miran » 26 Okt 2012, 12:11

KLARISA napisal/-a:Forumaš Miran vi pa edina stvar, ki jo delate je šinfanje. Lahko bi kaj pametnega napisali, ne da k.... vse po vrsti, če pa tega neznate pa keep the mouth shut. Prav spodbujate konflikte.

Vsa moja sporočila so napisana pametno iz izkušenj, ne rabiš delati pikic, pisati z angleščino.Moje objave niso - lep akvarij , krasne ribe, super izgleda.V bodoče Klarisa ignoriraj moje objave.
LP
Nazadnje spremenil Uroš, dne 26 Okt 2012, 13:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Navedba citata!

Vrni se na “Ostrižniški akvariji”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost