Par vprašanj glede postavitve Malawiskega akvarija

Priprava in ureditev akvarija za ostrižnike

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Labrax

Re: Par vprašanj glede postavitve Malawiskega akvarija

OdgovorNapisal/-a Labrax » 25 Jan 2010, 15:41

Dejan_007 napisal/-a:Kaj pa Tanganyika? Za 200l je vsekakor bolj primeren slednji biotop oz. jezero.

Ne poznam preveč dobro biotopa...vem da je jezero blizu Malawi, okolje tudi podobno...
Ribe pa me spominjajo na ''gvate''(morska riba, kot babica :wide: ), pač take ki ležijo na dnu.
Ali so tudi druge bolj ''leteče'' ribe ala Malawijci?

Dejan_007 napisal/-a:Če imaš možnost imej čim večji akvarij :)

To itak, moram en dan z metrom malo pomerit prostor.
Lahko si pa tudi zamislite izraz na obrazu (bodoče) žene ko ji bom začel z rokami prikazovat mere akvarija...ona že zdaj pravi da kaj mi bo večji, da je že ta velik(54l :lol: ), pa da tudi mi živimo v premajhnem stanovanju itd...poznana zgodba brez konca, pač totalni neakvarist :wide:

Kjeri pa je najmanjši Malavijc?
Kolko različnih vrst bi lahko imel in koliko osebkov?

Miran

OdgovorNapisal/-a Miran » 25 Jan 2010, 16:08

Na Hrvaškek forumu imaš opis vseh jezer in rib, ki bivajo v njem, tudi z slikami.Imaš cel popoldan kaj čitati, potem pa se odloći.
Lp

Uporabniški avatar
dule
Kraj: Hoče ( okolica MB )
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a dule » 25 Jan 2010, 16:18

V Tanganyiki je zelo veliko rib, ki so dosti bolj specializirane in bolj raznolike po obnašanju in obliki kot v Malawiju. Predvsem je nekaj vrst (polžarke, calvusi, ...) ki so manjše in primerne že za 60-100l akvarij, v Malawiju je ostrižnikov, primernih za tako litražo dosti manj. Osebno se mi Tanganyika dosti bolj dopade, kot pa Malawi. So pa Tanganyika riba dosti bolj očutljive kot njihove dalje sorodnice v Malawiju, prav tako je ribe težje dobiti v trgovinah (tu vskoči Aquashop). V bivši jugi je sicer tudi to jezero zelo dobro zastopano (sploh po Tropheusih), tako da najboljše, če pogledaš na kak njihov forum.

lp Martin

Uporabniški avatar
Labrax

OdgovorNapisal/-a Labrax » 25 Jan 2010, 23:53

Hmm...bo pa Tanganyika ostrižnike malo težje dobit po mojem...

Danes sem v zooticu videl Ciclasoma nigrofasciatus...imajo par, ki je položil ikre.
Res sta smešna - samo da se malo približaš akvariju skočita oba nate :wide:

Imajo tudi Pseudotropheus zebro ter poln akvarij raznih ostrižev...precej modrih, mislim da demasonijev.

Uporabniški avatar
Seb
Kraj: Koper
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Seb » 17 Apr 2010, 23:41

Offtopic, se opravičujem: Ikre nigrofasciatusov so zdaj pri meni doma, ker smo spraznili vse akvarije... so se pravkar izlegle mladice ;) Starša sta pa v Tušu, kar pomeni da bosta v kratkem imela repete... to se množi hitreje od podgan :D

Vrni se na “Ostrižniški akvariji”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost