Vegi debata

Pogovor brez omejitev: politika, računalništvo, blodnje,... =)

Moderator: Ekipa Aquanubis

Luksi

Re: Vegi debata

OdgovorNapisal/-a Luksi » 07 Maj 2016, 10:48

Se nisem nameraval vmesavati v tole debato, ampak glede na to, da smo ze imeli smrtne primere, ko strasi, zaprisezeni vegani niso ustrezno hranili otrok se mi zdi taksno propagiranje veganstva skrajno neodgovorno.

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk

Andrej
Kraj: Obala

OdgovorNapisal/-a Andrej » 07 Maj 2016, 17:24

Bojan. Sam govorim na splosno, pustmo zdaj industrijsko sranje...ce mene vprasas se to se namensko pocne, saj nas je ze prevec v svetu. Sam kupujem meso, salame in sire od kmeta iz Podcetrtka za katerega tocno vem s cim hrani zivali ker smo vecX tam na oddihu, le za kak 1. Maj ipd gremo k mesarju, pa vcasih kak puranji ali piscancji zrezek.
Pa ne me razumet da ne verjamem temu kar pisete, le to je da vsaka medalja ima dve plati in da se bo otrokovo telo nardilo iz same zelenjave pa zal ne verjamem. Verjamem da se da s prilagojenim veganstvom s kakimi dodatki, oz strogo nadzorovano kaj jes, da telo res dobi kar mora dobit, samo kolko je veganov se tega drzi?
Imam 2 frenda vegana, pa sta tako zavaljena in stalno jih nekaj matra to pa ono pa tretje. Zgledata zelo zelo dalec od zdravih ljudi.
Se slabsi so presnojedci. Imam eno frendico v tem in ima kao super nastudirano kaj in kako, pa...ko jo vidis enako zgleda dalec od zdrave osebe, glede na to da so ji vse misice vsahnile in jo je "sama koza in kost".
Da vidim take ljudi vsiljevat otroku veganstvo, ko ga se sami zase ne obvladajo...heh
Jst mislim da je vse dobro, le pravilno se je treba prehranjevat, pa mesa ipd zadev pac ne smes abuzirat, medtem ko zelenjave pa res komot pojes kolko jo le lahko.

Uporabniški avatar
boysta
Kraj: Slovenija 2104 Maribor Pobrežje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 07 Maj 2016, 22:29

Pogledaš živali:
- Levi in "plenilske živali" - se spravijo na antilopo, na "meso" in s tem ima 1 teden mira.
- Krave in goveda pa cele dneve "zobarijo" travo migrirajo po celinah za travo - prav tako hrčki, morski prašički..Kača ima z enim "kosilom" tudi do nekaj mesecev mira.Če bi samo solato jedo "zelenjavo" nebi vzdžal niti 30 minut in bi že spet jedo "cel dan se mi neda iskati hrane".Rak in ostale bolezni na to nimajo vpliva.

Moja prababica je jedla ocvirke, jajca, kure, svinjino, polnomasno mleko - dočakala častljivih 87 let -1994.Življenje je bilo stresno, da nebo kdo reko "da je zaj bolj stresno": Preživela prvo svetovno vojno in prav tako tudi drugo.Ne moram pozabiti, njenega dobrega mleka - 3 žlice belega sladkorja v "2dl šalico mleka" z zobmi ni imela težav - zobna ščetka in zobna pasta "pozabi" na to - ni bilo tega.Z zdravjem ni imela težav - gripe in prehlade je zdravila z "šnopsom".Hišo si je ogrevala z premogom,..

Najhuje je - kajenje, razni "praški", emulgatorji, spet odvisno - telo ti že samo pove, kaj delaš prav in kaj narobe.
Gotovo k temu prispeva genetski zapis.
01.)Spremenite odnos do živali!Raje jih uživajte na Satelitskem krožniku.
02.)Tudi majhne ribe imajo lahko velike apetite.
03.)Res je,da veliko živalskih vrst izginja.So pa zato ljudje vse manj človeški
04.)Ali je astronavte na Luni ponoči nosila zemlja ?

Uporabniški avatar
boysta
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 08 Maj 2016, 15:49

@BojanD zanima me kako izmeriti zakisanost telesa ? Ali si kdaj izmeril ph urina in krvi ?
Ali se, da izmeriti kislost krvi, urina z akvarijskimi testerji - (ph elektronski meter, kapljični) ? Kolikšna je izmerjena vrednost ph - urina, in krvi pri "optimalnem" zdravem človeku ?Ali se izmeri vensko kri ali kaj duga, in kako se jo pravilno izmeri - zjutraj na tešče in ali še zvečer ?

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 09 Maj 2016, 14:40

Luksi napisal/-a:Se nisem nameraval vmesavati v tole debato, ampak glede na to, da smo ze imeli smrtne primere, ko strasi, zaprisezeni vegani niso ustrezno hranili otrok se mi zdi taksno propagiranje veganstva skrajno neodgovorno.

Te smrti otrok dejansko niso imele z veganstvom ničesar, ampak so to mediji zlorabili. Ker primer dobro poznam, sem odprl na RTVSLO MMC forumu debato, ki je med najbolj gledanimi dosedaj na forumu. Naslov teme je Odziv veganov na medijske manipulacije. Prosim če si preberete podrobno to debato, umre tragično tudi veliko otrok za pljučnico, katerih starši niso vpleteni v veganstvo, a se o njih ne piše! Zakaj?
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod ... 13&start=0

boysta napisal/-a:@BojanD zanima me kako izmeriti zakisanost telesa ? Ali si kdaj izmeril ph urina in krvi ?
Ali se, da izmeriti kislost krvi, urina z akvarijskimi testerji - (ph elektronski meter, kapljični) ? Kolikšna je izmerjena vrednost ph - urina, in krvi pri "optimalnem" zdravem človeku ?Ali se izmeri vensko kri ali kaj duga, in kako se jo pravilno izmeri - zjutraj na tešče in ali še zvečer ?

Ne merimo pH krvi, ker je ta stalno enak; da pa telo to vzdržuje, mora ob prezakisanoti krasti kalcij in magnezij iz kosti,zob ali drugih tkiv, v tem je problem. Življenje se je začelo v morju in še danes naše telo vsebuje več kot 70% vode. PH vrednost morske vode znaša med 8-8,5, medtem ko naše telo vzdržuje v krvi pH vrednost v zelo ozkem področju med 7,35-7,45, kar pomeni, da potekajo vsi življenski procesi v rahlo bazičnem okolju. Merimo pa lahko zakisanost v urinu in slini. Merimo si tri dni, od jutra do večera, vedno ko gremo na stranišče. Tako dobimo tri dnevne profile za gibanje pH urina. Posamezne vrednosti nič ne povedo in so popolnoma neuporabne za ugotavljanje zakisanja. Prav tako merjenje sline; če bi želeli kolikor tolikor uporaben rezultat, ne bi smeli 18 ur ničesar jesti in piti. Glej več denimo tule: Bazičnost oziroma zakisanost (pH) lahko merimo s pomakalnimi lističi ali pH metrom.

Luksi

OdgovorNapisal/-a Luksi » 09 Maj 2016, 23:55

Spostovani g. Bojan,

tukaj pa ne bova prisla skupaj, jaz vem za 2 taksna primera in pri nobenem dejansko otrok ni umrl zaradi podhranjenosti, ampak da 10 mesecni fant tehta 3,5 kg pa ni normalno. Sam imam 2 otroka, ki kar dobro rasteta, kar ste pred kratkim tudi sami videli in si ne predstavljam, otroku odreci potreben obrok. Ce vidis, da se otrok ne razvija pravilno ocitno nekaj pocnes narobe in je potrebno nekaj spremeniti.
Verjetno se da z zelo premisljeno in nacrtovano vegansko prehrano res vnesti v telo vse potrebne snovi, vendar nas vecina zal nima dovolj znanja, da bi to tudi izvedli, zato sploh ne pomislim, da bi se spustil v kaj taksnega. Glede na to, da naj bi bile vse snovi zivalskega izvora skodljive me zanima, ce to velja tudi za materino mleko in je morda bolje otroka od rojstva dalje hraniti z "solato "

Po mojem mnenju bi se dalo normalno ziveti z vegetarijansko prehrano, pri kateri se lahko uzivajo meso rib, jajca in mlecni izdelki. Na ta nacin lahko z nekaj truda tudi navadni smrtniki sestavimo obrok, ki bo otroku zagotovil vse potrebne snovi, predvsem je pa pomemben odziv na otrokov razvoj, ne pa da za vsako ceno vztrajamo pri necemu kar pac ne gre.

Glede uradne medicine se strinjam, da nima vedno prav, dejstvo pa je, da je resila ze veliko zivljenj in niso vsa zdravila strupena, morda se jih samo nepremisljeno in vsepovprek uporablja, tudi taktat ko dejansko ni potrebe. Resnica je namrec vedno nekje na sredini in po mojem mnenju je idealna kombinacija med uradno znanostjo ter akternativnimi oblikami. Vsekakor bi se pa v primeru, da meni zboli otrok obrnil po pomoc na vse konce ne pa brezglavo zavracal vseh moznosti.

Povezava, ki ste jo objavili me bolj kot na resno debato spominja na "prepucavanje " 15 letnikov, ki se prepirajo okoli necesa o cemer nimajo pojma in ljudi delijo na "mesojedce " in "rastlinojedce " . Obe strani se brez nekih resnih argumentov zmerjata med seboj, prebral sem samo prvi dve strani, potem me je pa vse minilo.

Upam, da ne bo zamere, ampak taksne zlorabe otrok me pa pogrejejo, ker si vedno moja predstavljam v glavi. S tem bom zakljucil pisanje v tej temi pozivam pa vse, ki nameravajo taksne poskuse izvajati na otrocih, naj raje dvakrat razmislijo, da jim ne bo potem zal.

Lp Luka

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 10 Maj 2016, 00:36

Luksi, strinjam se s tem, da je potrebno imeti dovolj znanja za to, a jaz poznam že veliko veganov, ki imajo po več zelo zdravih otrok, eni so celo s kmetov in od enih je oče celo zdravnik. Predvsem je jasno, kar velja za vse vegane, da je treba dodajati vitamin B12 in paziti na ostale elemente, kot je jod in podobno (kar bi moralo veljati tudi za vsejede - tudi ti pogosto ne dobijo vseh hranil). Jesti "vsega po malo" je pa najhujši možen škodljiv in zgrešen urbani mit. To ne drži! Kar jaz poznam veganov, ki otroke hranijo vegansko, obvladajo te zadeve in so otroci tudi povsem zdravi in normalni. Imajo pa nekateri težave s svojimi pediatri, ki ne odobravajo tega in jih hočejo nezdravo hraniti. :evil1:
Glede materinega mleka imaš seveda prav, skoraj vse veganske matere nekaj let dojijo otroke, saj je to edini zdrav način hranjenja otrok; umetno kravje mleko je pa dokazano škodljivo in povzroča vse od alergij in diabetesa dalje; pomemben je tudi zdrav mikrobiom že od dojenčka dalje, sem nekje objavil blog Mikrorojstvo: KLIK - o tem, a to so šele sedaj in desetletja prepozno začeli upoštevati! Res je šlo tu predvsem za nevednost.
Dejstvo pa je, da se danes otroke zelo napačno in nezdravo prehranjuje, posledica je vse od naraščanja debelosti že v vrtcu in osnovni šoli, šokatno in nezaslišano naraščanje alergij pri otrocih, že v vrtcu, pojav diabetesa pri vedno mlajših, pojav rakavih bolezni pri vedno mlajših! Številni veganski starši imajo s tem težave, ker en od partnerjev ni vegan, prav tako se "normalno" (beri: zelo nezdravo in tvegano) hranijo v šoli, pri sorodnikih in tako dalje, da o vsakodnevnih reklamah za mesne in mlečne izdelke in sladkarije po TV reklamah ne omenjamo. Patentiran kriminal! Procesirana hrana z raznimi aditivi, rafiniran sladkor, preveč slana hrana in seveda hrana živalskega izvora, sploh preveč zapečena so pa dokazano škodljive zdravju in tudi otrokom uničujejo zdravje. Mene pa ravno to še posebej boli in skrbi - kako je to možno, da se to sploh dopušča, to je nezaslišano. Večina ljudi je tudi nasedla "beljakovinskemu mitu" in podobnjm lažem, ki so danes znanstveno ovržene, a ljudje so preveč leni in oportunistični, da bi se pravilno informirali o tej problematiki. Večina ljudi tudi ne ve, kako dobra in okusna je pravilno narejena veganska hrana, kjer imamo ogromno možnosti za bistveno bolj okusen obrok od "normalnega".
Priznam, da me je pa močno prizadelo to, da si me obtožil napeljevanja k škodovanju zdravju otrok, če je ravno obratno, tu to pišem ravno zato, ker je tu mnogo mladih akvaristov in se mi zdi odgovorno tudi njih osveščati in informirati o zdravi prehrani. Nenazadnje to velja tudi za naše ribe, saj je z njimi isto: iz podobnih razlogov, komerciale, reklamiranja, neznanja in neosveščenosti ljudje hranijo ribe s ceneno industirjsko hrano, ki je dejansko škodljiva za zdravje rib, kar smo ravno v preteklih dneh tu ugotovili v debatah. Stanje je katastrofalno hudo in škodljivo za zdrav razvoj akvaristike. Je pa res, kdor ne zna niti sebe in svojih otrok zdravo prehranjevati, zagotovo ne bo znal niti poizkušal svojih domačih živali zdravo hraniti, kaj šele ribe - te so čisto na dnu vseh prioritet in spoštovanja. Eh...

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 10 Maj 2016, 07:22

V zvezi z veganstvom sta poleg koristi za naše zdravje (danes je ravno dan osveščanja proti možganski kapi) pomembna še 2 za nas osveščene akvariste enako pomembna vidika: dobrobit živali ("pravice živali") in dobrobit okolja (varovanje prvinskih naravnih habitatov, od koder prvotno prihajajo tudi akvarijski organizmi).
V žal zamrlem projektu akvazin smo imeli to zapisano v viziji akvazina, je pa to pomembno za vsak akvaristični forum, če želi biti kredibilen in konstruktiven in mora imeti te vidike jasno izdelane in upoštevane.
Sam aktivno sodelujem že dolga leta tako z živalovarstveniki kot okoljevarstveniki, a imam pogosto zaradi tega, ker vedo da sem akvarist - probleme. Oni namreč vidijo v našem hobiju apriori škodljivo dejavnost, ki bi jo bilo potrebno z zakonom preprečiti (in aktivno delujejo v tej smeri). Pred leti sva imela s pokojnim Bojanom Jerino na enem od forumov hudo polemiko z znano živalovarstvenico in veganko Jadranko Juras, ki je (še vedno) mnenja, da so akvarijske ribe eksotične živali, ki jih ne bi smeli zapirati kot pravi "v steklene kletke" in jih tam mučiti. Samo načela odgovorne osveščene akvaristike dajo prave odgovore na te obtožbe in napad na vivaristiko kot tako. Seveda teh aktivistov psi in mačke in hrčki in podobne hišne živali ne motijo, kar je absurd in podobno.
Kaj pa je to osveščen akvarist in odgovorna akvaristika? Kaj pa je to akvaristična etika? Na srečo sem opazil tudi na tem forumu, da se ta osveščenost izboljšuje in je je vedno več med akvaristi (a še vedno premalo). Treba je pa še bolj delati na tem. Kar se tiče veganstva, pa se povsem vklaplja v to shemo, saj je veganstvo način življenja in delovanja, ki ne vključuje samo zdravega načina življenja in zdrave prehrane, ampak je poudarek tudi na dobrobiti živali in okolja. Glede na to, kar se dogaja na tem planetu in kako je človek zlorabil Naravo, je danes veganstvo takorekoč nuja, saj tako ne gre več naprej. Če se akvaristi po svetu ne bodo dovolj hitro in dovolj množično osvestili v teh bistvenih ozirih, grozi akvaristiki zakonska prepoved delovanja in prehod v ilegalo. Si tega želimo? :?

Andrej

OdgovorNapisal/-a Andrej » 10 Maj 2016, 10:33

Kaj pa une papice za otroke? So res kao ok, ker mene je mama ze pri treh mesecih pitala z ocvrtimi jajcki s papriko in ostalo zelenjavo. Z mesom je pa res cakala precej unih papic pa nisem nikoli konzumiral, sej ne vem niti ce so takrat sploh obstajale.
Alergij ipd zdravstvenih tezav za sedaj pri 37ih se nimam.
Dandanes se je pametno poucit o prehrani saj nas filajo z vsem moznim sranjem in pri prehrani verjamem v alternativo, seveda pod pogojem da poznas izvor in kvaliteto hrane ki jo konzumiras.

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 10 Maj 2016, 11:31

Andrej napisal/-a:Kaj pa une papice za otroke? ....

Rastlinske kašice so že v redu kot dodatek, če je dojenček v osnovi dojen pri materi s človeškim materinim mlekom. Vem pa iz konkretnih primerov v sorodstvu, da je kravje mleko za dojenčke lahko katastrofa in pride do hudih alergij. Glede jajčkov, mleka, mesa , sirčkov - ljudje večinoma ne vedo ali verjamejo, da so rastlinske beljakovine dejansko bolj zdrave in boljše - tudi večina vrhunskih atletov je danes na veganski hrani ravno zaradi tega - o tem smo nekaj strani nazaj pred časom že debatirali.
Za otroke je nevarno preveč sterilno okolje, umetna procesirana hrana s konzervansi, pesticidi, E-ji, antibiotiki, cepljenja ipd., pa pridejo alergije. Ravno ta teden v tujini "furajo" teden proti alergijam, a je tu sprenevedanja, da glava boli. Bistven je zdrav mikrobiom (probiotiki, prebiotiki in to). Zadeva je presenetljivo podobna tudi problematiki pri ribah! Kot tudi denimo novembra, ko si moški pustijo rasti brke v tednu boja proti raku na prostati - ogromno čvekanja, a niti z besedico ni nikjer napisano, da dejansko živalske beljakovine in maščobe prostati najbolj škodijo! Vem iz prve roke!
Pa seveda itak zahodnjaška industrijska procesirana hrana z vso kemijo in gso zlorabami - tudi tu so podobnosti z akvaristiko osupljive.
Bom dal primer o tipični nezdravi hrani za otroke - vsem znano Nutello. Tudi jaz sem moral kot študent, ko sem hodil najmanj mesečno z vlakom v Trst v akvaristično trgovino Natura viva na ulici 20. septembra (kjer sem imel kar letni abonma - specialni popust) svoji takratni ljubljanski punci obvezno vsakič prinesti Nutello (te se pri nas ni dobilo). In nevede svoji ljubezni uničeval zdravje! Pred par dnevi smo imeli debato o tem nekje, ko je nekdo odkril članek, ki pove resnico, kakšne strup je to za otroke!
To je tale članek: Nutella is Poisonous for You and Your Kids
:sickbigeye:
Lahko se izobrazimo, da ta "dobrota za otroke" vsebuje vrsto nevarnih strupenih aditivov, kot je zloglasni mononatrijev glutaminat (MSG) - E62, ojačevalec okusa, ki pa je najhujši uničevalec našega zdravja, ki ga lahko primerjamo z drogo, alkoholom ali nikotinom! In to dajemo otrokom?
Preberi MSG – strup, ki se skriva v naši hrani.
Ali pa Kako je mononatrijev glutaminat povezan s sladkorno boleznijo?
Nutella vsebuje tudi vanilln (umetno aromo), ki jo iz nafte izdelujejo na Kitajskem. Pa dober tek (pozor - zadeva je toksična!)
Pa palmovo olje, zaradi katerega propada pragozd na Borneu in še kje, celo v Amazoniji že.
In tako dalje, sploh nisem še vsega naštel, a je že to več kot preveč. S tem hranimo naše otroke? Pa kdo je tu nor? Hočem sicer povedati, da ni za vse bolezni in težave kriva zgolj hrana živalskega izvora, je pa ta kemija v bistvu zelo povezana z živinorejo, prehransko industrijo ipd. z isto logiko profita za vsako ceno, ne glede na posledice za okolje, živali in potrošnike, celo če so ti otroci .

Andrej

OdgovorNapisal/-a Andrej » 10 Maj 2016, 15:32

No sej zato me je zanimalo glede teh papic, saj je vse industrijsko.
Ker meso kot meso je ok, problem je ker je vse industrijsko, ze od same reje dalje...zato pa hodim kmetu po meso in le redko kdaj ga kupim pri mesarju.
Kaj pa kupljena zelenjava...ko je ze vse gensko napimpano itd? S cim gnojijo in filajo zelenjavo tudi verjetno ni lih nedolzno, al pac?

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 10 Maj 2016, 15:56

Pesticidi na sadju in zelenjavi so hud problem za nas vegane in seveda tudi za vse ostale: številni smo organizirani v skupine, ki vsako soboto skupinsko kupijo zelenjavo od preverjeno ekoloških kmetov. Ali jo kmet pripelje na dogovorjeno mesto ali pa jo gre nekdo iskat po naročilu k kmetu.To je najboljši način tudi cenovno gledano, ker težava ekološke hrane je, da je dražja. V skupini imamo tudi nekaj veganov, ki priznavajo, da kupujejo navadno zelenjavo v lokalni trgovini in da ne opažajo kakšnih posledic. No ja, to je že korak k nezdravi prehrani. Veliko veganov je to zaradi dobrobiti živali in se mnogi niti ne trudijo preveč z zdravo prehrano in mečejo slabo luč na ostale, tako žal je. A so vsaj vegani, torej ne škodujejo živalim in okolju oz. bistveno manj. Zavestno pa se nihče ne želi hraniti s pesticidi škropljeno zelenjavo, a tako pač je na tem področju. Vedeti moramo, da se pesticidi, težke kovine, klorirani ogljikovodiki in podobni strupi v prehranjevalni verigi kopičijo, torej jih je še več v mesu klavne živali kot v zelenjavi, čaprav je ta špricana. Torej je neglede na vse skupaj bolj zdravo jesti špricano zelenjavo, kot industrijsko meso.

Andrej

OdgovorNapisal/-a Andrej » 10 Maj 2016, 16:07

Pa je sploh mozno npr. te pesticide nekako izlocit...moja npr. tudi naso domaco zelenjavo z vrta pere v sodi bikarboni, ker je brala da bi naj blo ok. Sam nisem nic googlal za tem, mi je pa sedaj padlo na pamet vas povprasat o tem.

Samo ko tako pomislis kaj je sedaj...kaj bo cez 20 let?!!! Kot v ZF filmih...vzames tableto, jo das v napravo in dobis ven zrezek :damn

Uporabniški avatar
boysta
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 10 Maj 2016, 16:08

Upoštevati je potrebno, tudi atomsko dobo, nesreče, rudniki - kot je idrija.Polek težkih kovin smo vsi (vegiči, in mesojedci) izpostavljeni tudi sevanju - ki je včasih že daleč od naravnega.132Cs in uran tudi od Chernobyl ter rudnika idrije je današnja problematika, še premalo se zavedamo, in "dajemo v pozabo" - kako to vpliva na nas ?Če ima kdo kak merilec za (gama in beta) lahko izmeriš zelenjavo - vprašanje imunskega sistema kdaj bo "poknilo".Z kolegom sma šla merit in dobila zanimiv (pregled).Zelo zanimivo, da so opeke v "starih blokih"- kar precej kontaminirane - Velenje, Marobor.Iz mojih izkušenj lahko rečem, da so spot točke (vroče cone) - na katerih ne bi sadil slolate v "takšnem bloku" ne bi živel itd.Zelo zanimivo, kdo vse od nas ima geigerjev števec ?

Kod ribič vem tudi, da so ribe v Dravi polne težkih kovin..Mariborska bolnica je velik del tega produkta - čistilna naprava sicer je ampak ne deluje tako kot bi morala.Na grunt sem izvlekel skalp + lase neke ženske.In mi je bilo jasno, kaj se dogaja in kakšna je pot do trnka.Ribe se rade zadržujejo teh odtokov in "kot ribič začetnik" sem ravno pri njih tam lovim.

Uporabniški avatar
boysta
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a boysta » 10 Maj 2016, 16:35

Andrej napisal/-a:Samo ko tako pomislis kaj je sedaj...kaj bo cez 20 let?!!! Kot v ZF filmih...vzames tableto, jo das v napravo in dobis ven zrezek :damn

Dejansko je že tako - sem oboževalec mednarodne vesoljske tehnologije.Zgoraj na mednarodni ISS so popolni vegani in mesojedci, vse kar "počnemo" preizkušamo zgoraj - če tudi na zdravju človeka, na račun živali prispeva (zanosti).1 tableta ima vse v sebi (imajo v tetrapaku govedino itd) - teža je največji problem.Da 1 Kg sadja spraviš v vesolje potrebuješ 7000 €.Uživam ko vidim ugriz jabolka, vsak od njih ima pravico v 6 mesečnem obdobju, do 1Kg sadja, zelenjave.Malo je treba spremljati dogajanje - napredek.Kot zanimivost so trenutno letos prve (punce) edine (same) prvič v zgodovini "letijo" okoli zemlje. :worthy
Nazadnje spremenil boysta, dne 10 Maj 2016, 16:47, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na “Prosti pogovor”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost