Adijo pamet

Pogovor brez omejitev: politika, računalništvo, blodnje,... =)

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
slbg8472
Kraj: Osrednjeslovenska regija

Adijo pamet

OdgovorNapisal/-a slbg8472 » 28 Apr 2015, 20:23

Slika pove vse ... manj kot liter vode.
Res, da SBR živijo v mlakužah, ampak je to res potrebno?
Priponke
20150428_201137.jpg

Lep pozdrav,
*SL*BG 8472

Moj akvarij 430l
Moj akvarij 128l

Andrej
Kraj: Obala

Re: Adijo pamet

OdgovorNapisal/-a Andrej » 28 Apr 2015, 20:57

Jst sem se s tipom v Zooticu skoraj spicu, ko mi je zacel trollat kako je bucka to to za SBR, pred tem pa se je se smejal, kako jim 1x ene 6kom poskakalo cez noc ven iz teh buck, zato sem pa mu potem hotel lepo objasnit, da pac bucka ni primerna za nobeno ribo, on pa se naprej vztrajal da to nikakor ni res. Me je primlo da mu eno primazem :damn

uros007
Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a uros007 » 28 Apr 2015, 21:08

V trovinah zootic majo same nesposobne prodajalce, v mr peet al pa tukano je akvarist sam za to, v zootic-u pa majo enga prodajalca za vse, vglavnem iz mojih izkušen nesposobni kar se tiče akvaristike!!!!!!!!!!!
Lp Uroš

Uporabniški avatar
slbg8472

OdgovorNapisal/-a slbg8472 » 28 Apr 2015, 21:09

Me je danes potolažilo, da je prodajalka v CE vedela točno zakaj se gre ... ampak na žalost je biznis na prvem mestu.
Me tolaži edino to, da vsak prej ko slej pogrunta, da to ni OK in kupi bolj primerne zadeve. Zato pa je ta forum super, da se na enem mestu zbirajo koristne informacije, ki so nujno potrebne, da se bodo takšne "adijo pamet" zadeve minimizirale.

Lep pozdrav,
*SL*BG 8472

Moj akvarij 430l
Moj akvarij 128l

Uporabniški avatar
dejan90
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Pragersko - Sl. Bistrica

OdgovorNapisal/-a dejan90 » 28 Apr 2015, 21:13

To imajo v zooticu ter v hočah v hobi pet cetru.... Obstaja kakšen zakon ki to prepoveduje da bi se jim lahko poslalo inšpekcijo?
Mi je rekla:"Jaz ali tvoji akvariji?" .... Škoda, bila je fajn punca... :D

Moj 770l akvarij

Uporabniški avatar
slbg8472

OdgovorNapisal/-a slbg8472 » 28 Apr 2015, 21:13

uros007 napisal/-a:V trovinah zootic majo same nesposobne prodajalce, v mr peet al pa tukano je akvarist sam za to, v zootic-u pa majo enga prodajalca za vse, vglavnem iz mojih izkušen nesposobni kar se tiče akvaristike!!!!!!!!!!!

Mr.Pet je poglavje zase! Tudi Tukano ni več kar je bil, to je dejstvo. Zootic je pa itaq čist mimo. Tolk mrtvih rib na kupu ne vidiš v akvariju z NO2 na 30 pri nesposobnem akvaristu, kot v Zooticu ob 12ih popoldan. Čeprav ponovim, danes me je prodajalka v CE prijetno presenetila z znanjem in zavedanjem o akvaristiki!

Lep pozdrav,
*SL*BG 8472

Moj akvarij 430l
Moj akvarij 128l

uros007
Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a uros007 » 28 Apr 2015, 21:18

Ja Tukano tudi ni vec kar je bil, ker so taboljši akvaristi zdaj v mr peet-u.
Lp Uroš

Andrej

OdgovorNapisal/-a Andrej » 28 Apr 2015, 21:19

uros007 napisal/-a:V trovinah zootic majo same nesposobne prodajalce, v mr peet al pa tukano je akvarist sam za to, v zootic-u pa majo enga prodajalca za vse, vglavnem iz mojih izkušen nesposobni kar se tiče akvaristike!!!!!!!!!!!

Zalostno je predvsem zato, ker imajo sicer na svoji strani kar nekaj OK clankov o akvaristiki, itd. Sicer nic profi ampak za nekoga ki bi se podal v take vode, si z njimi lahko ustvari solidno sliko kako in kaj v akvaristiki. Pol pa vidis da niti njihovi zaposleni nimajo pojma o tem, kar jim na lastni strani pise :wall

Uporabniški avatar
slbg8472

OdgovorNapisal/-a slbg8472 » 28 Apr 2015, 21:25

Verjetno copy/paste in gTranslate iz kakšne proizvajalčeve strani :)

Lep pozdrav,
*SL*BG 8472

Moj akvarij 430l
Moj akvarij 128l

Andrej

OdgovorNapisal/-a Andrej » 28 Apr 2015, 21:28

Uporabniški avatar
Bakl

OdgovorNapisal/-a Bakl » 29 Apr 2015, 07:32

dejan90 napisal/-a:Obstaja kakšen zakon ki to prepoveduje da bi se jim lahko poslalo inšpekcijo?

Za ribe ni zakonsko predpisanih minimalnih življenjskih pogojev. O tem sem že pisal tukaj.

LP,
Bogdan

Uporabniški avatar
ThaG
Kraj: Piran, Koper, Obala

OdgovorNapisal/-a ThaG » 29 Apr 2015, 18:25

V zooticu, tudi če so sposobni prodajalci in, če imajo pojma ter se poskušajo boriti, za dobrobit živali, jih naženejo. Delal sem v trgovini, spiču sem se, ker mi je najedalo kako ravnajo čez dva dni sem dubu odpoved :)
Kakorkoli, vodstvo trgovin ne pusti prodajalcem delati tako kot je prav ampak samo tako, da bi "se obračale številke" sicer sem bil sam priča kako je zaradi takih stvari DRASTIČNO upadel promet ampak to je drugo poglavje. Kakorkoli, vsi ki smo se trudili in smo imeli nekaj pojma in nismo "prodajali bučk" (hahah dvopomensko) nas danes žal ni več tam. Ostali pa so samo taki, ki so kot ovce, in bodo delali kar jim je rečeno. Eni žal nimajo druge izbire, saj služba je vendar služba, pa se vseeno trudijo po najboljših močeh drugi pa so kar so... Itak pa gledajo na to, da bodo samo, oprostite izrazu, IDIOTE zaposlili :)
Nimajo več izbire za nič, glede na to, da naj bi Zootic bil Boutiqe, bi morali imeti neko kakovost a vsak mesec, zaradi nižjih cen dodajo kak cenen izdelek, tako, da še malo bodo prodajali tuševe ali šparove izdelke :D
Glede rib pa že ko sem jaz delal smo imeli težave z ribami a smo se trudili po najboljših močeh to rešiti od ugotavljanja kakšne filtracijske sisteme uporablja nakupovalni center, do bolj pogoste ter avtomatske menjave vode itd... Danes je to vse izklopljeno, ribe so pa notri.... "jah une, ki ne crkujejo"
LP
Arian

Andrej

OdgovorNapisal/-a Andrej » 29 Apr 2015, 19:20

Hja, sej verjetno je res tako, ker ce hoces delat kot bog zapove, je kar nekaj vlozka, ribe so pa, bodimo realni, zelo poceni in se racunica na koncu ne izide.
Samo kaj ces, gledam okoli in dandanes narod nima denarja, ki bi ga kar tako zapravljal za raznorazne hobije, saj vecina komaj cez mesec pride zaradi bolanih cen trosarin, oz. drzavnih davkov na le te :tumbdown zato je treba cene nizat, ce sploh hoces kaj prodat in posledicno se spara povsod kjer se lahko, da se na koncu racunica sploh izide in tako trpi kvaliteta marsicesa.

Vrni se na “Prosti pogovor”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost