Alge v ostrižniškem akvariju

Priprava in ureditev akvarija za ostrižnike

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
BMW 540
Kraj: Kabul, CRO

Alge v ostrižniškem akvariju

OdgovorNapisal/-a BMW 540 » 27 Avg 2014, 08:46

Zanima me kako je kaj z algami v ostrižniškem akvariju, ker ni rastlin sem pomislil, da znajo biti problemi. Kako to rešujete? Slišal sem, da mora biti akvarij osvetljen precej manj časa kot rastlinski.

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Alge v ostrižniškem akvariju

OdgovorNapisal/-a ICs » 27 Avg 2014, 09:21

Kakor vzameš, če jih je preveč, je res problem, če jih je ravno prav, pa je videti predvsem naravno. Jaz svojega akvarija nimam osvetljenega nič manj, luči mi namreč gorijo 10 ur. Je pa osvetlitev lahko šibkejša kot v rastlinskem, to pa. Pa spet ne preveč.
Meni se količina alg vseskozi spreminja, odvisno je predvsem od tega, koliko nitratov je v vodi. Pozimi jih je tudi v tisti iz pipe manj, pa ta čas alg ni veliko. Imam sicer zasajeno eno valisnerijo, ki tudi malo skrbi za ravnovesje. Seveda je nekaj odvisno tudi od hranjenja, če recimo kdaj malo pretiravam s tem, se to pri algah takoj pozna. Lahko si pogledaš zadnje slike v moji niti, tam je lepo videti, kako izgledajo alge na kamenju.
Nazadnje spremenil ICs, dne 27 Avg 2014, 09:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
BMW 540

OdgovorNapisal/-a BMW 540 » 27 Avg 2014, 09:26

Sprašujem namreč zato ker dobivam zelo različne informacije glede osvetlitve, eni pravijo max 5 ur na dan...to mene osebno zelo moti ker je akvarij v dnevni sobi in brez osvetlitve je to potem izjemno neestetsko. Razsvetljava pri meni je 4X 54w...T5, razmišljam da dam dve modri sijalki in dve "dnevni-klasični". Malo alg mora biti drugače res vse skupaj deluje zelo umetno kar meni nikakor ni všeč.

Gledal sem tvoje zadnje slike, tiste alge res dodajo lep naraven izgled in vsaj meni to ni moteče.

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 27 Avg 2014, 09:44

Tule si lahko ogledaš, kako izpade 2 modri 2 dnevni, če si mogoče spregledal v moji temi. Kako bo pa z algami bomo pa videli, zaenkrat je bil akvarij ves čas v poteku ciklanja v temi:

0-15 sek ... 2x 54W T5 Juwel High-Lite Day + 2x 54W JBL Solar Ocean Blue Ultra
15-30 sek ... 2x 54W T5 Juwel High-Lite Day
30-45 sek ... 2x 54W T5 Juwel High-Lite Day + 2x 54W JBL Solar Ocean Blue Ultra
45-60 sek ... 2x 54W JBL Solar Ocean Blue Ultra

P.S.: Mi lahko nekdo na kratko pove, kako objaviti posnetek, da se predvaja znotraj strani?
Nazadnje spremenil gbauer, dne 27 Avg 2014, 10:17, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
Bakl

OdgovorNapisal/-a Bakl » 27 Avg 2014, 10:13

Jaz sem se bal, da bo alg preveč, ker se jih je med ciklanjem na nekaterih mestih nabralo precej na debelo. Ampak so tropheusi vse popasli v dveh dnevih!

Luč imam prižgano od 6h-24h, prižiga in ugaša se postopoma v obdobju prvih in zadnjih treh ur, najmočneje sveti nekaj ur okrog poldneva.

GBauer, iz povezave na Youtube odstrani https in zamenjaj s http. In odstrani &feature=youtu.be

LP,
Bogdan

Uporabniški avatar
BMW 540

OdgovorNapisal/-a BMW 540 » 27 Avg 2014, 10:29

Včeraj sem dobil informacijo, da so modre luči namenjene morski akvaristiki ker naj bi pripomogle k rasti alg, ki uničujejo "neke druge škodljive alge" in, da v sladkovodnem akvariju naredijo več škode kot koristi. No jaz bom tvegal :happycry: ker je zelo lepo in kolikor berem ste drugi to že poizkusili in ni bilo neke katastrofe.

medo

OdgovorNapisal/-a medo » 02 Mar 2018, 20:26

živio
imam cca 1 mesec star malawi akv in sem dobil rjave alge ki se kar hitro širijo,vodo preverjam in je ok
kaj bi bilo za storit
lp

Uporabniški avatar
ZLATI PAJČOLANJEK

OdgovorNapisal/-a ZLATI PAJČOLANJEK » 02 Mar 2018, 20:32

Živjo,
Če imaš alge šele 1 mesec, bodo gotovo šle, ko bo akvarij utečen.
₵₳Ɽ₳₴₴łɄ₴ ₳ɄⱤ₳₮Ʉ₴ V₳Ɽ. ⱤɎɄ₭ł₦

Uporabniški avatar
gbauer
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Grad na Goričkem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gbauer » 05 Mar 2018, 07:13

Preveč svetlobe, manj hrani...(ti ostrižniki živijo večinoma na večjih globinah, tako da ne marajo močne svetlobe)...
Drugače pa Malawi ostrižniki so večinoma rastlinojedi oz. limnivori, če imajo ostale hrane dovolj, se alg ne bodo lotili, drugače pa jim prav teknejo...
Ker je to njihova naravna hrana pa tudi Malawi akvarij z algami zgleda precej bolj naravno so v Malawi akvariju alge po kamnih prav zaželene (po steklu sicer glih ne, ampak na kmanih pa :))

Priporočam tudi branje naslednjega članka:
http://malawi.si/Ureditev/slides/Postav ... arija.html

Vrni se na “Ostrižniški akvariji”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost