Kaj na poden akvarija

Priprava in ureditev akvarija za ostrižnike

Moderator: Ekipa Aquanubis

avoavo

Re: Kaj na poden akvarija

OdgovorNapisal/-a avoavo » 26 Okt 2012, 13:42

Postopek, ki ga je opisal Miran uporablja večina ¨ostrižniških¨ akvaristov, pri nas in v tujini.
Če oni nimajo problemov in se taka varianta obnese, ne vidim razloga zakaj se tudi nam tu ne bi :?

Uporabniški avatar
KLARISA

OdgovorNapisal/-a KLARISA » 26 Okt 2012, 15:58

Mhmm vidim kako radi delite izkušnje. Le zakaj drugi uporabniki napišejo svojo izkušnjo, predloge, vi pa zabijete nazaj? Ne ne, to se ne dela :dont :dont pa moje objave tudi vi lahko spregledate :worthy

Miran

OdgovorNapisal/-a Miran » 26 Okt 2012, 16:09

Klarisa, poglej moje prispevke v rastlinskem akvariju, dodajanju CO2, gnojenju rastlin in njihovem pripravku.
LP

Uporabniški avatar
bojkoker
Kraj: Sevnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojkoker » 27 Okt 2012, 14:24

KLARISA napisal/-a:Forumaš Miran vi pa edina stvar, ki jo delate je šinfanje. :tumbdown Lahko bi kaj pametnega napisali, ne da k.... vse po vrsti, če pa tega neznate pa keep the mouth shut. Prav spodbujate konflikte. :dont :dont

:whistl :whistl :)

Ja, ravno sem tole premišljeval, ko sem gledal moje prispevke pa videl, da se je "kolega" že 2x zaporedoma obregnil vame. No, če nima česa drugega početi in išče dlake v jajcu, naj izvoli. Vsak ima s voje veselje.
Tebi pa hvala za "podporo"
Bojko
Bojko

Uporabniški avatar
bojkoker
Kraj: Sevnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojkoker » 27 Okt 2012, 14:29

wiwa napisal/-a:Zaenkrat mi še ni uspelo tega izvesti, edino kar sem naredil sem dal stran stiripor. Ravno zaradi problema sušenja silikona nisem še tega izvedel, ker je problem kam dat ribe za ta čas, pa zopet sledi verjetno delno ciklanje. Sej imam dva akvarija pa bi jih lahko začasno dal tja, vendar moram prej še mladice v promet spravt. Tako da tema vsekakor ni za vsmeti :)
Ali če bi ribe dal v drug akvarij pa cca 150l vode od 300l prihranil (v sodu), v vodo dal pesek in priklopil črpalko ali bi lahko v cca 3 dneh zadevo postavil nazaj (zanima me predvsem zaradi bakterijske kulture) ?

No, me veseli, da je tema še IN. Moje mnenje ni nič drugačno - 3 do 4 dni sušenja silikona, vmes seveda naredi, kot si napisal in potem dodaj nazaj vse od vsebine filtra do vode, rastlin. Po mojih izkušnjah bi bilo potem pametno počakat še vsaj 2 do tri dni, ko imaš vse notri, potem dodaj ribice. Moglo bi bit v redu
Bojko

blade
Kraj: Velenje- Ljubljana

OdgovorNapisal/-a blade » 31 Jan 2013, 13:00

Tudi sam uporabljam stiropor pod peskom in nikoli nisem imel težav. Uporabljam ga že 12 let. Moje izkušnje so z stiroporjem :toja

Klarisa : Ti se z Miranom ne moreš primerjati niti v brisanju prahu. Miran piše in svetuje na svoj način,zato ker vse ponavlja že 10x z nasvetom,ker nekateri še ne dojamejo,kar svetuje in šele na koncu leta 2020 si pridejo gor.Enak način opažam tudi pri G. BojanuD,da vse ima svoje meje in človeku preseda vse ponoviti. Če primerjam Miranovo število postov in tvoje..... :happycry: :happycry: Prispevaj kakšen nasvet,izkušnjo,predlog....itd. Do takrat ,ko boš dovolj izkušena kot mi stari mački nam lahko rečeš "keep the mouth shut" . To ni konflikt,samo dobronameren post ;)

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 28 Jun 2013, 13:17

Mene pa zanima ali je forex plošča dobra alternativa stiroporu? Odopren je na vremenske vplive, torej bi nekako moral ustrezati. Kako je pa kaj v primerjavi s stiroprom glede vplivov na življenje v akvariju? Forex je penjen PVC in glede na to, da je bilo o škodljivih vplivih PVC-ja tudi že nekaj napisanega...Mnenja?

Vrni se na “Ostrižniški akvariji”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost