Skrivnostni Člani ...

Pogovor brez omejitev: politika, računalništvo, blodnje,... =)

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
Dean
Kraj: Bilje pri Novi Gorici
Kontakt:

Skrivnostni Člani ...

OdgovorNapisal/-a Dean » 25 Feb 2006, 14:35

Opažam, da marsikateri član nima v svojem profilu napisano praktično nič.

S tem ne namigujem, da bi morali izpolniti čisto vsak prostorček, ki vam je na voljo in pa vpisovati vaš EMŠO, pa vendar ...

Lepo bi bilo, da bi se napisalo vsaj mesto kjer živite, če nič drugega.

Tukaj ne gre za zbiranje podatkov ali iskanje kdo je kdo!
Zaradi mene naj bo kdor hoče, vseeno pa je zanimivo vedeti, s kje vse se ljudje prijavljajo na Aquanubis ...
To nam zna prav pridet, ko bomo v prihodnosti organizirali kakšen sestanek (druženje, ...), da se spoznamo, poklepetamo, izmenjamo izkušnje,...itd.
Drugič, je ta podatek koristen v kakšnem kriznem primeru. Če se ve kdo je s katerega konca, se lahko organizira morebitna pomoč pri kakšni presoji kakšnega čudnega stanja v akvariju ... ali pa se morda najde par rok več, ki pomagajo pri selitvi, premestitvi ali postavitvi akvarija.

Če nič drugega spoznaš akvariste oz. lastnike akvarijev iz svojega kraja ... amapk to je le moje mnenje in se morda motim. Morda pa je le bolje ostati anonimen in skrit (odločite se sami) ;-)
Stupid now or stupid for life, your decision. ;D

dulem
Kontakt:

Re: Skrivnostni Člani ...

OdgovorNapisal/-a dulem » 25 Feb 2006, 14:49

Kot da mi bi bral misli.Ravno to temo sem hotel odpreti jaz.
Vsaj podatke od kod prihaja in pravo ime bi lahko napisali, če že ne zaupajo drugih podatkov. Levak bi lahko naredil, da je to obvezen vpis. Kot imaš nekje * katere podatki so obvezni.
LP Dušan

Uporabniški avatar
Dean
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 25 Feb 2006, 14:54

Nisem prepričan, da bi to naredil obvezno, ker ta podatek ni nujen za nas in ne za njih, da sodelujejo na forumu, je pa lepo in če hočete "bolj domače".
Konec koncev pa je to stvar vsakega posameznika, jaz sem s tem želel le spodbuditi oz podrezati v to zadevo.

Je pa res, da ljudje ne izpolnjujemo teh stvari tudi ker se nam ne enostavno ne da, čeprav bi bilo lepo. Tudi sam sem od začetka imel veliko bolj prazno stran s svojim računom ...

Dulem, priznam ... sem ravnokar iz krogle bral ... tvoje misli :-o ;-)

Uporabniški avatar
levak
Kraj: Okolica Kranja
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a levak » 25 Feb 2006, 19:56

To je stvar posameznike. Ce hoce dati svoje podatke jih bo dal, sicer ne. Ce oznacim polje kot obvezno, bodo se zmerom lahko notri napisali Amerika, ceprav so iz LJ. Potem nam to nic ne koristi...

LeVaK
http://www.zunaj.si/ - blog o športnih aktivnostih v naravi

Uporabniški avatar
Dean
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 25 Feb 2006, 21:51

Se popolnoma strinjams teboj.Tudi sam nisem pristaš "obveznega vnosa", kot sem to že omenil zgoraj ...

dulem
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a dulem » 25 Feb 2006, 22:48

Ja se strinjam z vami. Tole obvezno sem na hitro napisal, ker se mi je mudilo od doma in šele zdaj vidim, da sem naredil napako. se pa popolnoma pridružujem Deanu kateri pravi:

Lepo bi bilo, da bi se napisalo vsaj mesto kjer živite, če nič drugega.

Tukaj ne gre za zbiranje podatkov ali iskanje kdo je kdo!
Zaradi mene naj bo kdor hoče, vseeno pa je zanimivo vedeti, s kje vse se ljudje prijavljajo na Aquanubis ...
To nam zna prav pridet, ko bomo v prihodnosti organizirali kakšen sestanek (druženje, ...), da se spoznamo, poklepetamo, izmenjamo izkušnje,...itd.
Drugič, je ta podatek koristen v kakšnem kriznem primeru. Če se ve kdo je s katerega konca, se lahko organizira morebitna pomoč pri kakšni presoji kakšnega čudnega stanja v akvariju ... ali pa se morda najde par rok več, ki pomagajo pri selitvi, premestitvi ali postavitvi akvarija.

Če nič drugega spoznaš akvariste oz. lastnike akvarijev iz svojega kraja ... amapk to je le moje mnenje in se morda motim. Morda pa je le bolje ostati anonimen in skrit (odločite se sami) ;-)
LP Dušan

Uporabniški avatar
miro
Kraj: Britof pri Kranju
Kontakt:

Objava osebnih podatkov

OdgovorNapisal/-a miro » 28 Maj 2006, 21:40

Ko spremljam prijave novih članov in pisce sporočil, me večkrat zanima od kod so. Opažam pa, da veliko starejših članov nima vpisanih vsaj osnovnih podatkov: pravega imena in od kod so, še posebno pa se večina novih članov ne odloči vpisati le teh.
Razumem, da ima vsak pravico vpisati pač kar hoče, da je objava podatkov stvar posameznika in še posebno, ker prijava to omogoča.
Jaz osebno pogrešam vsaj podatek od kod je nekdo, ki nekaj objavi, potrebuje pomoč, jo morda lahko nudi, se z njim dopisuješ preko foruma in ob tem ne veš, da je lahko celo tvoj "sosed". Ali pa potrebuješ rastline za svoj akvarij, pa ne veš, da jih nekdo iz tvojega kraja meče v smeti. Vsekakor v tem vidim samo prednost za nas vse. Seveda je zaželjeno podati čimveč podatkov.
Zato predlagam, da se označi na prijavi za nove člane, da sta polje "pravo ime" in "mesto" res zaželjena osnovna podatka.
Obenem pozivam vse člane, ki nimajo vpisanih teh podatkov, da v uporabnikovem meniju - uredi račun - te dopolnijo.
Mislim, da s tem ne bomo kršili varstva osebnih podatkov.

LeVaK: Sem prenesel iz druge teme!
Zavedati se nevednosti je velik korak do znanja.
(Sybil, Disraeli, Benjamin, 1804-1881)

Uporabniški avatar
levak
Kontakt:

Odg: Skrivnostni Člani ...

OdgovorNapisal/-a levak » 28 Maj 2006, 23:11

Miro stvar je taka, da je prav vseeno al tam piše obvezno ali ne. O tem smo veliko debatirali že na drugih forumih in zmerom je tako, da če oseba hoče vpisati podatke jih bo sama od sebe brez da mi kaj označimo Obvezno. Če jih ne bo hotela, pa bo lahko tam vpisala karkol se bo spomnila. Tko da to je bolj kot ne sizifovo delo. Lahko pa vseeno označim kot obvezno.

LeVaK

Uporabniški avatar
mare1411
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mare1411 » 29 Maj 2006, 07:10

Jaz ko sem se vpisal, sem hotel čimhitreje opraviti vpis registracije. ker me je toliko stvari zanimalo in sem jih hotel vprašati. Nato sem kar pozabil na to. Zdaj ko pa vidim o čem poteka debata, pa me je pritegnila da sem dopisal podatke:) Upam da bo pritegnilo še koga

lpm

Uporabniški avatar
miro
Kraj: Britof pri Kranju
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miro » 29 Maj 2006, 12:26

Levak se opravičujem, ker nisem opazil, da ta tema že obstaja. Hvala, ker si jo združil k stari temi.
Mene to res moti, da ljudje ne vpišejo vsaj svojih osnovnih podatkov, nisem pa napisal, da bi moralo biti to obvezno, ampak da bi polji na prijavi "pravo ime" in "mesto" od koder si, bila označena kot zaželjeni podatek. Odločitev je pač še vedno na strani prijavljenca, bo to storil ali ne.
Zavedati se nevednosti je velik korak do znanja.
(Sybil, Disraeli, Benjamin, 1804-1881)

Uporabniški avatar
Dean
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 29 Maj 2006, 12:58

Tukaj kaj več kot povabila in že naštetih tehtnih razlogov zakaj je to dobro ne moremo podati, lahko pa damo dober vzgled ;-)

Uporabniški avatar
silak

OdgovorNapisal/-a silak » 04 Nov 2007, 21:17

Jaz že en čas ne vidim kraja članov. Kdo ve kaj je narobe?

Uporabniški avatar
Dean
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dean » 04 Nov 2007, 23:29

Hm, tega do sedaj nisem niti opazil, odgovor pa pozna samo LeVaK

Uporabniški avatar
levak
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a levak » 05 Nov 2007, 10:32

Urejeno!

Uporabniški avatar
DISKUS RoManijA
Kraj: Slov. Bistrica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DISKUS RoManijA » 22 Jan 2008, 21:55

Lepo pozdravljeni

Tudi jaz se pridružujem mnenju, da bi člani vpisali vsaj ime in kraj. Nesmiselno se mi zdi pisanje ulice in naslova, kraj odkod je član pa je zelo "prijeten" podatek. Tudi vpisana starost je zelo koristna, saj z gospo-dom v zrelih letih ne boš debatiral na enakem nivoju in slogu kot s 15 letnim fantičem ali dekličem. 

Vsak si naj predstavlja, kakšen občutek je na forumu diskutirati z nekom, ki se skriva za svojim nickom, nimaš pa niti osnovnega podatka kdo je na drugi strani. Že tako ali tako so debate zelo neosebne, na tak način pa to odtujenost seveda še povečujemo.

Nekateri seveda to svojo anonimnost tudi izkoriščajo. So zelo pogumni in arogantni, žaljivi ali cinični, saj svojo običajno zakompleksano osebnost skrivajo v varnem zavetju svojega nicka.

Razmislimo o tem in prostovoljno vpišimo vsaj nekaj osnovnih podatkov. Vsaj tistih nekaj, zaradi katerih nam lumpi še vedno ne bodo mogli ničesar pobrati z naših, že tako praznih bančnih računov ;D

Vrni se na “Prosti pogovor”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost