Enostaven Malavi akvarij

Priprava in ureditev akvarija za ostrižnike

Moderator: Ekipa Aquanubis

BojanG
Kraj: Zaplana

Enostaven Malavi akvarij

OdgovorNapisal/-a BojanG » 07 Nov 2014, 09:14

Gledam slike ostrižniških akvarijev po netu...vse v nulo....vse perfekcionizirano, skrbno načrtovano, kar se mi zdi pohvalno.Le tako bo akvaristika napredovala.
Toda vse to morda zbega akvarista začetnika, ki bi si zaželel urediti akvarij z ostrižniki iz jezera Malavi.poleg same ideje o dekoraciji ima veliko preglavic , pri poplavi vedno novih in novih ostrižnikov, kaj izbrati.

Sam sem se lotil zadeve takole :
v akvarij Juwel RIO 450, ki mi služi že 15 leto, sem se pri zadnji postavitvi fokusiral na Malavi klasiko. Za osnovo, ker je akvarij bolj temen, sem si izbral vrsto L.caeruleus, ki s svojo rumeno barvo poživi tak akvarij. Njih imam cca 25-30 kom. Za protiutež sem naselil še jato Pseudotropheus sp.Acei in maylandia greshakei...nič presenetljivega. poleg tega imam v akvariju še samca Pseudotropheus socolofi in Aulonocara jacobreibergi . Vseh ostrižnikov je cca 45.

Pesek je črni bazalt, v vseh teh letih nisem imel z njim in z ostrižniki nobenih problemov. Kamenje je bilo nabrano v hudourniškem potoku in skozi vsa ta leta je postal lepo obrasel z algami.
Zamenjal pa sem žarnice iz T-8 prešel na T-5.

včasih, ko smo v dilemi, se izkažejo najbolj preproste odločitve in rešitve za zelo lepe in uporabne. Morda pa nekoga zamika Malavi klasika, kdo ve?
http://www.youtube.com/watch?v=TwvTpiVZXBs
Nazadnje spremenil gbauer, dne 07 Nov 2014, 12:46, skupaj popravljeno 4 krat.
Razlog: Dodan predogled videa... Prestavil sem tudi temo v forum ostrižniški akvariji (se mi zdi, da bolj sodi tja). V forumu "Akvariji naših članov" bi naj bili namreč akvariji predstavljeni po predlogi.

Uporabniški avatar
rtmktl
Kraj: Sovodenj

Re: Enostaven Malavi akvarij

OdgovorNapisal/-a rtmktl » 07 Nov 2014, 11:55

Pogrešam sliko celotnega akvarija :).
Sicer pa "simpl is tanartabulš" :)
LP, Blaž
Moj akvarij 180l 1.del, 2.del; 20l nano.

Uporabniški avatar
smukc
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a smukc » 07 Nov 2014, 14:31

Oh lepe spomine obudi tale posnetek :)

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 07 Nov 2014, 17:31

Smukc, bi se dalo na dooolgo o tem :)

Tak simpl sistem sem imel tudi sam postavljen, lahko ga vidite v moji temi moj 770l akvarij. Mislim da ga bom slej ko prej spet postavil. Malo drugače, ampak še vedno bo ostalo enostavno.

Sliko celega akvarija pa bi vsi radi videli :)
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Vrni se na “Ostrižniški akvariji”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost