Patentirano uničevanje akvaristike nemoteno dalje

Pogovor brez omejitev: politika, računalništvo, blodnje,... =)

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Patentirano uničevanje akvaristike nemoteno dalje

OdgovorNapisal/-a ICs » 01 Mar 2013, 10:39

Ne morem si kaj, da ne bi bil še malo tečen. Tukaj je recimo primer, kako je lahko tudi na strokovnih akvarističnih straneh zapisana kakšna neumnost, ki kaj hitro postane zavajajoča (!). Da ne bodo samo in "zgolj starši" krivi, da so ob tem, ko so to prebrali na zaupanja vrednem portalu, otroku kupili SBR v bučki...

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 01 Mar 2013, 11:12

ICs napisal/-a:Ne morem si kaj, da ne bi bil še malo tečen. Tukaj ...

Hvala za opozorilo, takoj sem izbrisal to sramoto in dodal svoj bolj sodoben opis te vrste. Tukaj http://www.akvazin.si/default.cfm?kat=030101&noextra
tega starega opisa ni več, ampak je nov, moj: tale:
http://www.akvazin.si/default.cfm?kat=030101&ID=501

P.s. to je zato, ker sprva jaz nisem administriral akvazina in v tistem začetnem obdobju se ja nalepilo ogromno plevela v te opise; ko sem opozoril na te nedopustne napake in predlagal izbris teh opisov, so sledile ogorčene zamere in je sledil organiziran pogrom name z znanimi obtožbami o diktaturi in podobne oslarije, ki so vedno služile nekaterim, da zganjajo razne nepravilnosti. Poznamo to zgodbo....
Vesel bom vseh podobnih opozoril, sam enostavno težko opazim vse te napake; na mojem Aqua vita forumu sicer (sem prepričan) ni takih zavajajočih in nepremišljenih tekstov gor.

Uporabniški avatar
ICs
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Preserje pri Radomljah

OdgovorNapisal/-a ICs » 01 Mar 2013, 12:02

BojanD napisal/-a:Hvala za opozorilo,....

Malenkost, Bojan. Več oči, več vidi :toja .
Nekako sem dodatno hotel s tem še poudariti še to, da (tudi) v akvaristiki stvari niso le črno bele, ampak precej bolj barvite. Domnevni "krivci" za nepoznavanje se pojavljajo v vseh sferah, tudi strokovnih, kot smo lahko videli na tem primeru.
Tudi jaz sem moram še veliko naučiti, priznam. Ampak vsi delamo napake, nismo nezmotljivi. In včasih že dober namen (ampak res moram pri tem omeniti Bansija ;) ), pomaga bolj kot si lahko mislimo, če ne drugega, nas opomni, da stvari niso tako enostavne, kot je videti. Kakšno leto nazaj se recimo tudi meni ni sanjalo, kaj vse je potrebno, da imajo "stanovalci" akvarijev ugodno življenje, pa čeprav sem akvaristiko tako bolj z distance spremljal že več let. Da ni le važno, da je lepo videti ribe, ki plavajo za steklom. Takrat sem se opiral bolj na to, da sem pri nekom videl akvarij, ki je v bistvu funkcioniral (verjamem, da bi že takrat, kljub temu, da se vsega ne vidi in da teh - "nevidnih" dejavnikov pač nisem mogel zaznati "na oko", pa le opazil, če bi šlo kaj pošteno narobe), čeprav tam ni bilo niti duha ne sluha o kakšnem preverjanju kemizma, staranju vode in podobnih stvareh. Pa zadevo dokaj dobro pelje še danes, kolikor mi je znano. Ne vem, mogoče je imel srečo pri nasvetih prodajalcev in je bila "kombinacija" ravno prava, ne bom se zdaj spuščal v to. Bolj me "boli" dejstvo, da se meni kljub temu, da se trudim in poizkušam (pač po tem kar si lahko privoščim) narediti iz svojega akvarija nekaj, kar bi ne le dobro, ampak odlično funkcioniralo, pa se moram ob tem kar stalno "bojevati" z algami pa parametri ipd., kar mi preprečuje, da bi bil akvarij tak harmoničen in umirjen svet, saj je z stalnimi v bistvu nenaravnimi posegi vse prej kot to. Tudi organizmom v njem vse to dodatno "servisiranje" verjetno ni nič kaj všeč in ne vpliva dobro nanje, čeprav sem že nekje prebral, da se tega navadijo. Klinca se navadijo, potem bi se lahko navadile tudi na malo slabše parametre, če sem malo žleht. Saj je stres tudi pomemben dejavnik pri počutju in zdravju rib, mar ne? Po drugi strani, pa prej navedeni akvarij alg recimo še nikoli ni videl od blizu. Pa ne bom delal zdaj znanosti iz tega, vseeno pa imam včasih pomisleke, da pretirana natančnost in slednje po sistemu "by the book", ne prineseta vedno dobrih rezultatov. In potem se mnogokrat čudimo, kaj hudiča smo naredili narobe, če smo pa ja vse naredili "prav".
Ne vem, mislim da novincev v tem lepem hobiju, po prvi neustrezni potezi ne bi smeli kar takoj pribiti na križ, saj je delna škoda, če je nekdo v nesciklan akvarij recimo že naslil ribe, že bila storjena, ne? Treba je sedaj to reševati naprej in ne samo iskati krivce v nepoučenosti staršev, prodajalcev in konec koncev v nekom, ki je na vrat na nos zaradi velikega entuziazma šel v to, ne zavedajoč se, da je to precej bolj kompleksna stvar, kot si je predstavljal. Namreč nimamo vpogleda v misli, da bi nekomu lahko že vnaprej sugerirali, da dela veliko napako z zaletavanjem v zid, imamo pa na tem forumu edinstveno priložnost odgovarjati na vprašanja in prijazno (in ne na silo) dajati nasvete, ne pa takoj strašiti novince z raznimi "tehnikalijami". Namreč, lepa beseda, lepo mesto najde...No zdaj bo kdo rekel, da sem se izneveril tistemu, kar sem omenil dva posta nazaj, češ da je treba včasih "na ostro". Ampak tisto pa je že povsem druga tema in se tiče predvsem starih mačkov :wide: , pa morda tudi precej trmastih posameznikov - tukaj jih je nekaj žal tudi med novinci....

Uporabniški avatar
BojanD
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BojanD » 28 Maj 2016, 08:43

BojanD napisal/-a:
ICs napisal/-a:Ne morem si kaj, da ne bi bil še malo tečen. Tukaj ...

Hvala za opozorilo, takoj sem izbrisal to sramoto in dodal svoj bolj sodoben opis te vrste. Tukaj http://www.akvazin.si/default.cfm?kat=030101&noextra
tega starega opisa ni več, ampak je nov, moj: tale:
http://www.akvazin.si/default.cfm?kat=030101&ID=501

P.s. to je zato, ker sprva jaz nisem administriral akvazina in v tistem začetnem obdobju se ja nalepilo ogromno plevela v te opise; ko sem opozoril na te nedopustne napake in predlagal izbris teh opisov, so sledile ogorčene zamere in je sledil organiziran pogrom name z znanimi obtožbami o diktaturi in podobne oslarije, ki so vedno služile nekaterim, da zganjajo razne nepravilnosti. Poznamo to zgodbo....
Vesel bom vseh podobnih opozoril, sam enostavno težko opazim vse te napake; na mojem Aqua vita forumu sicer (sem prepričan) ni takih zavajajočih in nepremišljenih tekstov gor.

Žal je sedaj stari napačen zapis spet gor, moj odličen opis siamske bojne ribice je pa neviden, vse po zaslugi nedelujočega Društva osveščenih akvaristov. :damn Žal. Je pa opis na mojem forumu.
Takle mamo pres ali kaj je to osveščeni akvarist? :P

Vrni se na “Prosti pogovor”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost