Patentirano uničevanje akvaristike nemoteno dalje

Pogovor brez omejitev: politika, računalništvo, blodnje,... =)

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
ancistrus

Re: Patentirano uničevanje akvaristike nemoteno dalje

OdgovorNapisal/-a ancistrus » 23 Feb 2013, 08:58

Lefu napisal/-a:
dejan90 napisal/-a:[/quote

Glede same izvedbe tega pa bi bilo verjetno najbolje dorečti na kakem društvenem sestanku aquanubisa ali pa kar tukaj. Problem je, kot je bilo že rečeno, veze pri različnih medijih in pa financiranje tega. Slednje bi morda pokrilo društvo tega foruma? Čeprav niti nevem o kakšni vsoti denarja za tak projekt se je realno pogovarjati.

Upam da bo kaj od tega in ne samo kregarija in posledičen zaton teme no, skrajn cajt bi že bil ::)

Kot prodajalec mislim,da bi bilo takšno zapravljanje denarja za takšne objave, metanje denarja vstran, saj takšna zadeva je aktualna le kratek čas in gre hitro v pozabo.

Zadeve se je potrebno lotiti pri "glavi problema" - samih prodajalcih, ti so bistvo problema.

Pred leti sem bil na eni ekskurziji v eni mega trgovini pri Milanu, in je lastnik te trgovine otkrito povedal - nam je cilj,da družina kupi prvo ribo pri nas, saj potem je naša stranka za vedno, veste voda v Milanu ni najboljše kvalitete in tako ribe hitro poginejo, in potrebni so novi in novi nakupi....

A je slučajno kaj bolje pri nas, ko se nek neuk potrošnik odloči imet akvarij v svojem stanovanju, bo odšel v prvo akvaristično trgovino in zapravil goro denarja, domov prinesel akvarij, kup preparatov in ribe v vrečki.

Ničkolikokrat pridejo kupci k meni po ribe,pa imajo akvarij še v kuferanu, ali so pred nekaj urami nalili vodo....a si predstavljate kako je takšnemu kupcu težko dopovedat,da pač nemore dobit rib, saj je za to še malo prehitro, pa se mamice drži za roko 5 letni sinček, ki začne jokat če nebo domol prinesel ribic, saj so oni šli kupit akvarij za ribice.......

le gdo od teh neukih kupcev si bo pred nakupom prebral kup literature o akvaristiki ??????

Torej pritisn je potrebno na prodajalce, ti imajo prvi stik z takšnimi neukimi začetniki, ti imajo v rokah moč za osveščanje in usmerjanje tega hobija v pravo smer.

No to je pomoje poslanstvo, ki bi ga naj nek akvaristični portal moral spodbujat - sodelovanje med stroko in tistimi , ki se ukvarjajo profesijonalno z prodajo v akvaristične namene.

A se morda zopet motim ?
LP Igor aquareja.si

Lefu

OdgovorNapisal/-a Lefu » 23 Feb 2013, 11:13

Ne se ne, se kar strinjam če tako pomislim. Taki članki o kakršnih sem jaz govoril, bi prišli v poštev mogoče res šele malo pozneje. Čeprav, mamice s 5 letnimi otroki bojo še vedno hodile v zootrgovino točno tako kot si opisal, razlika bo samo da bo prodajalcem odpadlo nekaj več las na dan...

Sicer pa je to kar si napisal po mojem mnenju skoraj nemogoče. Koliko prodajalcev bi zavrnilo stranko ker nima pripravljenega akvarija, vedoč da bo šla stranka takoj v neko drugo trgovino? Razlika bo samo v tem da bo trgovina A imela slabo prodajo, medtem ko bo trgovina B cvetela na njen račun. Pa tudi če bi bila večina prodajalcev osveščenih, vedno se bo našel nekdo ki ga briga samo zaslužek in bo spet mastno služil na takih strankah.

Vprašanje je torej, kako dovolj močno pritisniti na prodajalce? Z zakonom? Ki ga bo trenutno sprejel in podprl kdo? Ki ga bo izvajal in nadziral kdo? Še posebej pa, na pobudo nekaj akvaristov iz nekega foruma? Težka bo.

Uporabniški avatar
Erik-Ero
Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a Erik-Ero » 23 Feb 2013, 15:01

Vem da nima nič z Bansijem vendar tudi tako se uničuje akvaristiko..
http://www.bolha.com/zivali/oprema-za-z ... 1361287416
:redangry:

Uporabniški avatar
irccar
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a irccar » 24 Feb 2013, 01:49

Ko smo že pri bučkah. Pred kratkim sem v zoo trgovini iskal vitamine za ribe in sem slišal kako je prišla mama z majhnim otrokom in vprašala katera riba je za v bučko? Prodajalec ji je odvrnil: za bučko riba ne obstaja, ker je to mučenje živali itd itd.. Lahko pa ji proda kar želi saj je ona kupec...

Tako, da ja obstaja še nekaj prodajalcev, ki jim ni samo do zaslužka.

Gupi Endler

OdgovorNapisal/-a Gupi Endler » 24 Feb 2013, 18:32

Da nadaljujem temo snoopyshop.eu/~snoopysh/sl/110-akvarij-steklena-bucka-fi125-145cm.html

Sramota. Primerna za bojne ribice, zlatke itd. Brez besed :-\
Nazadnje spremenil Gupi Endler, dne 24 Feb 2013, 18:39, skupaj popravljeno 2 krat.

Gupi Endler

OdgovorNapisal/-a Gupi Endler » 24 Feb 2013, 18:34

In pa kakšna riba za naslovnico! (bansi) saj se ti še želodec obrne imam pa 12 let... :sickbigeye:

dFREAK

OdgovorNapisal/-a dFREAK » 24 Feb 2013, 20:21

irccar, dobro napisano. in vrjemi, vsem prodajalcem je do živali, ker tega dela v nasprotnem primeru neb mogli delat. vsi jih imajo tudi doma. problem so stranke, ki jim preprosto ne gre dopovedati, da na 1 aru ne morejo imeti slona

dFREAK

OdgovorNapisal/-a dFREAK » 24 Feb 2013, 20:33

BojanD napisal/-a:Praviš bučka, v njej toplovodni črni moli z zlatimi ribami? Brez komentarja! :sickbigeye:

Bojan, takšni so začetki akvaristike veliko, veliko akvaristov, tudi takšnih, ki so sedaj med "vodilnimi" na forumu. Na napakah se učimo.
Tudi jaz sem imel 5 zlatk v majhnem plastičnem akvariju, kot večina ostalih, sem pa skozi čas napredoval.
Verjetno pa tudi ti nisi začel z 100-litrskim akvarijem in vsemi primernimi parametri vode, kajne?
Pa brez zamere.

Gupi Endler

OdgovorNapisal/-a Gupi Endler » 24 Feb 2013, 20:40

Se podpišem. Jaz sem naprimer začel s tremi zlatkami v 20 l akvariju. Drugače pa Ko sem spoznal forum, sem tudi primerne ribice za velikost akvarija itd. Saj sem se veliko naučil. Pač takšni so začetki.
Nazadnje spremenil janip, dne 24 Feb 2013, 21:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Nepotreben citat.

jupiter2

OdgovorNapisal/-a jupiter2 » 25 Feb 2013, 16:40

Lp, Dušan

Uporabniški avatar
Lukasem
Kraj: Ljubljana - Šentvid

OdgovorNapisal/-a Lukasem » 25 Feb 2013, 16:55

Gupi Endler napisal/-a:Pač takšni so začetki.

Se nikakor ne strinjam. Takšne stvari je potrebno preprečiti še preden nastanejo in se ne sme vzemat kot samoumevno.
Preden kupiš žival se pozanimaš o njenih potrebah in ker kupujemo ponavadi impulzivno bi morali ravno prodajalci držati vajeti v rokah in te prepričati oz. podučiti kaj kupiti, ne pa da te še prepričujejo v neumnosti.

dFREAK napisal/-a:Bojan, takšni so začetki akvaristike veliko, veliko akvaristov, tudi takšnih, ki so sedaj med "vodilnimi" na forumu. Na napakah se učimo.
Tudi jaz sem imel 5 zlatk v majhnem plastičnem akvariju, kot večina ostalih, sem pa skozi čas napredoval.
Verjetno pa tudi ti nisi začel z 100-litrskim akvarijem in vsemi primernimi parametri vode, kajne?
Pa brez zamere.

Ravno tisti, ki tako zavedeni s strani prodajalcev vstopijo v akvaristiko bi se morali najbolj boriti proti temu ne pa to še spodbujati!

Narobe svet!!!

Gupi Endler

OdgovorNapisal/-a Gupi Endler » 26 Feb 2013, 07:39

Lukasem napisal/-a:
Gupi Endler napisal/-a:Pač takšni so začetki.

Se nikakor ne strinjam. Takšne stvari je potrebno preprečiti še preden nastanejo in se ne sme vzemat kot samoumevno.
Preden kupiš žival se pozanimaš o njenih potrebah in ker kupujemo ponavadi impulzivno bi morali ravno prodajalci držati vajeti v rokah in te prepričati oz. podučiti kaj kupiti, ne pa da te še prepričujejo v neumnosti.

Prodajalci so glavni krivci da se to zgodi. Svetujejo napačne stvari, nekateri priporočajo bučke, itd. Ampak preden kupci izvedo, da obstajajo na računalniku koristni forumi za njihove ribice je že prepozno.

In kako naj to preprečimo? Edino če bi prodajalci dajali pravilne odgovore. In spet Kako naj to naredimo? :hmm

Lp

Uporabniški avatar
Lukasem

OdgovorNapisal/-a Lukasem » 26 Feb 2013, 09:45

Gupi Endler napisal/-a:In spet Kako naj to naredimo?

S pisanjem po strokovnem akvarističnem forumu, da so takšni pač začetki sigurno ne!

Gupi Endler

OdgovorNapisal/-a Gupi Endler » 26 Feb 2013, 10:06

Potem pa povej svoj izvirni predlog!

Uporabniški avatar
Lukasem

OdgovorNapisal/-a Lukasem » 26 Feb 2013, 10:36

Ker je naša družba gnila do temeljev, se bojim da drugače kot z zakonom oz. denarnimi globami ne bo šlo.
V Italiji in Angliji je recimo prodaja bučk z zlatkami z zakonom prepovedana.

Problem v bistvu sploh ni v prodajalcih ampak v delodajalcih. Mislim, da bi marsikateri prodajalec poizkusil prepričat stranko v pravilen nakup, če bi vedel da bo v primeru kakšnih zapletov z stranko za njegovim stališčem stal delodajalec in ga pri tem podpiral. Na žalost je pa tako, da bi marsikje ta kratko potegnil prodajalec, češ zakaj ne dela dobička. Veliko lažje bi bilo če bi lahko rekel, ''Žal vam tega ne smem prodati, je z zakonom prepovedano''.

Sicer pa bi situacijo v trgovinah najbolje razložili prodajalci(mislim da jih je nekaj na forumu).

Vrni se na “Prosti pogovor”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost