Vegi debata

Pogovor brez omejitev: politika, računalništvo, blodnje,... =)

Moderator: Ekipa Aquanubis

Andrej
Kraj: Obala

Re: Vegi debata

OdgovorNapisal/-a Andrej » 10 Maj 2016, 16:43

No ja, res je...sej ze ko gres v te lekarne in podobne trgovine z tako in onako specializirano prehrano je teh tablet in dodatkov celo morje. In vidis folk cele vrecke takih in onakih tablet. Folk ima oprane mozgane od reklam do amena, sploh zenske sem opazu so totalno blesave na te stvari.
Da o makeup-u in kreme za to, kreme za ono ne bi...pol pa jokat ko pride do raznoraznih koznih ipd tezav.

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 12 Maj 2016, 08:31

Andrej napisal/-a:... Folk ima oprane mozgane od reklam do amena, sploh zenske sem opazu so totalno blesave na te stvari....

To je po svoje res, res je pa tudi, da niso vsi ti prehranski dodaki slabi in nepotrebni in da imajo ženske nasplošo bolj odgovoren odnos do svojega zdravja (in posledično lepote). Hrana na splošno je tako osiromašena, da so določeni dodatki nujni.

Ker smo ravno nekje debatirali o holesterolu, ki je zadnje čase aktualna tematika, bom še semle dal moj odgovor nekomu glede tega, zakaj je živalska hrana oz. njene nasičene maščobe kriva za vodilni vzrok smrti na Zahodu: ateroskelrozo, možgansko in srčno kapjo - da že vnaprej povem: gre za bakterijske endotoksine iz "mrtvega mesa".
BojanD napisal/-a:...Sedaj vedno več znanstvenikov verjame, da je povišan holesterol v krvi bolnikov z ateroskelrozo zgolj obramba telesa, ki skuša z njim zaščititi vnete žile: vnetje pa povzročajo bakterijski endotoksini v mesu oz. drugi hrani živalskega izvora. O tem sem že pisal v debatah, a ostaja ta teorija spregledana in zamolčana.
O tem denimo predava odlični veganski zdravnik dr. Michael Greger v temle predavanju: Uprooting the Leading Causes of Death (o tem glej nekje od 7.50 dalje). Poanta je, da živalske maščobe pomagajo tem endotoksinom, da čez črevo pridejo zelo hitro v krvno plazmo in povzročajo huda akutna vnetja celotnega krvožilnega sistema - od tod ateroskleoroza, srčna in možganska kap ipd., ki so vodilni vzrok smrti na Zahodu, tudi pri nas!

►Glej tudi moj blog o tem: Infarkt?

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 12 Maj 2016, 11:45

Ravnokar sem objavil blog, zakaj ribe tudi niso zdrava hrana (vključno z ribjo moko). Ker članek vsebuje modrozelene cepljivke, etoksikivn in druge nam znane pojme, se mi zdi koristno ga tudi tu objaviti, zadeva je izjemno zanimiva in pomembna - tako za akvaristiko kot nas akvariste.
Kopiram cel blog:
Ribe niso zdrave!
Ključne besede: ribe, pesticidi, Hg, omega 6, etoksikvin, nevrotoksini, cianofiti, biomagnifikacija
Odkril sem še en razlog, zakaj ribe niso zdrava hrana. Tu sem že pisal o tem, da ribe povzročajo diabetes tipa 2 (zaradi pesticidov in drugih strupov, vključujoč živo srebro ipd.), pred časom smo imeli nekje debato o ribjih hranah, kjer smo ugotovili, da farmsko gojene ribe poleg preveč omega 6 nenasičenih maščobnih kislin (in premalo omega 3) zaradi hranjenja s koruzo, lahko vsebujejo preveč kancerogena konzervansa etoksikvina, to je zloglasni Monsantov strup, ki je rakotvoren; v osnovi je uporabljen kot pesticid, sedaj v živalski hrani pa postaja popularen zaradi ohranjanje barve prehrambenim izdelkom. Povezujejo ga z motnjami v ledvičnem delovanju in nastankom raka. Bistveno je vedeti, da so pred leti v laboratoriju v Švici presenečeno odkrili izjemno visoke vrednosti etoksikvina v farmsko gojenih ribah, ki so bile 10 - 20 x višje od dovoljene vrednosti 50 mcg /kg v Evropski uniji. Dodajajo pa ga v brikete za hranjenje farmskih rib, da preprečuje oksidacijo maščob, da te ne postanejo žarke; ste vedeli, da je ta pesticid ena najbolj zamolčanih in najbolj nevarnih skrivnosti v ribogojstvu?
Sedaj pa berem, da ribe in školjke (tako morske kot sladkovodne) lahko vsebujejo tudi nevrotoksine iz modrozelenih cepljivk (Cyanobacteria), znane so tudi kot modrozelene alge, modrozelene bakterije ali cianofit. Te vebujejo lahko nevrotoksin beta-metilamino-L-alanin (BMAA), ki je "nenaravna" (nebeljakovinska) aminokislina, a sedaj dokazano povzroča med drugim neozdravljivo bolezen amiotrofična lateralna skleroza (ALS), pa tudi vsem znano Alzheimerjevo in Parkinsonovo bolezen in še nekaj podobnih obolenj živčevja. V Sloveniji samo za ALS vsako leto zboli okoli 40 ljudi. Med znanimi osebami za boleznijo v napredovali fazi boleha Stephen Hawking.
Zelo dolgo medicina ni vedela, kaj jo povzroča, a lahko bi sedaj zdravniki posodobili podatke!
Že pred 50 leti so raziskovalci odkrili na pacifiškem otoku Guam 100 x večjo pojavnost te bolezni od običanega pojavljanja drugje po svetu. Da skrajšam, po dolgih letih preučevanj so ugotovili, da se vzrok bolezni skriva v semenih fosilne in ogrožene golosemenke, podobne palmi, ki se imenuje mikronezijski sago ali sagovec Cycas micronesica iz družine sagovk. Sagovci ali sobne palme imenovani v cvetličarstvu so znani po tem, da so zelo strupeni za pse in mačke. Ampak semena te golosemenke vsebujejo še omenjeni nevrotoksin BMAA, ki pa pride v dovolj velikih koncentracijah v domačine preko konzumiranja sadnih netopirjev, ki se tudi hranijo s temi semeni - gre za proces "biomagnifikacije" - v mesu teh živali se strup kopiči. Domačini pa jedo te netopirje (imenovane "leteče lisice") kot eno osnovnih živil in posledica je, da skoraj vsi zelo mladi umirajo za opisano ohromelostjo (ALS). Preboj v razumevanju te bolezni pa se je zgodil, ko so dojeli, da ta strup ne proizvaja sam sagovec, ampak pride v semena iz korenin, ki so v stiku z omenjenimi cianoficejami. Nato so našli primere te bolezni v Kanadi in drugje po svetu in počasi ugotovili, da v paciente pride ta strup preko rib in morskih sadežev, ki so ravno tako kopičili (akumulirali) ta strup v telesih, ker je vanje zašlo veliko cianoficej. Izkazalo se je, da so lahko s tem zastrupljene tako morske kot sladkovodne ribe, školjke in tudi drugi vodni organizmi, ki so prišli v stik s cianoficejami.
To je zelo mlado odkritje in še ne dovolj znano, zato upam da bo tudi kakšen odgovoren zdravnik bral tale blog. Kaj delajo naši strokovnjaki na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje in podobne ustanove v funkciji javnega zdravja? Spoštovane gospe in gospodje, ribe niso zdrava hrana, omega 3 iz njih niso čudežne in poleg raznih pesticidov in težkih kovin lahko vsebujejo izredno nevarne živčne strupe iz modrozelenih alg!

Referenca:
Dr. Michael Greger ALS (Lou Gehrig's Disease): Fishing for Answers. Care 2.com.

Vrni se na “Prosti pogovor”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost