Vegi debata

Pogovor brez omejitev: politika, računalništvo, blodnje,... =)

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Vegi debata

OdgovorNapisal/-a ICs » 29 Avg 2013, 08:14

pk705 napisal/-a:Da, veliko sovrstnikov imaš že pod rušo, vendar je krivljenje mesa za to neutemeljeno. Glede na vse možne (prehrambene), okoljske in genetske faktorje zaključek brez obsežne raziskave in razlage preprosto ni smiselen.

Tako je. Pri nas na vasi je recimo cel kup 70 - 80 letnikov (pavšalno, leto gor ali dol) - vsejedcev, pa jih je večina čilih in zdravih, leta in iztrošenost zaradi težkega dela v preteklosti ipd., moramo pač vzeti zraven v zakup, če hočemo definirati "stopnjo" zdravja in psihofizične kondicije.

Pa še nekaj branja, ki se tiče teme.

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 29 Avg 2013, 08:22

pk705 napisal/-a:...
Človek je naravno (žal) egoist. Osebno se rad ukvarjam z dvigovanjem uteži (ne samo zaradi izgleda, pač vredu šport je ) (vem, da se odpiram za vse mogoče stereotipne ad hominem napade, vendar je to "najnižji in najbolj obsojanja vreden nivo debatiranja" in upam, da se bomo temu lahko izognili). Zato pač rabim relativno velik vnos beljakovin, če hočem napredovati. Obstaja minimalna zaenkrat izključno hipotetična možnost, da bom zaradi velikega beljakovin živel nekaj let manj (moje ledvice in jetra so v odličnem stanju, zato ta vnos glede na študije ne bi smel biti problematičen). Prav tako obstaja bistveno manj hipotetična možnost, da bom zaradi aktivnega ukvarjanja s športom živel dlje (zadnje raziskave kažejo, da dvigovanje uteži pri naporih, ki se bližajo maksimumu naredijo več za srčno-žilno zdravje kot cardio telovadba). ...

Tale podatek sem dobil od kolegice glede športnikov - veganov: "Čedalje več jih je in to iz vseh športnih panog Tule jih je par: http://www.polet.si/ziveti-zdravo/zmago ... dli-zivali , potem so pa tu še "najmočnejši Nemec" Patrik Baboumian, bokser (MMA) Mac Danzig (v zadnjih mesecih celo na 80/10/10 presni:)), en kup ultramaratoncev, tenisačici Williams... za Andrejo Mali sem bila pa res vesela, ko sem zvedela, upam, da je še več takih "skritih" veganov-športnikov v SLO in da se čimprej javijo;)..."
Mal si poglejte tole skupino https://www.facebook.com/groups/VeganBo ... s/?fref=ts sami vegani, sami športniki, builderji Samo omejeni še verjamejo da potrebuješ meso, mlečne izdelke in jajca da si builder ipd... ;)Pa lepo povejo kaj jejo in kako trenirajo..
Scott Jurek... ultramaratonec, sedemkratni zmagovalec ene najtežjih tekaških preizkušenj na svetu sploh, ultramaratona Western States Endurance Run, trikratni zmagovalec legendarnega grškega Spartatlona, dvakratni zmagovalec ultramaratona Badwater v peklensko vroči Dolini smrti in nenazadnje, zmagovalec »največje tekme, ki je svet ni videl«, tekaškega merjenja moči z indijanskim »ljudstvom tekačev«, ultramaratona v Bakrovih kanjonih s Tarahumarami. legenda!

Glede beljakovin se močno pretirava in izkazalo se je, da gre za še en lažni reklamni mit, spoduciran od raznih "proizvajalcev" prehranskih dodatkov. Primer: "Ko govorimo o športni prehrani, velikokrat naletimo na besedo BCAA (Branched-chain amino acids). Gre za aminokisline z razvejano verigo, ki se porabljajo med športno vadbo, sem spadajo izoleucin, leucin in valin. Uţivanje BCAA naj bi izboljšalo športni uspeh, saj vplivajo na povečanje količine strukturnih beljakovin v mišicah, kar posledično pomeni večjo mišično maso, ki je rezultat povečane sinteze beljakovin. Predvsem leucin je tisti, ki stimulira mišične draţljaje in s tem sintezo beljakovin v mišicah. Pri podganah, ki so 2 ure tekle na tekočem traku, se je sinteza zmanjšala po vadbi. Ko pa so jim dali leucin, je ta stimuliral signalne poti v mišicah in to je povečalo sintezo beljakovin, da je bila ta enaka stanju pred vadbo ("Nutritional Supplements: BCAA and it`s effect on sports performance,"). Vendar pa se moramo zavedati, da so učinki leucina pri ljudeh lahko drugačni. Raziskave na Nizozemskem so pokazale, da je dodajanje beljakovin ogljikovim hidratom po treningu moči povečalo sintezo beljakovin. Vendar pa dodatni vnos leucina pri tem ni povzročil dodatnega povečanja sinteze, kar si lahko razlagamo tako, da je bila mišična sinteza beljakovin ţe dovolj stimulirana samo zaradi kombinacije vadbe in beljakovin in je bila s tem ţe doseţena zgornja meja, do katere je še moţen učinek beljakovin na stopnjo sinteze. To so potrdile tudi razsikave v Texasu ("Nutritional Supplements: BCAA and it`s effect on sports performance,"), kjer so ugotovili, da leucin, ki so ga dodali sirotkinim beljakovinam, ki so jih dali športnikom pred treningom moči, ni dodatno povečal sinteze beljakovin ali kakorkoli drugače vplival na ravnovesje beljakovin v mišicah."
"Fern je ugotovil, da povečan vnos beljakovin - 3,3g/kg TT/dan v primerjavi z vnosom 1,3g/kg TT/dan, poveča oksidacijo aminokislin za samo 150%, iz česar je Fern predvideval, da je bila količina beljakovin, ki so potrebne za povečanje mase, preseţena. Tarnopolsky je ugotovil, da je bila celotna sinteza beljakovin v telesu povečana ţe pri vnosu 1,4g/kg TT/dan v primerjavi s tistimi športniki, ki so vnesli le 0,9g/kg TT/dan. Ko so vnos beljakovin povečali na 2,4g/kg TT/dan, se sinteza ni povečala za več kot pri tistih z vnosom 1,4g/kg TT/dan (Ann C. Snyder & Naik, 2006".
"Prav tako je skrb o prenizkem vnosu beljakovin odveč, saj z raznoliko hrano in zadostnim energijskim vnosom zadovoljimo potrebe organizma po beljakovinah. Pri ţenskih športnicah lahko pride do oligoamenoreje, vendar dokazi pričajo o tem, da ni vzrok v rastlinski hrani temveč v prenizkem energijskem vnosu športnic, ki je glavni razlog, da do tega sploh pride (Nieman, 1999)."
itd...
> Iz diplomskega dela: http://www.fsp.uni-lj.si/cobiss/diplome ... ljNika.pdf
Nazadnje spremenil BojanD, dne 29 Avg 2013, 08:29, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 29 Avg 2013, 08:27

ICs napisal/-a:Pa še nekaj branja, ki se tiče teme.

O ljubo vesolje, pa ti veš kdo je ta fundacija? :sickbigeye: Mesni lobi d. n. o. multinacional :wall
Pranje možganov press

pk705
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pk705 » 29 Avg 2013, 08:43

Bom več odgovoril skupaj s kakšno študijo zvečer, ko bom imel čas. Kar se tiče beljakovinskega vnosa - da, prednosti se kažejo nekje do 1.7g/kgtt/dan (in ne pogosto oglaševani 3+g/kgtt/d), se popolnoma zavedam. Kar zame še vedno pomeni 150g beljakovin na dan. Pač, meni jih je najlažje vnesti z piščancem. Ne pravim, da ne obstajajo druge možnosti, men je pač ta najlažja in najokusnejša (in najcenejša).

Prosim, ne vpletati vrhunskih vzdržljivostnih športnikov v debato. Način treninga je izjemno drugačen in nima praktično nič skupnega z dvigovanjem uteži.

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 29 Avg 2013, 08:44

BojanD napisal/-a:[
P.s. ta hip na FBju našel eno iskrivo na to temo: dr. Miloš je na steno pred svojo ordinacijo nalepil to obvestilo. Cool!
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 2715_n.jpg
:toja
Pa ljudje dragi, dajte že spregledat, oprali so vam možgane kot ovcam!

Nekdo, ki si je upal uradno reči: STOP.
Tako kot Gandhi, M. L. King, Rosa Parks in še mnogi drugi, ki so bili inicialna iskrica za korenite spremembe v družbi.
Čestitke, Gospod mag. Miloš Zidanik, dr. med., moj poklon. :worthy

Kolegica Tatjana Fister pravi: "To ne pomaga dosti, dokler šolski sistem zdravnike uči samo prepoznavati bolezni in predpisovati zdravila (beri akviziterstva za farmacijo), ne naučlijo jih pa nič o zdravju. Baaahhhh, bo še trajalo....."
Kolega Thomas Cuk: "Zdaj sta samo dve možnosti: ali da izgubi licenco ... ali pa je prva lastovka, znanilka pomladi in bo as med asi." :toja :clap

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 29 Avg 2013, 08:58

rtmktl napisal/-a:Bojan, kaj pa če so Kitajci oprali možgane vam? :drink

Si prebral knjigo KITAJSKA ŠTUDIJA. Najprej jo preberi! To svetovno uspešnico je napisal ameriški avtor, američan T. Collin M. Campbell II., ki je krožil leta in leta po raznih vladnih komisijah in odborih za zdravo prehrano. Kitajska se imenuje zato, ker so ravno na Kitajskem naredili doslej na planetu najobsežnejšo in najdalj trajajočo znanstveno/statistično raziskavo o učinku prehrane na zdravje ljudi. Ne trdim, da je vse res, kar tam piše, lahko je tudi tu skrita kakšna manipulacija, za katero stojijo močni prehranski lobiji, ki obvladujejo zadeve globalno; a vsekakor je ta knjiga tista referenca, na katero se sklicujejo nešteti avtorji v teh debatah in raziskavah, celo in predvsem medicinskih. Poglej moj zgornji post , fotko zdravnika, kaj je obesil napis na vrata svoje ordinacije: kaj je napisal v tem fantastičnem napisu spodaj, ti citiram:

"P.s. to mnenje sem napisal na podlagi Campbell TC Kitajska študija" :clap
Eppur si muove :toja

Nujno prebrati:
Kitajska študija je knjiga, ki je temeljito pretresla medicinske in nutricionistične kroge po vsem svetu. Avtor v njej pojasnjuje mehanizme delovanja človeka (vpliv hrane na zdravje oziroma bolezen) in človeške družbe (medsebojno prepletenost prehranske, farmacevtske, medicinske industrije, ter znanosti, šolstva in politike). Ponuja nam usodno pomembno orodje za preprečevanje in zdravljenje skoraj vseh bolezni in informacije o realnih zmožnostih sodobne farmacevtske medicine.

Dr. Campbell je ena največjih znanstvenih avtoritet na svetu; na njegove raziskave ni imel vpliva nihče: ne industrija, ne oblast, ne lastne finančne koristi. Njegovo temeljno vodilo je iskanje resnice.
Uči nas, kako se z lahkoto spremenimo iz pasivnih »kupcev zdravja in daljšega življenja« v ljudi, ki si bodo zagotovili velikanske koristi, četudi že imajo napredovane kronične oz. avtoimunske bolezni, vključno z rakom, diabetesom, multiplo sklerozo, lupusom, artritisom …
Izid Kitajske študije štejem kot naš doslej največji prispevek k javnemu zdravju in zdravju posameznika in sem na ta zgodovinski prispevek izjemno ponosen. Knjiga bo aktualna, dokler bomo ljudje takšni, kot smo, kar pomeni, da bomo z njo osrečevali še veliko generacij.
Tistim, ki so razumeli, da lahko sami za svoje zdravje naredijo več kot vsi drugi skupaj, sem z nemalo zadrege priporočal na kupe knjig, da bi jim ponudil celovite, jasne, prepričljive in preverjene informacije. Od zdaj naprej ne bom imel teh težav – ponudil bom samo eno knjigo – Kitajsko študijo."
Nazadnje spremenil BojanD, dne 29 Avg 2013, 09:16, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
rtmktl
Kraj: Sovodenj

OdgovorNapisal/-a rtmktl » 29 Avg 2013, 09:14

No saj to pravim. Vsaka skrajnost je zame neumna. Lahko, da imam sprane možgane (kolikor jih že imam - s tem se ne bi preveč hvalil :) ), a moje mnenje je še vedno tako, da je človek bolj zdrav, če je čim bolj raznoliko hrano. In ja, med njo spada tudi meso. Seveda ne gre pretiravati. Tako kot z nobeno rečjo ne.
Sam imam zelo rad zelenjavo. Kaj je boljšega kot spomladanska solata iz domačega vrta, kumare, paradižnik, ... Vendar pa kdaj pa kdaj tudi kakšen čevap, riba, ... več kot paše.
Neka druga (ali celo ista?) medicina pa pravi, da organizmu škoduje tisto, kar že v naprej misliš, da ti bo škodilo. Torej zagovarjajo: "vse je v glavi". Tudi če to teorijo pogledaš malo bolj od daleč, malo z rezervo, se morda zdi celo smiselna. Torej? :)
LP, Blaž
Moj akvarij 180l 1.del, 2.del; 20l nano.

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 29 Avg 2013, 09:27

rtmktl napisal/-a:No saj to pravim. Vsaka skrajnost je zame neumna. Lahko, da imam sprane možgane (kolikor jih že imam - s tem se ne bi preveč hvalil :) ), a moje mnenje je še vedno tako, da je človek bolj zdrav, če je čim bolj raznoliko hrano. In ja, med njo spada tudi meso. Seveda ne gre pretiravati. Tako kot z nobeno rečjo ne.
Sam imam zelo rad zelenjavo. Kaj je boljšega kot spomladanska solata iz domačega vrta, kumare, paradižnik, ... Vendar pa kdaj pa kdaj tudi kakšen čevap, riba, ... več kot paše.
Neka druga (ali celo ista?) medicina pa pravi, da organizmu škoduje tisto, kar že v naprej misliš, da ti bo škodilo. Torej zagovarjajo: "vse je v glavi". Tudi če to teorijo pogledaš malo bolj od daleč, malo z rezervo, se morda zdi celo smiselna. Torej? :)

Žal se močno motiš glede čevapov in rib, čeprav se strinjam s tem zadnjim; to je tudi ta famozni učinkek placeba, ki postavlja farmakologijo na stranski tir. Saj sem zgoraj že napisal: vegi ni samo zdrava prehrana, je način življenja, tu dajemo velik poudarek na duhovnost, jogo, spanje, druženje, čist zrak in vodo, iskanje harmonije z naravo in med ljudmi, ljubezen in zdrava spolnost in vse te zadeve, informiraj se in ne živi v srednjem veku.
Glede hrane je žal tako, da je človeški organizem zapleten sistem medsebojnih biokemičnih rekacij in glede tega smo presenetljivo podobni drugim živalim in rastlinam itd; če pogledamo minerale in vitamine, večinoma imajo skoraj enak učinek in potek delovanja, kot pri človeku....imamo pa svojo specifično genetiko in fiziologijo in vse, čemur se šele prilagajamo, je škodljivo in je bolj zdravo za nas jesti bolj naravno hrano. Pred dnevi sem tu pisal o genetsko spremenjeni pšenici = beli moki, ki ji nismo prilagojeni in razultat je množica bolezni in alergij že pri otrocih in kar se sedaj kaže, z večletno zamudo tudi pri strarih ljudeh, vedno več, celo diabetes tipa 1 je spoznan kot posledica jedenja take genetsko zmanipulirane (bom namenoma napisal po domače, se oproščam; zjebane) prehrane. Ti lahko še tako meditiraš po jedenju belega kruha, a prebava dela po programiranih biokemijskih reakcijah in principih in če se ti nalagajo v telesu strupi in škodljivi prosti radikali, se pač ti, pa če se ti medtem na glavo postavljaš >:D

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a ICs » 29 Avg 2013, 09:28

BojanD napisal/-a:
ICs napisal/-a:O ljubo vesolje, pa ti veš kdo je ta fundacija? :sickbigeye: Mesni lobi d. n. o. multinacional :wall

Pravi kdo? Piše kje? Mogoče zato, ker ga je kritizirala FDA? Ta ista FDA, ki podpira Monsanto?

Mesni lobi? Zame bi to bil, če bi narekoval tole: "Jejte meso, meso, samo meso in še enkrat meso." Tako pa na njihovi strani najdemo tudi še kakšne druge nasvete glede prehranjevanja. Sicer pa jaz nečemu, kar se prakticira že tisočletja, nikakor ne bi rekel lobi...
Drugače pa nisem nikomur zabičal, da je zadeva na linku, ki sem ga posredoval "sveta" in edina pravica, ki jo imamo ozoroma dolžnost, ki jo moramo upoštevati. Vsak naj - če hoče seveda, sam prebere, saj je zgolj informativne narave, nikogar v nič ne sili.

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis

OdgovorNapisal/-a ICs » 29 Avg 2013, 09:44

.....vegi ni samo zdrava prehrana...

Na spletu lahko najdemo ravno toliko trditev in študij, da to ni. In za vse sigurno ni. In ni ga junaka, ki bi lahko trdil nasprotno.

I'm not vegan anymore.

Ponavljam: link je info narave, ne prejudiciram in tudi ne narekujem nikomur nič.

Aja še nekaj, za zaključek bo to kar v redu: Rad imam zelenjavo, veliko zelenjave. Ampak imam rad tudi meso. Odreči se mu ne mislim. In zaradi tega nisem nikomur dolžan polagati računov. Spoštujem živali, pa tudi ljudi. Ni mi potrebno definirati, koga spoštujem bolj. Menim, da je to irelevantno. Če za tisto kar delam sebi in drugim, vsi ki me poznajo (med njimi so tudi vegetarjanci) ocenijo kot pozitivno, potem sem srečen in zadovoljen. In če bi me nikoli nihče ne pokritiziral, bi vedel, da nekaj delam narobe.

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 29 Avg 2013, 10:18

Glede KItajske študije, ki sem jo reklamiral zgoraj, moram povedati, da sem ob branju knjige na določenih mestih tudi sam podvomil v nekatere trditve in kasneje opazil, da sem imel morda celo prav, ker nisem edini. Moram pa poudariti, da gre za posamezne podrobnosti, ki pa žal potem mečejo slabo luč na celo to problematiko. Tu sem sam opazil, da mnogi, tudi sam - delamo pogosto to napako, da nekje pri nekomu najdemo neko napakico in potem ovržemo vso dejavnost, ki jo avtor zagovarja. Huda napaka!!!
Sam sem pred leti to naredil s presnojedstvom: kakor hitro sem mogel, sem kupil tisto Biblijo presnojedstva, knjigo Proč s kuhinjskim loncem znanega pokojnega Nemca, a žal kot biolog našel v knjigo morje strokovnh napak in netočnosti, kar me je odvrnilo od presnojedstva: v bistvu tako nekdo škoduje ugledu celotne problematike (podoben tak model je zame Alois Kolar, učitelj Naravne higiene, ki trdi, da bakterije in virusi sploh ne povzročajo bolezni in podobne veleoslarije - pa reči sedaj, da zagovarjaš naravno higieno :wall ).
Žal je ravno tu v t.i. zdravi prehani cel kup samozvanih gurujev (kot jim pravi kolega kengurujev) ali pa na drugi strani morda vseeno podkupljenih uglednih znanstvenikov, ki potem delajo branži popolno štalo in zmedo.
Ampak kljub možnim napakam ali celo zavestnim manipulacijam je ta knjiga že taka kot je, pravi epohalni mejnik in predstavlja pomemben preboj k priznavanju in upoštevanju vegetarijanstva v povezavi z zdravo prehrano. In to je ključno, sedaj debate o alfatoksinu in nekih mejnih vrednostih in to in ono, to so podrobnosti, posamezna drevesa: moramo pa gledati gozd kot celoto!

>> Kolega je napisal: Darko Drasler: " Sem vegetarianec že vsaj 23 let, živali imajo pri meni enak status kot ljudje a če je nekaj slabo in nestrokovno narejeno, zraven pa še zavaja, se temu odločno uprem, pa naj bo še tako všečno in v sozvočju z mano. In Kitajska študija je tak primer. Avtor namenoma spregleda podatke, ki mu niso všeč ali ki se ne ujemajo z njegovim namenom, jih prireja, sklepa brez osnove in tako naprej. To ni prav in Kitajska študija je en velik nateg, škoda pa ogromna, saj pade senca dvoma na vse tovrstne študije, vegetarijance in vegance. Če koga zanima kaj več, je tukaj eden od strokovnih prispevkov, ki študijo postavijo na laž": http://rawfoodsos.com/2010/07/07/the-ch ... or-fallac/

P.s. v vednost: pravkar poteka ta debata in izkazalo se je, o čudo, da je tale Darko uradni raziskovalec, torej lahko skepamo na določene okoliščine... a ima še kako prav: Darko Drasler: " In brez dvoma, je večina bolezni povezanih z napačno prehrano. ZZV na leto sofinancira za skoraj 100 mio € zdravil za zmanjševanje gastritisa. To je noro! Da ne omenjam zdravil za zmanjševanje holesterola, visokega krvnega tlaka ..."

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 29 Avg 2013, 11:50

BojanD napisal/-a:
ICs napisal/-a:Pa še nekaj branja, ki se tiče teme.

O ljubo vesolje, pa ti veš kdo je ta fundacija? :sickbigeye: Mesni lobi d. n. o. multinacional :wall
Pranje možganov press

Se popravljam, sem se pozanimal pri kolegih, pravijo takole: Weston-Price Foundation, ki je financiran s strani mlečne industrije in na veliko promovira uživanje surovega mleka ... napadajo pa sojo in podobne zadeve, že videno 1000 x.

Uporabniški avatar
Lukasem
Kraj: Ljubljana - Šentvid

OdgovorNapisal/-a Lukasem » 30 Avg 2013, 13:54

pk705
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pk705 » 30 Avg 2013, 18:57

BojanD napisal/-a:Pred dnevi sem tu pisal o genetsko spremenjeni pšenici = beli moki, ki ji nismo prilagojeni in razultat je množica bolezni in alergij že pri otrocih in kar se sedaj kaže, z večletno zamudo tudi pri strarih ljudeh, vedno več, celo diabetes tipa 1 je spoznan kot posledica jedenja take genetsko zmanipulirane (bom namenoma napisal po domače, se oproščam; zjebane) prehrane.

Povezava do študij, prosim.

Ker si bolje podučen kar se tiče kitajske študije, bi te vprašal, kakšne kontrole je vključevala glede izločanja ekstremov, starosti, celotnega vnosa kalorij, kompozicije teles, nivojev telovadbe in genetske zgodovine subjektov?

Pač, veliko bolezni je povezanih s prehrano. Prav tako s telovadbo, stresom, ipd. Se strinjam. Nikjer pa ni smiselnih neizpodbitnih dokazov, da je uravnotežena veganska dieta (ki je relativno draga in komplicirana) boljša od uravnotežene vsejede diete. Če pa so, pa te prosim, za študijo o tem.

Joj, če bi bili le vsi vegani/vegeterianci dejansko tako zaskrbljeni glede zdravja in bi napadali debele ljudi namesto mesojedcev...

Lukasem - Nihče ni rekel, da se ne da. Le manj praktično in dražje je.

P.s.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21118604
Malce za šalo malce zares ;).
Pa če že imamo tako radi korelacijske študije...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22676203
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22717188
Pa še malce o beljakovinah...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12380246
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22150425
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15640518
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19927027
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6390614
P.p.s.
Bojan - kaj imaš proti zdravnikom?

divine

OdgovorNapisal/-a divine » 01 Mar 2014, 09:17

Razmišljal sem že o tem da bi posiskusil vegetarijanski način prehranjevanja vendar se bi zelo težko odvadil jesti mesa :)

Vrni se na “Prosti pogovor”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost