Hyphessobrycon scholzei

Popravljanje obstoječih opisov.

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
a2l2
Kraj: Lj-Kodeljevo

Hyphessobrycon scholzei

OdgovorNapisal/-a a2l2 » 15 Nov 2014, 18:02

Hyphessobrycon scholzei
Kategorija:
krapovci Karacinidi
Slovensko ime
Črnoproga tetra
Biotop
Reka Amazonka ( Spodnje porečje Amazonke )
Izvor
Južna Amerika
Običajna odrasla velikost
4.00 cm
Temperatura
od 22.0 °C do 26.0 °C
pH
od 6.0 pH do 7.0 pH
Trdota
od 3 dGh do 12 dGh
Minimalna velikost akvarija
50 L
Ureditev akvarija
Najmanj 50-litrski, gosto rastlinje, temno dno, prostor za plavanje, svetloba naj ne bo premočna.
Hrana
vsejed
Zadrževanje
sredina, gladina
Razlike med spoloma
Samičke so večje in imajo bočno manj stisnjeno telo.
Razmnoževanje
Voda: 5 do 10°dH, pH 6,5 do 7, 24°C Drst: Značilna za karacinide, ikre odmetava med rastlinje. Ikre 100 do 250, izležejo se po 24 urah, prosto plavajo tretji do četrti dan. Hrana: Prvi teden infuzorji, drugi teden artemija.
Posebnosti / ostalo
Telo je drobno, bočno rahlo stisnjeno, plavuti so majhne, ima tolščenko. Barva ribe je v veliki meri odvisna od počutja ribe in okolja. Hrbet je sivo rjav, boki so srebrni. Od glave proti repu poteka ozka črna črta. Trebuh je snežno bel, plavuti so rožnate. Črnoproge tetre niso ravno pogoste v naših akvarijih. Vzrok je lahko v tem, da riba ni tako intenzivnih barv kot večina njenih sorodnic. Pravilno negovana riba je v manjši jati lahko prijeten kontrast kresničkam ali neonkam in tako slednje še bolj pridejo do izraza. Črnoproga tetra je tudi odličen učni pripomoček za vse akvariste, ki bi želeli sami vzrejati ribe in tudi zahtevnejše vrste karacinidov. Drst namreč poteka enako kot npr. pri neonki, razlika je le v tem, da, če ribam nudimo vsaj približno ustrezno vodo, preživijo praktično vse ikre. Izlegle mladice so izredno odCENSOREDe, tako da legla z 200 in več ribami niso redkost, prej pravilo.
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. Antoine de Saint-Exupery

Uporabniški avatar
Lenka
Ekipa Aquanubis
Ekipa Aquanubis
Kraj: Dolenjske Toplice / Straža pri Novem mestu

Re: Hyphessobrycon scholzei

OdgovorNapisal/-a Lenka » 15 Nov 2014, 18:14

Izlegle mladice so izredno odCENSOREDe, tako da legla z 200 in več ribami niso redkost, prej pravilo.

:lol: Upam, da ne bo zares takole zapisano...
Moj akvarij - 60 l - Srednja Amerika (endler gupiji, navadni rogatec)
Moj akvarij - 75 l - Azija (razbore, kozice...)
Moj akvarij - 78 l - Južna Amerika (neonke, somčki) in par kraljevskih plaščaric
Moj akvarij - 112 l - Tanganjika (polžarke)

Vrni se na “Popravki opisov organizmov”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost