korenine

Informacije o akvarijskih rastlinah

Moderator: Ekipa Aquanubis

Uporabniški avatar
moto
Kraj: Žiri

Re: korenine

OdgovorNapisal/-a moto » 30 Avg 2010, 22:15

Korenine, če jih že prekuhavamo, je dovolj enkrat. Le toliko, da z njimi ne zanesemo kaj nezaželenega v aq. Drugače pa čas naredi svoje... sluz, če se misli, se na novi korenini pojavi, tudi če jo 100x prekuhaš - če se ne misli pojaviti, se ne bo pojavila niti na neprekuhani korenini. Ko se korenina enkrat "uleži", sluz izgine sama od sebe ali pa jo pojedo ribe.
LP, Matija

Uporabniški avatar
skrablin
Kraj: Šmarje pri Jelšah (okolica)

OdgovorNapisal/-a skrablin » 30 Avg 2010, 23:14

aha torej lahko v tem trenutnku vzamem korenino in jo postavim v akvarij...

hvala in lep pozdrav

Uporabniški avatar
ingange
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ingange » 22 Apr 2012, 21:26

Eko mam eno vprašanje .
Imam na voljo precej trsov , ker jih je oče ven vrgo . Trsi so dokaj stari in zanimivih oblik . So pa bili vzdrževani se pravi škropljeni .
Zanima me kako pravilno pripravit taki trs da bo primeren za v akvarij .
Kaj je potrebno odstranit skorjo (lubje) ?
Kako pripravit trs da potone ?
Je varijanta da sam potone ali jih moraš v vsakem primeru prisilno potopit ?
Koliko časa potopljen trs ostane v vodi preden strohni ?

Ful so mi všeč močvirske korenine , samo jih v mb. trgovinah ni oz. so samo male .
Mogoče pa lahko malo pošvinglam z trto čeprav vem da je to po izgledu nekaj čisto drugega .

lp.
riba ribo pri ribi o ribi z ribo samo da riba

Uporabniški avatar
BullD
Kraj: Frankolovo

OdgovorNapisal/-a BullD » 23 Apr 2012, 15:08

Tole si lahko za začetek prebereš, glede priprave korenine (trta).

http://www.aquanubis.com/clanki/splosni ... 1320510709

Uporabniški avatar
ingange
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ingange » 24 Apr 2012, 17:31

Hvala .
Sem tisto temo že predelal pred časom pa sem kr pozabo na njo . Se opravičujem .
Dobil sem vse odgovore razen koliko časa zna ostat nadzemni del trte premera cca 4cm potopljen v vodi preden začne gnit . Dovolj bi mi bila že pribljižna ocena .
Pa še vprašanje , kaj če z ognjem obdelamo površino lesa je varijanta da ostane pod vodo dlje časa ? To sem nekje slišal pa nevem če drži . Včasih bi naj les ki so ga nabili v zemljo prej ožgali zato da dlje časa ni zgnil .
riba ribo pri ribi o ribi z ribo samo da riba

LThor

OdgovorNapisal/-a LThor » 09 Maj 2012, 15:12

Pozdrav.

Mene pa zanima če se je kdo že kdaj srečal z lesom črne jelše v naših akvarijih. Kolikor sem slišal je les jelše v vodi zelo obstojen vendar o njegovi uporabi v akvaristiki kot dekor še nikjer nisem nič zasledil. Glede na toda se uporabljajo že storžki jelše, pa listi bi verjetno tudi les ne smel biti kak hud problem seveda predvsem v mehkovodnih akvarijih s kislo vodo. Sprašujem pa zato ker razmišljam v tej smeri, da bi poiskal kaj tega lesa v naši okolici v tem stilu vendar če je kdo že kje kaj eksperimentiral s takim lesom nima smisla, da se še enkrat raziskuje že odkrito. Dejstvo pa je, da v trgovinah nikoli ne najdem oblike korenin, ki bi mi ustrezale, pa še količina lesa ki jo potrebujem ni tako majhna, zaradi tega bi se šel malce DIY poskusa.

L.P.

avoavo

OdgovorNapisal/-a avoavo » 09 Maj 2012, 15:25

Tale tema, bi bila mogoče zanimiva!
klik

LThor

OdgovorNapisal/-a LThor » 10 Maj 2012, 12:25

Pozdrav.

Bolj se gre za specifiko glede lesa črne jelše. Če je že kdo tak les morda uporabil v svojem akvariju. Veliko je tem o pripravi trte in ostalih podobnih zadev nikjer pa nisem zasledil korenin jelše. Sicer pa bom poskušal malce eksperimentirati ko bo čas le dopuščal da se malce sprehodim.

Magus

OdgovorNapisal/-a Magus » 25 Nov 2015, 18:25

Da si še to temo sposodim.

Sem v pripravi korenine za v akvarij. Korenine sem nabral v jezeru (v plitkejšem delu jezera). A imam nekaj težav. Kot prvo ne prepoznam vrte drevesa glede na korenino. V oklici (okoli 10m) ni raslo nobeno drevo, za tem so bili predvsem hrasti, pa ostale vrste gozdnih dreves, iglavcev ni bilo (koliko se spomnim).

Korenine sem očistil, nato "olupil" in sedaj, ko jih želim utopiti (dal v vedro vode), se ne utopijo- ena se je utopila, dve pa ne. V vodi so okoli 3 dni (od nedelje popoldan).
Ena korenina je črna, druga rjavkasto črne barve, a vse tri delujejo kar trdo- niso gnile na otip.

Prosim za pomoč pri identifikaciji korenin- in seveda primernosti za v akvarij, ter razloga za "neutopitev".
Priponke
20151125_180912.jpg
temna- črna barva vej korenine, stebelni del sicer svetlejši
20151125_180957.jpg
Svetla
20151125_181023.jpg
Obe korenini- svetla in črna
20151122_151740.jpg
Korenini pred lupljenjem.

Bulle

OdgovorNapisal/-a Bulle » 26 Nov 2015, 09:04

Utopile se bojo, ko se bojo dovolj napile vode. Postavi jih nekam v vodo, obteži s kamnom in počakaj da obstanejo na dnu (vsakih par dni probaj).

Če je jezero (torej ni tekoče/deroče vode) bojo veje verjetno od dreves, ki rastejo v neposredni bližini.

Vrni se na “Rastline”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta